Зоряний шлях 3: У пошуках Спока

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Зоряний шлях 3: У пошуках Спока M:
Star Trek III: The Search for Spock
Star trek 3 de.svg
Жанр наукова фантастика
Режисер Леонард Німой
Продюсер Гарві Беннетт
Гері Нардін
Ральф Вінтер
Сценарист Гарві Беннетт
У головних
ролях
див. список
Оператор Чарльз Коррелл
Композитор Джеймс Горнер
Кінокомпанія Paramount Pictures
Тривалість 105 хв.
Мова англійська мова
Країна США
Рік 1984
Кошторис 18 млн. $
IMDb ID 0088170
startrek.com/page/star-trek-iii-the-search-for-spock

«Зоряний шлях 3: У пошуках Спока» (англ. Star Trek III: The Search for Spock) — третій повнометражний науково-фантастичний фільм, дія якого відбувається у всесвіті «Зоряний шлях».

  • Прем'єра фільму відбулася: 1 червня 1984.
  • Бюджет фільму: 18000000 доларів.
  • Касові збори в кінотеатрах США в рік показу: 39000000 доларів.
  • Повні касові збори в кінотеатрах США: 76500000 доларів.
  • Касові збори у всьому світу: 87000000 доларів.

Сюжет[ред.ред. код]

Адмірал Кірк переживає важку втрату — смерть свого помічника і друга Спока. Одночасно з цим у його найкращого друга, доктора МакКоя настає душевний розлад.

Ситуацію прояснює Сарек, батько Спока. За його словами, Спок живий і його розум поміщений в тіло МакКоя.

Існує і спосіб допомогти друзям. Для його здійснення Кірк викрадає свій колишній корабель «USS Enterprise», нині списаний, і летить на планету Генезис, порушуючи встановлений на ній карантин. Одночасно до Генезису вилітає бойовий клінгонський корабель під командуванням капітана Крюг.

У фільмі вперше послідовно використовується спеціально розроблена клінгонська мова.

Час дії фільму: 2286.

Зйомки[ред.ред. код]

Зоряний шлях 2: Гнів Хана (Star Trek II: The Wrath of Khan) був  комерційним успіхом, і Paramount Pictures швидко підготувався до третього фільму в франчизі «Зоряний шлях». Режисер Зоряний шлях 2: Гнів Хана (Star Trek II: The Wrath of Khan), Ніколас Майер не погодився зі змінами, внесеними в його фільм без його згоди. Та відмовився бути режисером Зоряний шлях 3: У пошуках Спока(Star Trek III: The Search for Spock).Тоді студія Paramount Pictures найняла в ролі режисера Леонарда Німоя. Леонард Німой хотів, щоб Зоряний шлях 3: У пошуках Спока(Star Trek III: The Search for Spock)  був «оперним», щоб емоції були дуже великими, дуже широкими, і зустрічалися Теммі життя та смерти. Крім того, він хотів, щоб персонажі мали більше значних сцен, що зробило їх реальними. Ще Німой писав, що основною темою пошуку для Спока є дружба. Щоб захиститись від витоків, які заздалегідь визначили смерть Спока Paramount Pictures вжив заходів безпеки, щоб захистити сценарій. Незважаючи на запобіжні заходи, інформація про знищення USS Enterprise з'явилася до випуску фільму. Основні зйомки розпочалася 15 серпня 1983 року. Зоряний шлях 3: У пошуках Спока(Star Trek III: The Search for Spock) був одним із перших великих художніх фільмів, що використовують фільтр Eastman 5294, колір з високою швидкістю негативної плівки. 

Відгуки[ред.ред. код]

Зоряний шлях 3: У пошуках Спока(Star Trek III: The Search for Spock) отримав загалом позитивні відгуки від критиків. На сайті Rotten Tomatoes фільм має 78 %.

Нагороди та номінації[ред.ред. код]

6 номінацій на премію «Сатурн»: найкращий науково-фантастичний фільм, найкращий режисер (Леонард Німой), найкращий актор (Вільям Шатнер), найкраща актриса другого плану (Джудіт Андерсон), найкращі костюми (Роберт Флетчер), найкращі спецефекти (Ральф Вінтер), номінація на премію «Хьюго» за найкращу постановку.

У ролях[ред.ред. код]

Цікаві факти[ред.ред. код]

  • Леонард Німой попросив не вказувати своє ім'я в титрах як виконавця ролі Спока. У титрах він позначений тільки як режисер.
  • Леонард Німой озвучив своїм голосом міжповерховий дротохід. А продюсер Харві Беннетт — один з комп'ютерів.
  • Спочатку ворогами людей у фільмі повинні були виступити ромуланці, а не Клінгони. Моделі кораблів Клінгонів, використані у фільмі, також були створені для ромуланців.

Посилання[ред.ред. код]