Сніданок
Ця стаття містить текст, що не відповідає енциклопедичному стилю. (лютий 2010) |
Сніда́нок — перше приймання їжі в день, зазвичай в період від світанку до полудня. У різних країнах існують різні традиції сніданку, зокрема розрізняють:
- європейський континентальний сніданок;
- англійський сніданок;
- кантонський сніданок («дімсам»).
Як правило, сніданок входить до вартості послуг готелів і є невід'ємною частиною напівпансіону та повного пансіону.
«Правильний» сніданок
- Хліб
Хліб або тости мають бути багаті на вітамін В. Деякі види хліба містять недостатню кількість вітаміну В, що відповідає за утворення в організмі серотоніну, гормону, який «відповідає» за відчуття щастя і спокою. Перш за все, коли ви наступного разу вибиратимете хліб, зверніть увагу на те, щоб він містив потрібну кількість вітаміну В. Про це можна дізнатися на його упаковці або запитати у продавця. Зазвичай на вітамін В багаті сорти хліба, що містять горіхи або цілісні зерна. Якщо вам все ж таки не вдалося знайти сорт хліба, багатий на вітамін В, тоді запийте свій сніданок склянкою апельсинового соку — це компенсує брак вітаміну в організмі.
- Страви зі зниженим вмістом жирів
У більшості кондитерських виробів із низьким вмістом жиру, приготованих на кукурудзяній олії, наявні шкідливі кислоти і жири, деякі з них можуть зробити вас млявими і дратівливими. Урізноманітніть свій раціон корисними жирами. Їх ви зможете знайти у волоських горіхах, насінні льону і деяких інших зернових культурах. Просто додайте їх до йогурту або каші, і ви побачите, що ваш настрій протягом дня значно покращає.
- Фрукти на сніданок
Сніданок не повинен складатися лише з фруктів. Фрукти багаті на живильні речовини, клітковину і вітаміни, проте в них не вистачає магнію — речовини, яка запобігає появі симптомів депресії і покращує настрій. Додавши до свого фруктового салату трохи мигдалевих горіхів, ви зможете без проблем заповнити недостатність магнію в організмі.
- Випічка
Збагатіть випічку протеїном. Якщо ви регулярно їсте на сніданок солодку випічку або млинці, то пам'ятайте, що через півтори-дві години після сніданку рівень цукру у вас в крові може знизитися, а це призведе до погіршення настрою і дратівливості. Додайте до свого раціону небагато протеїну. Все, що від вас вимагається — намастити свою улюблену булочку арахісовою пастою або мигдалевою олією, або з'їсти кілька варених яєць або йогурт. В усіх цих продуктах міститься багато протеїну, що дає мозку енергію, яка дозволяє йому протистояти стресу.
- Кава
Не забудьте про каву. Це, перш за все, стосується того, хто п'є каву щодня. Організм звикає до певної дози кофеїну, і якщо він її не одержує, то людина починає відчувати млявість і дискомфорт. Якщо ви хочете перестати пити каву, то не слід робити це різко. Зменшуйте дозу поступово. Спробуйте замінити звичну каву на льодяники, що містять кофеїн.
У культурі
У традиційній українській шлюбній обрядності «снідальницями» називали дівчат і жінок, які приходили в понеділок з колишнього дому молодої до її нового житла снідати[1].
Живопис
- «Сніданок на траві» — картина Едуара Мане
Див. також
Примітки
- ↑ Снідальниця // Словарь української мови : в 4 т. / за ред. Бориса Грінченка. — К. : Кіевская старина, 1907—1909.