Прапор Антарктиди

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Прапор Антарктиди — неофіційний прапор континенту, прийнятий організацією Антарктичного договору в 2002 році. Існує кілька варіантів дизайну прапора, у тому числі створені іменитими вексилологами Гремом Бертрамом і Уїтні Смітом.

Ескіз, створений Гремом Бертраном, ґрунтувався на прапорі ООН і зображував білий контур континенту на блакитному тлі. При цьому блакитний фон символізував нейтралітет. Вперше прапор цього дизайні майорів над Антарктидою у 2002 році, коли Тед Кайе, редактор журналу Raven Північноамериканської асоціації вексилології, привіз його в Антарктику. Тоді бази Бразилії, України і Великої Британії встановили прапор на своїх флагштоках.

Уїтні Сміт запропонував яскраво-помаранчевий фон для прапора, оскільки його добре видно на снігу і його неможливо переплутати з іншими прапорами. У лівій частині полотнища розташована емблема, яка складається з декількох компонентів: літера «А» символізує «Антарктику»; людські руки, дбайливо тримають сегмент південної півкулі планети, де розташовується Антарктида.

Варіанти прапорів Антарктиди
Прапор Антарктичного договору 
Ескіз Грема Бертрама 
Ескіз Уїтні Сміта 
Ескіз "Справжній Південь" 

Примітки[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

  • Edward Kaye Flags over Antarctica. - Stockholm: 2003 // internationalcongressesofvexillology-proceedingsandreports URL: http://internationalcongressesofvexillology-proceedingsandreports.yolasite.com/resources/20th-Stockholm/ICV20%20Kaye-E-.pdf
  • Все про світ. Країни. Прапори. Герби: енциклопедичний довідник / [відповідальний за випуск М. Ілляш]. — К. : Школа, 2001. — 622 с. ISBN 966-7657-79-5.