Сонячне Закарпаття

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Сонячне Закарпаття
Країна Україна Україна
Курортний регіон Поляна
Найближче місто Свалява
Основний вид діяльності використання вуглекислої гідрокарбонатно-натрієво-борної води полянського джерела «Поляна Квасова», яка використовується для питного лікування і ванн.
Рік створення 1965[1]
Напрямок захворювання органів травлення; виразка шлунка і дванадцятипалої кишки; порушення обміну речовин; ожиріння, цукровий діабет; попутні серцево-судинні захворювання; урогенітальні патології; патології легень і бронхів; хронічні захворювання печінки, жовчного міхура і жовчовивідних шляхів.
Місткість 650 осіб
Період функціонування цілорічно
Найближчий аеропорт Ужгород
Найближчий вокзал Свалява
Мінеральна вода «Поляна квасова» і «Поляна купель»
Клімат гірський
Головний лікар Іван Немеш
Адреса 89313, Закарпатська обл., Свалявський р-н., с. Поляна, курорт «Сонячне Закарпаття»
Сторінка в інтернеті sonzak.com.ua

«Со́нячне Закарпа́ття» — цілорічний санаторій в Україні, найбільший у Закарпатській області. Спеціалізується на лікуванні захворювань органів травлення і порушень обміну речовин. Розташований у Свалявському районі, на межі сіл Поляна та Яківське, на березі річки Пиня, на місці колишнього мисливського будинку графа Шенборна-Бухгейма.[2] Визнана кращою в Європі бальнеологічною гастроентерологічною і кліматолікувальною здравницею.[1]

Історія

[ред. | ред. код]
  • 1463 р. — перша згадка про Полянське родовище мінеральних вод в угорських королівських грамотах.
  • 1796-1815 рр. — досліджено хімічний склад Полянських мінералів вод.
  • 1826 р. — відкрита перша водолікарня на курорті Поляна.
  • 1842 р. — мінеральна вода курорту визнана кращою в Центральній і Південній Європі.
  • 1911 р. — розроблені медичні рекомендації щодо застосування мінеральної води курорту.
  • 1965 р. — відкритий санаторій «Сонячне Закарпаття».

Лікування

[ред. | ред. код]

Одне з головних багатств Закарпатського краю — його лікувальний клімат. Він формується завдяки з'єднанню різних повітряних потоків — гірського та лісового. Лікування в санаторії «Сонячне Закарпаття»: захворювань органів травлення (рефлюкс-езофагіти, гастрити і гастродуоденіти, хронічний гастрит із секреторною недостатністю у фазі ремісії, виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки, хронічні коліти, хвороби оперованого шлунка), ентероколіти, дискінезії, захворювань печінки і жовчних шляхів (гепатити, холецистити, ангіохоліти, жовчокам'яна хвороба, стан після оперативного втручання на жовчних шляхах), залишкові явища після перенесеного вірусного гепатиту, дискінезія жовчного міхура та жовчних шляхів, хронічного панкреатиту латентного або рецидивуючого, цукрового діабету легкого і середнього ступеня, захворювань сечової системи (сечовий діатез, розчинення каменів, стан після операцій на сечових шляхах без виражених порушень їх прохідності).

Лікувальна база

[ред. | ред. код]

Бювет мінеральної води («Поляна Квасова»), водолікарня, клінічна, біохімічна, імунологічна і бактеріологічна лабораторії, рентген-кабінет, кабінети УЗД, гастродуоденоскопії, ректороманоскопії, колоноскопії, ЛФК, озокеритотерапії, ароматерапії, психотерапії, фітотерапії, стоматологічний та косметологічний кабінети.

Середньомінералізована гідрокарбонатно-натрієва вода багата на бор і фтор.[3]

На початку 2010-х років санаторій приймав до 20 тисяч відпочивальників на рік.[4]

Нагороди

[ред. | ред. код]
  • 2006 рік — на 59-й сесії Генеральної Асамблеї Всесвітньої Федерації водолікування і кліматолікування (FEMTEC) в Андоррі санаторій «Сонячне Закарпаття» був визнаний кращим лікувально-оздоровчим закладом.

Примітки

[ред. | ред. код]

Посилання

[ред. | ред. код]