Земельна реформа в Україні

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Земе́льна рефо́рма — є складовою частиною економічної реформи, здійснюваної в Україні у зв'язку з переходом економіки держави до ринкових відносин.

Завданням цієї реформи є перерозподіл земель з одночасною передачею їх у приватну та колективну власність, а також у користування підприємствам, установам і організаціям з метою створення умов для рівноправного розвитку різних форм господарювання на землі, формування багатоукладної економіки, раціонального використання та охорони земель.

Тематиці земельної реформи присвячений документальний фільм, виготовлений PR-агенцією Media Brand на замовлення Інформаційного агентства AgroNews[1].

Історія земельної реформи в Україні[ред.ред. код]

9 грудня 2011 року, Верховна Рада України у першому читанні прийняла Законопроект «Про ринок земель». За це проголосувало 245 депутатів. Опозиція утрималася від голосування[2]

Позиція керівництва держави щодо земельної реформи[ред.ред. код]

На думку Президента України Віктора Януковича, земельна реформа в Україні спрямована на захист інтересів сільгоспвиробників[3].

Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк переконаний, що земельна реформа забезпечить додаткові кошти та оновлену матеріально-технічну базу агропромислового комплексу[4].

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Економіка Це незавершена стаття з економіки.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.