Регенеративна медицина

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Регенерати́вна медици́на — відновлення ураженої хворобою або пошкодженої (травмованої) тканини за допомогою активації ендогенних стовбурових клітин або за допомогою трансплантації клітин (клітинної терапії).

Регенеративна медицина - нова галузь знань[ред. | ред. код]

Регенеративна медицина формується на стику біології, медицини та інженерії. Вважають, що вона здатна докорінно змінити способи поліпшення здоров'я шляхом відновлення, підтримки і поліпшення функцій органів і тканин.

В останні роки регенеративна медицина представляє з себе самостійну дисципліну, яка бурхливо розвивається. У 2006 році став виходити спеціалізований журнал регенеративної медицини. З'явилися численні інститути та компанії, що займаються розробкою методів лікування за допомогою стовбурових клітин.

Вчені сподіваються вже у найближчому майбутньому створювати з них тканини й органи, необхідні пацієнтам для трансплантації. Протягом останніх років відбувся суттєвий прогрес у цій галузі — з’явилася можливість створювати клітини, які мають потенціал ембріональних стовбурових клітин, не використовуючи для цього ембріони людини, що вирішує багато етичних питань.

Індуковані плюрипотентні ембріональні стовбурові клітини (induced pluripotent stem cells — iPSC, або iPS) вдалося отримати з клітин різних тканин (у першу чергу фібробластів) за допомогою їх перепрограмування методами генетичної інженерії[1].

Примітки[ред. | ред. код]