Цзян Цзін-го

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Цзян Цзін-го
кит. трад. 蔣經國, спр. 蒋经国
Цзян Цзін-го
Президент Китайської республіки
Попередник: Йен Чіа-кан
Спадкоємець: Лі Ден Хуей
 
Партія: Гоміньдан
Освіта: Університет трудящих Китаю імені Сунь Ятсена
Народження: 27 квітня 1910(1910-04-27)
повіт Фенхуа провінції Чжецзян, Китай
Смерть: 13 січня 1988(1988-01-13) (77 років)
Тайбей, Тайвань
° серцево-судинні захворювання
Релігія: Пресвітеріанство
Династія: family of Chiang Kai-shek[d]
Батько: Чан Кайші
Мати: Мао Фумей
Дружина: Вахрева Фаїна Іпатіївна
Діти: Chiang Hsiao-wen[d], Chiang Hsiao-chang[d], Chiang Hsiao-wu[d], Chiang Hsiao-yung[d], Chiang Hsiao-yen[d] і Winston Chang[d]
Автограф: Chiang Ching-kuo Signature.svg

CMNS: Медіафайли на Вікісховищі

Цзян Цзін-го — (кит. трад. 蔣經國, нов. 蒋经国, піньїнь Jiǎng Jīngguó, Вейд-Джайлз Chiang Ching-kuo, Єлізаров Микола Володимирович, Цзянфен) (27 квітня 1910 — 13 січня 1988) — китайський тайванський громадський діяч, президент Китайської республіки Тайвань в 1978—1988 (6-й і 7-й президентські терміни).

Життєпис[ред. | ред. код]

Цзян Цзін-го — старший син Чан Кайші та Мао Фумей.

Народився в Фенхуа, провінції Чжецзян. Предки Цзян Цзин-го походять з Ісина, прововінції Цзянсу.

У 1922 відправився до Шанхаю вчитися, а в жовтні 1925 відправився вчитися до Москви, де взяв ім'я Микола Володимирович Єлізаров.

У Москві він вступив у комуністичну партію. Навчався в Казанському танковому училищі та Військово-політичній академії.

У 1931-1932 брав участь у колективізації сільського господарства в колишніх селах Зарайського району Московської області: Велике Жоково та Велике Коровіно.

У 1932 прибув в Свердловськ, де працював на заводі «Уралмаш» в механічному цеху, в 1934 став редактором заводської газети «За важке машинобудування».

У 1935 одружився на Вахревій Фаїні Іпатіївній (на Тайвані відоміша під ім'ям Цзян Фанлян).

У 1937 арештований, фактично використовувався як заручник під час переговорів між керівництвом СРСР і Китаю. 25 березня 1937 повернувся з дружиною на Батьківщину. Після втечі уряду Чан Кайші на Тайвань очолив міністерство внутрішніх справ, придушив спроби прокомуністичних заколотів.

У 1972 обраний до адміністрації Китайської республіки (Республіка Китай), а в 1975 після смерті Чан Кайші обраний головою ЦК і ЦВК Гоміньдану.

У 1978 обраний президентом Тайваню, а в 1984 переобраний на другий президентський термін.

Помер 13 січня 1988.

Цзян Цзін-го свого часу був призначений керівником III демократичного союзу молоді, начальником групи порятунку держави, членом комітету партії провінції Тайвань, міністром оборони, заступником начальника адміністрації, начальником адміністрації, головою партії Гоміньдан.

Вклад в політику[ред. | ред. код]

Під час його правління скасовано військовий стан, політика Тайваню пішла демократичним шляхом. Крім цього, при ньому економіка Тайваню успішно розвивалася. Користувався репутацією чесного політика. При його адміністрації почалися Десять великих будівництв. Приділяв велику увагу економічному зростанню Тайваню.

Сім'я[ред. | ред. код]

У Цзян Цзін-го і Цзян Фанлян було 3 сина — Цзян Сяовень (Алан Чанг), Цзян Сяоу (Алекс Чанг), Цзян Сяоюн (Едді Чанг) — і дочка, Цзян Сяочжан. У його коханки Чжан Яжо народилися близнюки Чжан Сяоянь (Джон Чанг, у березні 2005 р. прийняв прізвище батька, тому зараз його звуть Цзян Сяоянь) і Чжан Сяоци (Уїнстон Чанг).

Джерела[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]