Хотинський мирний договір

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Хотинський мирний договір

Підписання Хотинського мирного договору (1621)
Тип мирна угода
Підписано 1621
Підписанти Річ Посполита і Османська імперія
CMNS: Медіафайли у Вікісховищі

Хоти́нський ми́рний до́говір 1621 — укладений між Річчю Посполитою і Османською імперією (без участі козаків) після завершення Хотинської битви 1621.

Опис[ред. | ред. код]

Підписання Хотинського мирного договору. Картина Франциска Смуглевича

Цим договором покладено кінець польсько-турецькій війні 16201621 років (у якій брали участь й українські козаки) та встановлено кордон між Річчю Посполитою і Османською імперією на Дністрі.

Османська імперія і Кримське ханство зобов'язалися не нападати на Україну й Річ Посполиту, а Річ Посполита віддавала Османській імперії чи її васалові Молдовському князівству Хотин і зобов'язалася припинити походи запорізьких козаків на Кримське ханство і Османську імперію.

Українське козацтво було покривджене цим договором і в подальшому готувало свої повстання проти Речі Посполитої.

Після укладення миру війська розташувались одне навпроти одного на полі бою (коронне — у формі орла з розпростертими крильми на чолі з Владиславом Вазою, вчорашні вороги — у формі півмісяця на чолі з султаном Османом ІІ) і стояли так близько години. Після цього султан подарував королевичу величезного слона та чудово вбраного коня, королевич — разом з прибраним конем 2 гармати відмінної роботи. Самійло Величко стверджував, що вояки обидвох сторін на прощання схилили одні перед одними голови.[1]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Яворницький Д. Гетьман Петро Конашевич Сагайдачний // В. Щербак (упорядник, автор передмови). Коли земля стогнала. — К.: Наукова думка, 1995. — 432 с. — С. 310. ISBN 5-319-01072-9

Література[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]