Резніков Олексій Юрійович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Резніков Олексій Юрійович
AYR foto1.jpg
Народився 18 червня 1966(1966-06-18) (53 роки)
Львів, Українська РСР, СРСР
Громадянство
(підданство)
Flag of Ukraine.svg Україна
Діяльність адвокат, mind gamer, політик
Alma mater Львівський національний університет імені Івана Франка
Батько Юрій Олексійович Резніков, професор, майстер спорту СРСР з акробатики, працював проректором Львівського державного інституту фізичної культури
Мати Олена Георгіївна Резнікова - лікар-невропатолог Львівської обласної державної клінічної психіатричної лікарні, майстер спорту СРСР з художньої гімнастики
Автограф Aleksey Reznikov Signature 2014.png
Нагороди Заслужений юрист України

Олексій Юрійович Резніков — український правник, партнер "ЮФ "Астерс" (з листопада 2018 року), заступник голови Київської міської державної адміністрації (з квітня 2016 року по вересень 2018 року), заступник міського голови — секретар Київської міської ради (з червня 2014 року по грудень 2015 року), адвокат, Заслужений юрист України, Майстер спорту України. Представник України у робочій підгрупі з політичних питань Тристоронньої контактної групи (з 18 вересня 2019 року)[1].

Життєпис[ред. | ред. код]

Народився 18 червня 1966 року в м. Львові, Львівська обл., УРСР.

1984—1986 рр. — Резніков Олексій Юрійович проходив строкову військову службу в Парашютно-десантній службі ВПС СРСР.

1986—1991 рр. — студент Львівського державного університету імені Івана Франка. Закінчив юридичний факультет, спеціальність «правознавство», диплом з відзнакою.

Професійна діяльність[ред. | ред. код]

Юриспруденція[ред. | ред. код]

1991 р. — співзасновник брокерської компанії «Галицькі цінні папери» (Galicia Securities).

1994 р. — отримав Свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю № 263.

1999—2002 рр. — заступник Голови Центру розвитку українського законодавства в м. Києві.

2000—2006 рр. — засновник компанії «Правіс». Пізніше відома як «Резніков, Власенко і партнери», далі — Magisters (в результаті злиття з юридичною фірмою «Магістр і партнери»). У 2009 і 2010 роках компанія стала переможцем рейтингу Chambers Europe Awards.

2011—2014 рр. — головний юрисконсульт Адвокатського Бюро «Єгоров, Пугинський, Афанасьєв і партнери» (внаслідок злиття з юридичною фірмою «Магістр і партнери»). За сумісництвом — адвокат і партнер АО «Меджістерс».

З листопада 2018 року поновивив юридичну практику в якості партнера "Юридичної фірми "Астерс".[2] Спеціалізується на альтернативному вирішенні спорів, включаючи винесення експертних висновків, переговори, фасилітацію, примирення, медіацію, встановлення фактів, попередню незалежну оцінку, досудові наради щодо врегулювання спору та підготовку мирових угод.

Публічна служба[ред. | ред. код]

У 2008—2014 роках — депутат Київської міської ради VI скликання. Обраний від Блоку Миколи Катеринчука.[3] Член комісії з питань правопорядку, регламенту й депутатської етики.

З червня 2014 року — депутат Київської міської ради VII скликання. Голова  Комісії Київської міської ради з питань поновлення прав реабілітованих.

19 червня 2014 року  обраний заступником міського голови — секретарем Київської міської ради.

З 2015 року:

- голова Української делегації у Конгресі місцевих і регіональних влад Ради Європи у 2015-2016

- заступник голови Антикорупційної ради при Київському міському голові;

- член ради соціального проекту спільної дії «Зробимо разом»;

- член Цільової команди реформ з питань децентралізації, місцевого самоврядування та регіональної політики при Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України;

- радник Київського міського голови.

З квітня 2016 року по вересень 2018 року:

- заступник голови Київської міської державної адміністрації (КМДА) з питань провадження самоврядних повноважень. До повноважень відносяться: здійснення повноважень КМДА з питань реалізації державної політики у сферах розвитку місцевого самоврядування, внутрішньої політики, міжнародних відносин, туризму, реклами, охорони культурної спадщини, освіта, культура, соціальний захист, молодь та спорт, відповідає за проведення реформ у сферах децентралізації, місцевого самоврядування та інших сферах життєдіяльності міста Києва тощо.

Дав старт впровадженню реформи у галузі зовнішньої реклами в Києві, завдяки реалізації якої буде здійснено впорядкування розміщення рекламних засобів на вулицях міста, в тому числі через значне скорочення кількості конструкцій та заборони деяких типів рекламних засобів, як таких, на кшталт перетяжок-транспарантів над дорогами та тимчасових виносних конструкцій. Головні засади реформи - безпечне, доступне й комфортне місто[4]

Ініціював розробку нового Статуту територіальної громади міста Києва. В тому числі, імплементував в документ поняття “Публічний простір”[5].

