Schneider Electric

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Schneider Electric
фр. Schneider Electric
SE
Тип організація
Організаційно-правова форма господарювання спрощене акціонерне товариствоd[2]
Галузь електротехнічна промисловість[d][1] і Q112165400?[2]
Попередник(и) Schneider et Cied і Merlin-Gerind[1]
Засновано 1836
Засновник(и) Ежен Шнайдер
Штаб-квартира Рюей-Мальмезон[3]
Продукція програмне забезпечення[4]
Виторг 35 902 000 000 € (2023)[5]
Операційний прибуток (EBIT) 5 933 000 000 € (2023)[5]
Чистий прибуток 4 003 000 000 € (2023)[5]
Активи 54 547 000 000 € (31 грудня 2021)[6]
Власний капітал 24 440 000 000 € (31 грудня 2021)[6]
Власник(и) Capital Group Companiesd
Співробітники 166 025 осіб (31 грудня 2021)[6]
Дочірні компанії Invensysd, Schneider Electric[d], Schneider Electric (United States)d[7], Schneider Electric (Australia)d[8], Schneider Electric (Germany)d[9], Schneider Electric (Canada)d[10], Schneider Electric (Denmark)d, Schneider Electric (United Kingdom)d[11], Q17768767? і AVEVAd
Член MEDEE Кластерd, CVE Numbering Authorityd[12], Zigbee Allianced[13] і Wireless Power Consortiumd[14]
se.com(англ.)(нім.)
Мапа
CMNS: Schneider Electric у Вікісховищі

Schneider Electric SE — французька багатонаціональна корпорація, що спеціалізується на електрообладнанні, штаб-квартира якої знаходиться у місті Рюель-Мальмесон, Франція. Він також базується у Всесвітньому торговому центрі м. Гренобль.

Schneider Electric — компанія Fortune Global 500, що публічно торгує на біржі Euronext і є складовою індексу фондового ринку Euro Stoxx 50. У 2008—2018 роках компанія отримала дохід у розмірі 25,72 млрд євро.

Schneider Electric є материнською компанією Square D, APC та інших. Це також дослідницька компанія, яка вклала 10 млрд. Євро в інновації та для сталого розвитку між 2015 і 2025 роками. Компанія має 20000 активних патентів та інвестує 5 % свого щорічного доходу в дослідження та розробки.

Компанія розпочала роботу в 1836 році як Schneider & Cie. У кінцевому підсумку він був перейменований в Schneider Electric у травні 1999 року.

Головний офіс

[ред. | ред. код]

Головний офіс компанії Schneider Electric знаходиться у місті Рюїль-Мальмесон, Франція.

З 2000 року головний офіс компанії Schneider Electric розташований у місті Тріанон у місті Рюель-Мальмесон, Франція. Нинішня штаб-квартира, що також розташована в Руель-Мальмазоні, раніше розміщувала дочірню компанію Schneider Télémécanique тоді як головна компанія знаходилася в Булоні-Білланкурі.

У червні 2011 року корпоративна штаб-квартира Schneider Electric в Рюель-Мальмезоні був сертифікований на відповідність новому стандарту ISO 50001 для систем енергоменеджменту. Це була перша будівля у світі, яка заробила подібне призначення.

Історія

[ред. | ред. код]

Початок

[ред. | ред. код]

Історія компанії починається із фабрик заліза, сталі та озброєння Schneider-Creusot та інших промислових підприємств.

20 століття

[ред. | ред. код]

З 1981—1997 рр. Компанія позбавлялася напрямку металургії та суднобудування і зосереджувалась головним чином на електроенергії завдяки стратегічним придбанням.

Новий фокус

[ред. | ред. код]

У 2010 році Schneider Electric переорієнтувався на включення програмного забезпечення, критичної потужності та інтелектуальних програмних мереж завдяки стратегічним придбанням. У 2015 році компанія запустила бренд-стратегію під назвою «Life Is On», яка має на меті показати ділову та суспільну цінність сталого розвитку та ефективності.

Хронологія

[ред. | ред. код]

1836: Брати Адольф та Йозеф-Євген Шнайдер придбали покинутий ливарний завод у Льо Крезо, Франція, а через два роки створили Schneider & Cie, зосереджуючись головним чином на металургійній промисловості. Компанія Schneider & Cie швидко зростає, спеціалізуючись на виробництві важкої техніки та транспортного обладнання, і з часом стає Schneider Group, диверсифікованим конгломератом.

1975: Група Schneider виявляє інтерес до Merlin Gerin, одного з провідних виробників електророзподільного обладнання у Франції.

1981-1997 рр.: Schneider Group зосередила свою увагу на електроенергетиці, поглинувши свої нестратегічні активи та здійснивши ряд стратегічних придбань: Télémécanique у 1988 році, Square D у 1991 році та Merlin Gerin у 1992 році.

1999 рік: Schneider Group придбає Lexel, одного з найбільших в Європі постачальників інсталяційних систем та рішень для управління.   У травні 1999 року група Schneider перейменована в Schneider Electric, щоб чітко визначити її досвід в галузі електричної галузі.

2010 рік: Компанія Schneider Electric запустила з Alstom фонд венчурного капіталу на суму 70 мільйонів євро для створення Aster та підтримки інноваційних стартапів у галузі енергетики та навколишнього середовища.

Компанія є постачальником ІТЕР.

2014 рік: Schneider Electric починає співпрацю з німецьким постачальником електроенергії RWE.

2015 — 2016: Schneider Electric переорієнтовується на IoT, сталий розвиток та ефективність та представляє свою архітектуру та платформу, що підтримує IoT, EcoStruxure.

