Україна (ракетний крейсер)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Україна
Крейсер Украина.JPG
Ракетний крейсер "Україна" на причалі
Служба
Тип/клас Ракетний крейсер
Держава прапора Naval Ensign of Ukraine.svg Україна
Верф Миколаївський суднобудівний завод Миколаїв, Україна Україна
Закладено влітку 1984 року
Спущено на воду 11 серпня 1990 року
Статус добудовано на 95%
Параметри
Довжина 186,4 м
Ширина 20,8 м
Осадка 8,4 м
Технічні дані
Потужність 11000 к.с.
Швидкість 32 вуз.
Автономність плавання більше 7000 миль при 18 вузлах; запас провізії на 30 діб
Екіпаж 500 чоловік
Озброєння
Артилерія передбачено 130-мм артилерійська установка АК-130
Ракетне озброєння передбачено 16 ПУ ПКР П-500 «Базальт»
Зенітне озброєння передбачено 6х6 30-мм ЗАК АК-630,
8х8 ПУ ЗРК С-300Ф,
2 ПУ ЗРК «Оса»
Авіація передбачений 1 гелікоптер Ка-27
Cruiser Ukraine.png

Ракетний крейсер «Україна» (раніше — "Адмірал Флоту Лобов") — радянський та український військовий ракетний крейсер, четвертий корабель проекту 1164 «Атлант», входить до складу Військово-морських сил України. Побудований на Миколаївському суднобудівному заводі в Миколаєві. На сьогодні є небоєздатним та знаходиться на причалі в Миколаєві.

Історія[ред.ред. код]

Проект ракетного крейсера «Україна» (тоді ще «Адмірал Лобов») був розроблений в Ленінграді. Побудову крейсера було доручено Миколаївському суднобудівному заводу, що в Миколаєві. Після розпаду СРСР крейсер 1 жовтня 1993 року було передано Україні. На той час готовність корабля становила близько 75%.

"Україна" у складі ВМСУ[ред.ред. код]

1994 року була сформована команда корабля, але за браком коштів її було розпущено, а добудову припинено. 17 лютого 1998 рік президент України прийняв рішення про добудову крейсера. Вдруге була сформована команда, яку згодом також розпустили. Цього разу крейсер було добудовано на 95%.

У 2004 році повідомлялось, що крейсер готовий прийняти туристів, що б означало перетворення його на музей.[1] Ці плани так і залишилися планами.

У 2010 році під час робочого візиту до Миколаєва міністр оборони Михайло Єжель заявив, що «Україну» доцільніше продати Росії, оскільки власними силами наша держава добудувати та укомплектувати крейсер не зможе.[2]

Існує точка зору, що крейсери проекту 1164 «Атлант» є не найдоцільнішими для акваторії Чорного моря, оскільки ця водойма є внутрішнім морем, а Україна не має іншого виходу в Світовий океан. Кошти з продажу «України» можна було б направити на програму «Корвет».[3]

24 березня 2017-го Президент України видав указ про демілітаризацію корабля[4][5]Президент України підписал указ о демилітаризації недобудованного ракетного крейсера «Україна», який знаходится в акваториії Миколаєвського ГП «Суднобудівного завода ім'я 61 коммунара» ї подальший продаж його на злам. Таку інформацию на мітингу робітників заводу 24 липня 2017 года повідомив перший заступник голови МиколаЇвскої областної державніїй адмінистрації Вячеслав Бонь.

5 грудня 2017 года Миністерство оборони України листом № 220/8483 повідомила, що відмовляєтся від ракетного крейсера «Україна», який після спуску на воду чверть століття простоює на стадії готовності 95 процентів. Така інформація містить в листі відомства в адресу концерна «Укроборонпром». Добудувати судно в Міноборони визнали недоцільним через застаріле озброєння[6].

Концерн підкереслює, що остаточно рішення про-те, потрібен чи Україні крейсер чи ні, потрібно як можна швидше ухвалити кабінет миністрів. В «Укроборонпромі[7]» додали, що готові добудувати корабель, проте для цього потрібно буде закласти кошти в держоборонзамовленні на 2018 рік. Можливі і інші рішення — продати недобудову, виділити кошти на його подальше утримання на причалі чи уряд може запропонувати свої варіанти.

Озброєння[ред.ред. код]

твольних 30-мм гармат АК-630 з ПУС «Вимпел», 2 п'ятитрубні торпедні апарати, 130-мм артилерійські системи головного калібру та багато іншого. Для розвідки і коригування вогню є гелікоптер.

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]