Лариса (супутник)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Лариса

Larissa.jpg
Лариса

Дані про відкриття
Дата відкриття 24 травня 1981 року
Відкривач(і) Гарольд Рейтсема, Вільям Габбард, Ларрі Лебофскі, Девід Толен
Планета Нептун
Номер V
Орбітальні характеристики
Велика піввісь 73 600 км
Орбітальний період 0,554 діб
Ексцентриситет орбіти
Фізичні характеристики
Діаметр 190 км
Атмосфера відсутня
Інші позначення
Нептун VII

Commons-logo.svg Лариса у Вікісховищі

Лариса (дав.-гр. Λάρισσα) — внутрішній супутник планети Нептун. Названа за іменем німфи з грецької міфології. Також позначається як Нептун VII.

Історія відкриття[ред. | ред. код]

Лариса була відкрита Гарольдом Рейтсемою, Вільямом Габбардом, Ларрі Лебофскі, Девідом Толеном 24 травня 1981 року завдяки випадковому спостереженню із Землі покриття цим супутником зірки. Про відкриття оголошено 29 травня 1981 року, супутник отримав тимчасове позначення S/1981 N1. Повторно відкрита в 1989 році при проходженні апарату «Вояджер-2» біля Нептуна. Про це було оголошено 2 серпня 1989 р., супутник одержав ще одне тимчасове позначення, S/1989 N2. Точна дата другого відкриття не повідомлялася. Було заявлено про 10 зображень, отриманих протягом 5 днів. Таким чином, відкриття відбулося незадовго до 28 липня. Пізніше було встановлено ідентичність об'єктів S/1981 N1 і S/1989 N2

Характеристики[ред. | ред. код]

Лариса має неправильну (несферичну) форму з безліччю ударних кратерів на поверхні. Ніяких слідів геологічної активності не виявлено. Інших відомостей практично немає. Ймовірно, Лариса, як і інші супутники на орбітах нижче Тритона, сформувалася з уламків раніше існуючих супутників Нептуна, зруйнованих у результаті зіткнень, викликаних збуреннями від Тритона після його захоплення Нептуном на початкову високоексцентричну орбіту.

Лариса обертається нижче синхронної орбіти, внаслідок чого орбіта цього супутника поступово знижується через дії припливних сил. З часом вона може бути поглинена Нептуном або зруйнуватися через припливне розтягування і утворити кільце при досягненні межі Роша.