Релігія в Антарктиді

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

В Антарктиді є щонайменше вісім культових будівель, що використовуються для богослужінь:

Міжнародна Антарктична програма передбачає будівництво католицької каплиці на станції станції Маріо Зуккеллі, в затоці Терра Нова, в той час як перша католицька каплиця, названа на честь Франциска Ассизького була побудована в 1976 році на аргентинській станції Есперанса [3]. Найпівденніша християнська каплиця (і одночасно - сама південна культова споруда у світі) знаходиться на аргентинській станції Бельґрано II [4].

Хоча ці культові споруди відносяться до християнської конфесії, Церква снігів також використовується для буддійських і Бахайських церемоній.

Церкви на субантарктичних островах[ред. | ред. код]

Норвезька лютеранська церква в Грютвікені

Є також церкви на двох островах, розташованих на північ від 60 ° пд.ш. (і, отже, не підпадають під юрисдикцію Договору про Антарктику).

Каплиця в Грютвікені багато років перебувала в занедбаному стані, завдяки діяльності співробітників музею Південної Джорджії і волонтерів в 1996-1998 роках була відремонтована і в даний час в ній проводяться церковні служби та церемонії одруження [5].

Джерела[ред. | ред. код]

  1. ? c = article & id = 77 Храм в Антарктиді освятили в ім'я князя Володимира. Архів оригіналу за 17 грудня 2014. Процитовано 27 листопада 2014. 
  2. Worldwide Antarctic Program Church in Antarctica [Архівовано 22 липня 2011 у Wayback Machine.]
  3. [1] [Архівовано 18 травня 2007 у Wayback Machine.] [2] [Архівовано 12 лютого 2012 у Wayback Machine.] www.marambio.aq/esperanza.htm
  4. -place-of-worship.html Inside the Belgrano II Chapel
  5. Grytviken Church (Whalers Church). Wondermondo. Архів оригіналу за 18 серпня 2017. Процитовано 27 листопада 2014. 

Література[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]