Свіштовський мирний договір (1791)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Свіштовський мирний договір
Mir-svistov.jpg
Будинок, в якому був підписаний договір
Тип договору Мирний договір
Підписаний
- місце
4 серпня 1791
Свіштов
Сторони Flag of the Habsburg Monarchy.svg Габсбурзька монархія
Османська імперія Османська імперія

Свіштовський мирний договір (1791) - мирний договір, підписаний 4 серпня 1791 року в місті Свіштов між Астрійською та Османською імперіями, який завершив Австро-турецьку війну (1787—1791).

Умови договору не відповідали співвідношенню сил, що склались в ході війни, яку Австрія у союзі з Російська імперія вела проти Османської імперії. Вони диктувались політичними цілями уряду Австрії, яка вийшла з війни, щоб разом з іншими європейськими монархіями вести боротьбу проти французької революції. Крім того, Королівство Пруссія та Королівство Велика Британія вимагали від Австрії укладення миру з Османською імперією, щоб послабити Російську імперію.

На англо-австро-прусській конференції в м. Рейхенбах в 1790 році Австрія зобов'язалась припинити воєнні дії проти Османської імперії та укласти з нею сепаратний мир. 19 вересня 1790 року в м. Журжев було укладене перемир'я, а незабаром був підписаний Свіштовський мирний договір. ЗА цим договором Австрія зобов'язувалась не надавати допомогу Російській імперії, повертала Османській імперії завойовані землі (князівства Волощина та Молдовське князівство), крім фортеці Хотин, яку повинна булаповернути після укладення російсько-турецького миру. Підтверджувались також австрійсько-турецькі договори та конвенції, укладені раніше.

Російська імперія сама успішно закінчила війну проти Османської імперії та уклала з нею Ясський мирний договір

Джерела[ред.ред. код]

  • Советская военная энциклопедия / под ред. Н. В. Огаркова. — М.: Воениздат, 1979. — Т. 7. — 690 с. — (в 8-ми т). — 105 000 экз.