Арахісова паста

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Ара́хісова па́ста (або ара́хісове ма́сло; англ. Peanut butter) — паста з підсмаженого арахісу, найчастіше з додаванням рослинної олії. Має велику популярність в англомовних країнах та їх колишніх колоніях: Канаді, США, Австралії, Великій Британії, Південній Африці, Новій Гвінеї, Новій Зеландії, Багамах, на Філіппінах, а також в Нідерландах.

Поширення[ред.ред. код]

Більша частина врожаю арахісу в США йде на виготовлення арахісової пасти. Сама арахісова паста вживається для наступного виробництва крекерів та інших продуктів зі смаком арахісу. Також арахісову пасту вживають в чистому вигляді або в сендвічах з джемом.

Застереження[ред.ред. код]

У 2009 році в США вибухнув скандал через антисанітарні умови виробництва арахісової пасти на заводах Peanut Corporation of America, які призвели до хвилі заражень сальмонельозом[1][2]. Незважаючи на те, що частка компанії на ринку становила всього 2,5%, скандал викликав істотне, до 25%, падіння продажів арахісової пасти в США[3].

Примітки[ред.ред. код]

  1. Investigation Update: Outbreak of Salmonella Typhimurium Infections, 2008—2009, Centers for Disease Control and Prevention
  2. US peanut boss refuses testimony. BBC News. 2009-02-11. Процитовано 2009-02-12. 
  3. Fallout Widens as Buyers Shun Peanut Butter


Посилання[ред.ред. код]


Їжа та напої Це незавершена стаття про їжу та напої.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.