Фавст Корнелій Сулла Фелікс

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Фавст Корнелій Сулла Фелікс
Народився 23
Помер 62
Марсель, Франція
Країна Стародавній Рим
Діяльність політик, військовослужбовець
Знання мов латина
Суспільний стан патрицій
Посада давньоримський сенатор[d] і консул
Батько Фавст Корнелій Сулла Лукулл
Мати Доміція Лепіда
Брати, сестри Валерія Мессаліна, Марк Валерій Мессала Корвін і Marcus Junius Silanusd
У шлюбі з Клавдія Антонія

Фавст Корне́лій Су́лла Фе́лікс (лат. Faustus Cornelius Sulla Felix, 24 — 62) — політичний діяч ранньої Римської імперії, консул 52 року.

Життєпис[ред. | ред. код]

Походив з патриціанського роду Корнеліїв. Син Фавста Корнелія Сулли, консула-суффекта 31 року, та Доміції Лепіди. Був єдиноутробним братом Валерії Мессаліни, дружини імператора Клавдія. Близько 47 року одружився з Антонією, донькою Клавдія. У 52 році обрано консулом разом з Луцієм Сальвієм Отоном Тіціаном. З 55 року став членом колегії арвальських братів.

Імператор Нерон ставився до Сулли вкрай підозріло через його знатність та родинні стосунки з імператорською сім'єю, попри те, що Сулла був відомий як боязка й нерішуча людина. У 55 році префект преторія Бурр та впливовий вільновідпущеник Клавдія Паллант були звинувачені у тому, що мають намір повалити імператора Нерона і передати владу Суллі. Втім, підсудні були виправдані, обвинувач Пет вигнаний за наклеп. У 57 році Грапт, вільновідпущеник Нерона, звинуватив Суллу у тому, що той влаштував засідку на Нерона на Фламінієвій дорозі. Ніяких доказів проти Сулли знайдено не було, однак Нерон наказав йому вирушити у вигнання до м. Массілії (сучасний Марсель). У 62 році префект преторія Тигеллін доніс Нерону, що Фавст Сулла спільно з Рубеллієм Плавтом готує заколот й має намір збунтувати військо у Германії. Відповідно до розпорядження Нерона, до Сулли були підіслані вбивці, незабаром його голову доставили до Риму. У листі до сенату Нерон не взяв на себе відповідальність за вбивство Сулли, а лише звинуватив його в бунтівних настроях. Сенатори ухвалили рішення виключити Фавста Корнелія Суллу з сенату і призначити молебень на честь його смерті.

Родина[ред. | ред. код]

Дружина — Клавдія Антонія

Діти:

  • Фавст Корнелій Сулла

Джерела[ред. | ред. код]

  • Tac. Ann. XIII 23; 47; XIV 57, 59.
  • Suet. Claud. 27.
  • Zonar. IX 9.