Петриківський музей етнографії, побуту та мистецтва

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Петриківський музей етнографії, побуту та мистецтва
48°42’57.9”N, 34°37’45.65”E
Тип музей
Країна  Україна
Розташування Петриківка, Україна Україна
Адреса вул.Історична, 14
Засновано 13 грудня 2010
Відкрито 13 грудня 2010
Фонд 2500 експонатів
Директор Юхименко Л. В.
Сайт petr-muzej.at.ua
Петриківський музей етнографії, побуту та мистецтва. Карта розташування: Україна
Петриківський музей етнографії, побуту та мистецтва
Петриківський музей етнографії, побуту та мистецтва (Україна)
Мапа

Петриківський музей етнографії, побуту та мистецтва — спеціалізований етнографічний музей в селищі Петриківка на Дніпропетровщині. Відкритий 13 грудня 2010 року при Петриківському центрі народного мистецтва.

Надбання музею[ред. | ред. код]

Тут відтворено найкраще що було в розписі за весь час його існування. Більша частина експозиції присвячена саме тому періоду коли петриківка була в розквіті. Представлено зразки розпису Соколенка, родини Панків, Самарської, Глущенка, Нагай, Горбулі, Масюкевич, Пікушів, та інших відомих петриківчан, що творили свої шедеври на фабриці. Загалом експозиція складається з підлакових виробів (тарелі, шкатулки, ложки, кухонні набори, та інші вироби з дерева, що покриті лаком), які випускала в той період фабрика народних промислів «Дружба», та представлено невелику кількість полотен з петриківським розписом, бо як відомо, за часів фабрики, полотна не були такі актуальні як підлакові речі. Найголовніший експонат музею — каталог майстрині Ганни Самарської. Народний художник України, заслужений майстер народної творчості, Ганна Миколаївна показала унікальність своїх робіт в цій збірці. Розмаїття квітів, листочків, ягід. Такого не знайти ніде.

Колекції музею[ред. | ред. код]

Експозиційний зал[ред. | ред. код]

  • «Історія, розвиток та сучасність петриківського розпису»

Сьогодення[ред. | ред. код]

У музеї є екскурсії та майстер-класи для дітей та дорослих. Тут розкажуть, як замішати яєчну темперу, якою малюють петриківський розпис, як правильно накладати фарби, зробити вдома «котячий» пензлик та багато іншого. Також музей проводить зустрічі з художниками, письменниками, акторами, творчими колективами, волонтерами, ветеранам. Всі гості можуть насолодитися піснями, танцями, віршами.

Посилання[ред. | ред. код]