Красная Звезда (газета)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

«Красная звезда» (укр. "Червона зірка") — московська газета, центральний друкований орган Міністерства оборони Російської Федерації.

Історія[ред. | ред. код]

Була створена за рішенням Політбюро ЦК РКП(б) від 29 листопада 1923, як центральний друкований орган Наркомату оборони СРСР з військових справ (після Другої світової війниМіністерства оборони СРСР). Перше число вийшло 1 січня 1924 року.

В період німецько-радянської війни «Красная звезда» стала однією з провідних всесоюзних газет. У редакції працювали такі видатні російські письменники та публіцисти, як М.О.Шолохов, О.М.Толстой, В.В.Вишневський, К.М.Симонов, А.П.Платонов.

Нагороджена орденами Червоної Зірки (1933), Бойового Червоного Прапора (1945), Леніна (1965) і Жовтневої революції (1974).

Навесні 1992, зі створенням Міністерства оборони Російської Федерації, газета стала його центральним друкованим органом. 30 червня 1992 була зареєстрована в Міністерстві друку та інформації РФ як загальноросійське друковане видання, засновником якого є військове відомство Росії.

Сучасна газета[ред. | ред. код]

«Красная звезда» виходить 5 разів на тиждень: у вівторок, четвер і суботу на 4 шпальтах формату А-2, у п'ятницю — на 24 шпальтах формату А-3, в середу — на 8 шпальтах формТихоату А-2, у суботу як регіональні вкладки виходять 4-шпальтні газети 4 військових округів (Західного, Південного, Центрального і Східного) і двох флотів (Північного та Тихоокеанського).

Газета друкується в Москві (на поліграфічній базі ВАТ "Видавничий дім «Красная звезда»"), а також у 7 містах Росії (Владивосток, Єкатеринбург, Калінінград, Мінеральні Води, Новосибірськ, Санкт-Петербург, Хабаровськ) і в Севастополі (Україна).

З серпня 1998 головний редактор газети «Красная звезда» — Єфімов Микола Миколайович.