Свіштовський мирний договір (1791)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Свіштовський мирний договір (1791) - мирний договір, підписаний 4 серпня 1791 року в місті Свіштов між Астрійською та Османською імперіями, який завершив Австро-турецьку війну (1787—1791).

Умови договору не відповідали співвідношенню сил, що склались в ході війни, яку Австрія у союзі з Російська імперія вела проти Туреччини. Вони диктувались політичними цілями уряду Австрії, яка вийшла з війни, щоб разом з іншими європейськими монархіями вести боротьбу проти французької революції. Крім того, Пруссія та Англія вимагали від Австрії укладення миру з Туреччиною, щоб послабити Росію.

На англо-австро-прусській конференції в м. Рейхенбах в 1790 році Австрія зобов'язалась припинити воєнні дії проти Туреччини та укласти з нею сепаратний мир. 19 вересня 1790 року в м. Журжев було укладене перемир'я, а незабаром був підписаний Свіштовський мирний договір. ЗА цим договором Австрія зобов'язувалась не надавати допомогу Росії, повертала Туреччині завойовані землі (князівства Волощина та Молдавія), крім фортеці Хотин, яку повинна булаповернути після укладення російсько-турецького миру. Підтверджувались також австрійсько-турецькі договори та конвенції, укладені раніше.

Росія сама успішно закінчила війну проти Туреччини та уклала з нею Ясський мирний договір

Джерела[ред.ред. код]

  • Советская военная энциклопедия / под ред. Н. В. Огаркова. — М.: Воениздат, 1979. — Т. 7. — 690 с. — (в 8-ми т). — 105 000 экз.