Міжнародний день осіб похилого віку

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Міжнародний день осіб похилого віку
“La ciudad es nuestra”, lema para conmemorar el Día Internacional de las Personas Mayores (02).jpg
Офіційна назва англ. International Day of Older Persons
Засновано 14 грудня 1990
Початок 1991
Дата 1 жовтня
CMNS: Міжнародний день осіб похилого віку у Вікісховищі

Міжнаро́дний день осі́б похи́лого ві́ку (англ. International Day of Older Persons) — проголошений 50 сесією Генеральної Асамблеї ООН, відзначається в усьому світі 1 жовтня.

Історія свята[ред. | ред. код]

Спочатку День людей похилого віку стали відзначати в Європі, потім в Америці, а наприкінці 1990-их років уже в усьому світі. День людей похилого віку святкується з великим розмахом у скандинавських країнах. У цей день по телевізору та радіо транслюють передачі з урахуванням смаків людей похилого віку[1].

За міжнародною класифікацією,[яка?] особою похилого віку вважається той, хто досяг 65 років. До 2050 року число таких людей у багатьох розвинених країнах збільшиться вдвічі (т.зв. процес старіння націй), а загальна кількість у світі складе 2 мільярди осіб.

Надважливою, на думку ООН, є потреба активного використання виробничого і творчого потенціалу людей старшого віку. Суспільство має одночасно допомагати долати психологічну межу старості та зменшувати тягар соціальних витрат на молодих людях за рахунок працюючих пенсіонерів.

В Україні[ред. | ред. код]

Україна, як повноправний член ООН, підтримала ініціативу міжнародного співтовариства і з 1991 року щорічно відзначає цей день. Рішення про щорічне відзначення в Україні Міжнародного дня громадян похилого віку та створення належних умов соціального захисту пенсіонерів, людей з інвалідністю, одиноких непрацездатних громадян затверджено урядовою постановою від 26 вересня 1997 року № 1066 «Про щорічне відзначення Міжнародного дня громадян похилого віку». Відповідно до Указу Президента України від 24 вересня 2004 року № 1135/2004 1 жовтня Україна відзначає і День ветерана.

Схожі дні[ред. | ред. код]

1 жовтня в Україні відзначають День ветерана.

У Японії в третій понеділок вересня відзначають День вшанування літніх людей.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. 1 жовтня[недоступне посилання з червня 2019]

Джерела[ред. | ред. код]