2017 рік: Schneider Electric перебуває під управлінням PLC групи AVEVA, — постачальника інженерно-промислового програмного забезпечення, що базується у Великій Британії, складаючи активи промислового програмного забезпечення в операції AVEVA.

Eco Struxure

[ред. | ред. код]

У 2016 році Schneider Electric запустив наступне покоління Eco Struxure — архітектуру з підтримкою IoT, яка пропонує рішення в шести областях: Power, IT, Building, Machine, Plant, Grid; для чотирьох кінцевих ринків: будівництво, центр обробки даних, промисловість та інфраструктура.

Корпоративні справи

[ред. | ред. код]

Управління

Schneider Electric — європейська компанія з радою директорів. Функції Голови та головного виконавчого директора виконує Жан-Паскаль Трикоар, який був призначений Головою та головним виконавчим директором 25 квітня 2013 року.

Корпоративна соціальна відповідальність

[ред. | ред. код]

Бренд Schneider Electric розвивався протягом 180 років діяльності, в результаті придбань, розповсюдження та еволюції своєї бізнес-моделі, щоб включити корпоративну соціальну відповідальність як серцевину світового бренду. У 2018 та 2019 роках Schneider Electric була названа однією з найбільш вражаючих світових компаній (Fortune).

Ініціативи різноманітності Schneider Electric та програми розширення прав і можливостей жінок на робочому місці отримали визнання, такі як премія Роберта В. Кемпбелла у 2011 році та медаль «Зелений хрест за безпеку» (2011) — найвищі відзнаки Ради національної безпеки США. У 2015 році Schneider Electric приєдналася до ООН «Жінки HeForShe», руху солідарності за сприяння гендерній рівності.  Зовсім недавно Schneider Electric отримав премію «Catalyst 2019»  за просування інклюзивних та розширення можливостей робочих місць для жінок та був визначений індексом гендерної рівності «Bloomberg 2018», другий рік поспіль компанія отримала цю відзнаку.

Екологічний рекорд

[ред. | ред. код]

Schneider Electric займає високу позицію серед світових корпорацій і з 2005 року компанія вимірює прогрес сталого розвитку з запуском барометра «Планета і суспільство»   Schneider Sustavability Impact (SSI). Кожен квартал компанія надає оновлення щодо свого прогресу у звіті, який ревізується третьою стороною.  Наприклад, компанія отримала 12 % кругових доходів за допомогою своїх та кругових бізнес-моделей та екологічної політики, яка включала мету відновлення 100 % виробничих відходів на 200 виробничих майданчиках.  В іншому прикладі Schneider досяг 80 % відновлюваної електроенергії.

Компанія Schneider Electric запустила Фонд Schneider Electric, щоб зосередити увагу на зменшенні енергетичного розриву та інвестиціях в освіту в економіках, що розвиваються, а також на підвищення обізнаності про стійкість. Станом на 2017 рік у навчальних програмах Фонду з 2009 року брало участь понад 140 000 осіб.

Програми Schneider Electric, орієнтовані на боротьбу зі зміною клімату та просуванням стійкості, отримали визнання, такі як «А» рейтинг CDP Climate протягом восьми років поспіль.  У 2019 році Schneider Electric був визнаний Всесвітнім економічним форумом лауреатом премії The Circulars Award 2019 у багатонаціональній категорії.  Нагорода «Циркуляри» — це провідна програма нагород кругової економіки у світі.  Протягом семи років Schneider Electric склав список корпоративних лицарів «Глобал 100» найбільш стійких корпорацій у світі.

Компанія Schneider Electric визнана ЛІД Global Compact для сталого розвитку.  У 2018 році Головою та генеральним директором Schneider Electric Жан-Паскалем Трикоара було призначено до Глобальної ради UN Compact.  Schneider Electric є учасницею Глобального договору Організації Об'єднаних Націй, ініціативи з питань сталого розвитку.

У вересні 2019 року компанія Schneider Electric була включена до списку Fortune's Change the World, який відзначає компанії сміливими ідеями, спонуканими від бажання зробити світ кращим. Компанія Schneider включила свою прихильність до управління круговою економікою, зробивши обладнання для управління енергією та автоматизацію, яке має вирішальне значення для стійкості, та обладнання, розраховане на довше та легко підлягає переробці.

Спонсорство Паризького марафону

[ред. | ред. код]

З 2013 року Schneider Electric є офіційним партнером та першим титульним спонсором Паризького марафону, одного з найпопулярніших щорічних змагань на довгі дистанції в Європі. У 2013 році 37 000 бігунів виробляли електроенергію своїми кроками, переходячи по плитці, що збирає енергію.

Паризький марафон відомий своїми прославленими мальовничими місцями уздовж його шляху, в тому числі Тріумфальна арка, Єлисейські Поля та Венсенський ліс.  Паризький марафон, один з головних марафонів у світі, досяг рекордної кількості учасників (60 000) у 2019 році.  Паризький марафон також домігся 100 % нейтральності вуглецю в 2019 році, вперше в його історії.

Schneider Electric в Україні

[ред. | ред. код]

1994 — 1995

У 1994 р розпочато діяльність в м. Київ, потім в Донецьку, Миколаєві (1995) та Львові (1995).

1996

Отримано Свідоцтво про реєстрацію представництва Schneider Electric в Україні.

2000

Створення ТОВ «Шнейдер Електрик Україна» з комерційною структурою і складом. Відкриття комерційного відділу у м. Дніпро.

Примітки

[ред. | ред. код]

Посилання

[ред. | ред. код]