Дукля (князівство)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

[1]

Історія Чорногорії
Coat of arms of Montenegro.svg
Історія Чорногорії
Доісторичний час
Іллірія
Іллірик
Далмація
Превалітанія
Дукля
Князівство Зета
Албанія Венетська
Санджак Чорногорія
Князь-єпископство
Князівство Чорногорія
Королівство Чорногорія
Зетська бановина
Королівство Чорногорія
Соціалістична Республіка Чорногорія
СФРЮ
Республіка Чорногорія
Сербія і Чорногорія
Чорногорія

Портал «Чорногорія»
Дукля на мапі

Ду́кля або Діокле́тія (серб. Дукља або Диоклетија, лат. Doclea або Diocleia, грец. Διοκλεις) — південно-слов'янська середньовічна держава з теренами від річки Зети, до Шкодерського озера, і затоки Бока і межувала з Травунією в Которі. Дукля була напівнезалежною частиною Великого Князівства (Жупанії) Рашка, яка була васалом Східної Римської імперії, а пізніше під Візантійським сюзеренітетом до тих пір, поки вони не завоювали свою незалежність в середині 11 століття, були під владою династії Воїславовичів.

Географія та адміністративний поділ[ред.ред. код]

Діоклетія межувала з візантійським містом Дуррахіум на сході, з травунським містом Баром на заході. Від Скандарского озера територія Дуклі простягалася на схід до річок Зете і Пиве.

До кінця Середньовіччя столицею Дуклі було місто Шкодер. Місто Стон було резиденцією діоклетіанських князів. Дукля мала три головні міста-поселення: Стара Будва (Столиця давньої Сербії), Превлака і Лонтодукля. Найважливішим поселенням було також і саме місто Дукля (від якого і пішла назва місцевості), проте воно було зруйноване в результаті багаторазових вторгнень у X столітті.

Дукля була розділена на області (в балканських країнах вони називались жупани), кожна з яких мала головне місто: Лушків, Підлужжя, Горський, Купчасті, Купельнік, Зовнішність, Прапратна (Між Баром і Улцине), Крмніка і Гріпулі. Континентальна Дукля або Подгорія (від назви Подгориці) лежала між річками Мороч і Рамоті і включала Никшич, Комеріцу, Гацько, Пиву, Невесіньє, Вішева, Ком, Дебар та Неретва.

Правителі[ред.ред. код]


Джерела[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

  1. Ця сторінка має Властивість Вікіданих P910: основна категорія теми сторінки із значенням "Q27494642", але не має ні назви українською мовою ні відповідника в Українській Вікіпедії. Виправити це, за необхідності, можна за посиланням d:Q27494642. Вимкнути це повідомлення можна вказавши у картці параметр |mcat=-.

Посилання[ред.ред. код]