Петриківський музей етнографії, побуту та мистецтва

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Петриківський музей етнографії, побуту та мистецтва Pictogram infobox palace.png
Фасад КЗК "Петриківський музей етнографії, побуту та народно-прикладного мистецтва".jpg
48°42’57.9”N, 34°37’45.65”E
Тип музей
Країна Flag of Ukraine.svg Україна
Розташування Петриківка, Україна Україна
Адреса вул.Історична, 14
Засновано 13 грудня 2010
Відкрито 13 грудня 2010
Фонд 2500 експонатів
Директор Юхименко Л. В.
Сайт petr-muzej.at.ua
Петриківський музей етнографії, побуту та мистецтва. Карта розташування: Україна
Петриківський музей етнографії, побуту та мистецтва
Петриківський музей етнографії, побуту та мистецтва (Україна)

Петриківський музей етнографії, побуту та мистецтва — спеціалізований етнографічний музей в селищі Петриківка на Дніпропетровщині. Відкритий 13 грудня 2010 року при Петриківському центрі народного мистецтва.

Надбання музею[ред. | ред. код]

Тут відтворено найкраще що було в розписі за весь час його існування. Більша частина експозиції присвячена саме тому періоду коли петриківка була в розквіті. Представлено зразки розпису Соколенка, родини Панків, Самарської, Глущенка, Нагай, Горбулі, Масюкевич, Пікушів, та інших відомих петриківчан, що творили свої шедеври на фабриці. Загалом експозиція складається з підлакових виробів (тарелі, шкатулки, ложки, кухонні набори, та інші вироби з дерева, що покриті лаком), які випускала в той період фабрика народних промислів «Дружба», та представлено невелику кількість полотен з петриківським розписом, бо як відомо, за часів фабрики, полотна не були такі актуальні як підлакові речі. Найголовніший експонат музею — каталог майстрині Ганни Самарської. Народний художник України, заслужений майстер народної творчості, Ганна Миколаївна показала унікальність своїх робіт в цій збірці. Розмаїття квітів, листочків, ягід. Такого не знайти ніде.

Колекції музею[ред. | ред. код]

Експозиційний зал[ред. | ред. код]

  • «Історія, розвиток та сучасність петриківського розпису»

Сьогодення[ред. | ред. код]

У музеї є екскурсії та майстер-класи для дітей та дорослих. Тут розкажуть, як замішати яєчну темперу, якою малюють петриківський розпис, як правильно накладати фарби, зробити вдома «котячий» пензлик та багато іншого. Також музей проводить зустрічі з художниками, письменниками, акторами, творчими колективами, волонтерами, ветеранам. Всі гості можуть насолодитися піснями, танцями, віршами.

Посилання[ред. | ред. код]