Лікар ветеринарної медицини

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Лікар ветеринарної медицини (також відомий як «ветеринар») — ветеринарна професія, посада та ветеринарна освіта. Лікар, що спеціалізується на роботі з тваринами.

ветеринар під час хірургічної операції кота
Худ. Теофіль Стейнлен. Реклама ветеринарної клініки, 1905 р., кольорова літографія

Лікар ветеринарної медицини — фахівець, що постійно працює в закладі ветеринарної медицини чи ветеринарній аптеці, або фізична особа — підприємець, яка має кваліфікацію лікаря ветеринарної медицини та отримала ліцензію на здійснення певних видів діяльності в галузі ветеринарної медицини (у тому числі з ветеринарної практики, виробництва ветеринарних препаратів, роздрібної, гуртової торгівлі ветеринарними препаратами, проведення дезінфекційних, дезінсекційних та дератизаційних робіт).

Освіта[ред. | ред. код]

Підготовка фахівців проводиться за освітньо-кваліфікаційними рівнями бакалавр, магістр і спеціаліст за напрямком «Ветеринарія», за спеціальностями: «ветеринарна медицина (за видами)», «ветеринарно-санітарна експертиза, якість та безпека продукції тваринництва», «ветеринарна гігієна та санітарія», «ветеринарна фармація», «лабораторна діагностика хвороб тварин», «ветеринарна біотехнологія».

Період навчання становить 5-6 років за напрямом «Ветеринарія». Після закінчення навчання у виші державна кваліфікаційна комісія своїм рішенням присвоює кваліфікацію «лікар ветеринарної медицини», про що видається диплом диплом бакалавра, магістра або спеціаліста за відповідним фахом (спеціальністю).

Детальніше:
*Освітньо-кваліфікаційний рівень «Бакалавр»
*Освітньо-кваліфікаційний рівень «Спеціаліст» і «Магістр»
*Структура освіти України

Робота[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]