Дніпровський будинок органної і камерної музики

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Брянська Миколаївська церква
Брянська Миколаївська церква

Дніпровський будинок органної і камерної музики — концертна установа у Дніпрі, розташована на проспекті Сергія Нігояна, 66, в приміщенні Свято-Миколаївського собору.

Георгій Туровець — єпархіальний архітектор Полтавської губернії розробив архітектурний проект Брянської церкви. Інтер'єр розробив Євстафій Костянтинович.

Брянська Миколаївська церква цегляна, крестова, з напівкруглою апсидою і гранованими камерами по кутах хреста, має п'ять куполів. Центральний купол — напівсферичний на круглому світловому барабані, перекриття інших приміщень — у формі зводу. Над кутовими камерами — гранені вежі, увінчані куполами, над західним притвором — триярусна дзвіниця.

У 1929 році із розпуском релігійної громади будинок передали Брянському заводу (нинішній Дніпропетровський металургійний комбінат).

Від 1929 року церкву використовували як будинок піонерів, спортивну школу і вугільний склад. У 1980 році споруду реконструювали й установили тут двомануальний 12-тонний механічний орган, що має 30 регістрів і 2074 труби. Інструмент виконаний на спеціальне замовлення німецькою фірмою «Зауер» з Франкфурта-на-Одері.

У 1988 році відкрився Дніпропетровський будинок органної та камерної музики, який вдало функціонує до теперішнього часу.

У будинку органної і камерної музики проводяться міжнародні органні фестивалі, проводяться концерти органної і камерної музики, кількість відвідувачів сягає 30 тисяч слухачів у місяць. У колективі працює 70 музикантів, 4 оркестри, 4 квартети, ансамблі, 2 музичні лекторії. Це культурний осередок, що веде велику роботу з духовного збагачення мешканців Дніпра та[1][2] майже щоденно проводяться концерти.[3]

За мировою угодою, затвердженою Господарським судом Дніпропетровської області 26 серпня 2010 року, будівлю надано для проведення богослужінь громаді УПЦ МП за умов забезпечення безперешкодного функціонування Будинку органної та камерної музики.[4]

Від 14 березня 2013 року відбуваються регулярні служби в підвальному приміщенні храму.[5]

Галерея[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Як Московський патріархат за участю чиновників захоплював Будинок органної музики
  2. Дніпропетровці влаштують протест, аби органну залу не віддали УПЦ МП. Процитовано 19 березень 2011. 
  3. Архівована копія. Архів оригіналу за 9 листопад 2011. Процитовано 28 березень 2011. 
  4. Архівована копія. Архів оригіналу за 18 квітень 2013. Процитовано 28 березень 2011. 
  5. Архівована копія. Архів оригіналу за 7 вересень 2014. Процитовано 2 квітень 2013.