Є одним із ініціаторів і розробників законопроекту № 8202 «Про внесення змін до деяких законів України з питань удосконалення системи охорони культурної спадщини», який посилює адміністративну і кримінальну відповідальність за доведення до руйнації об’єктів охорони культурної спадщини, а також направлений на збереження історичного надбання Києва та України[6]

Є одним із розробників проекту Закону про столицю України - місто Київ № 8420, направлений на врегулювання діяльності органів місцевого самоврядування та деполітизацію їх роботи, яким, серед іншого, передбачається скорочення депутатів Київської міської ради зі 120 до 25, перерозподіл повноважень між міським головою та головою міської адміністрації, надання більших повноважень міському голові, а голові КМДА - надання права оскаржувати рішення Київської міської ради в судах, тощо[7]

У 2017 відповідав за організацію і проведення пісенного конкурсу “Євробачення” у місті Києві з боку КМДА[8]

У 2018 році відповідав за організацію і проведення фінального матчу Ліги чемпіонів УЄФА сезону 2017/2018 з боку КМДА[9]

Соціальна активність[ред. | ред. код]

 • З 2009 р. — був членом Київської міської кваліфікаційно — дисциплінарної комісії адвокатури (КДКА).
 • З 2009 р. — професор кафедри публічного права юридичного факультету Міжнародного Соломонового університету.
 • 1999—2000 рр. — брав активну участь у розробці одного з проектів Податкового кодексу України, Закону України «Про адвокатську діяльність і адвокатуру в Україні», змін до Господарського процесуального кодексу України.
 • Викладав у Школі адвокатської майстерності О. Резнікова, автор навчальних тренінгових програм та ведучий майстер-класів для молодих юристів на базі Київського Національного Університету імені Тараса Шевченка, Національного Університету «Києво-Могилянська Академія», Львівського державного університету імені Івана Франка, Міжнародного Соломонового університету. 

Цікаві факти[ред. | ред. код]

 • 2004 р. — адвокат кандидата на пост Президента України В. Ющенка у Верховному Суді України у справі про визнання виборів Президента України недійсними («третій тур»). Спільно з Сергієм Власенком.
 • 2005 р. — займався правовим забезпеченням та представництвом інтересів консорціуму «Інвестиційно-металургійний союз» у справі про законність приватизації ВАТ «Криворіжсталь».
 • 2005 р. — правове забезпечення інтересів ПФК «Придніпров'я» з питань, пов'язаних з приватизацією «Нікопольського заводу феросплавів».
 • 2005 р., 2019 р. — член Наглядової ради АТ «Ощадний банк України» («Ощадбанк») Через те, що більшість конфліктних кейсів йому вдавалося привести до мирного врегулювання, отримав прізвисько "Peacemaker".
 • Має досвід представництва клієнтів в Спортивному арбітражному суді в Лозанні.
 • У 2013 р. — став чемпіоном України з трофі — рейдів. Отримав звання Майстра спорту України.
 • Хобі: дайвінг, стрибки з парашютом, стрільба, автоспорт, гірські лижі, кулінарія.

Примітки[ред. | ред. код]

 1. Указ Президента України від 18 вересня 2019 року № 701/2019 «Про внесення зміни до Указу Президента України від 19 червня 2019 року № 414»
 2. АСТЕРС ПОСИЛЮЄ КОМАНДУ ПРАКТИКИ АЛЬТЕРНАТИВНОГО ВИРІШЕННЯ СПОРІВ НОВИМ ПАРТНЕРОМ ОЛЕКСІЄМ РЕЗНІКОВИМ. 
 3. Досье: Резников Алексей Юрьевич // КиевVласть, 27 апреля 2016 г. 16:27. Последнее обновление: 04.04.2018
  в 2008 году ... успешный и известный адвокат прошел в Киевсовет по спискам “Блока Николая Катеринчука” и даже успел возглавить фракцию блока. Однако, уже через десять дней, фракция фактически распалась, а трое из пяти депутатов “Блока Катеринчука” начали голосовать синхронно с представителями Блока Черновецкого. Публично осудив предателей, Резников оставался последовательным критиком методов работы команды Черновецкого, а с апреля 2009 года, в знак протеста, демонстративно отказался посещать заседания горсовета.
 4. Київрада затвердила нові правила розміщення зовнішньої реклами. 
 5. Київська міська рада затвердила "Концепції Статуту територіальної громади міста Києва" від 20 грудня 2017 року. 
 6. Проект Закону про внесення змін до деяких законів України з питань удосконалення системи охорони культурної спадщини. 26.03.2018. 
 7. Проект Закону про столицю України - місто Київ. 30.05.2018. 
 8. Новини на сайті телеканалу ТСН про проведення Євробачення в Україні. https://tsn.ua. 15.05.2017. 
 9. Відмінна кухня і добрі люди. Іноземні фанати розповіли про свої враження від Києва. https://nv.ua. 25.05.2018. 

Посилання[ред. | ред. код]