Mortal Kombat 11

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Mortal Kombat 11
Mortal Kombat 11 cover.jpg
Загальне
Розробник NetherRealm Studios
Видавець Warner Bros. Interactive Entertainment
Жанр(и) файтинг
Платформа PlayStation logo.svg PlayStation 4
Xbox one logo.svg Xbox One
Nintendo Switch logo transparent.png Nintendo Switch
M box.svg Microsoft Windows
Технічне
Дата випуску 23 квітня 2019
Версія PlayStation 4: 1.04 (2 травня 2019)[1]
Локалізатор SoftClub[d]
Рушій модифікований Unreal Engine 3
Режим гри однокористувацька гра і багатокористувацька гра
Носій Blu-ray Disc, PlayStation Store, Microsoft Store, Steam, Nintendo eShop[d] і Humble Store[d]
Керування геймпад, мишка і клавіатура
Mortal Kombat
Попередня гра Mortal Kombat X
Офіційний сайт

Mortal Kombat 11 — відеогра в жанрі файтинг, розроблена американською студією NetherRealm Studios і видана WB Games 23 квітня 2019 року для PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch і Microsoft Windows.

Mortal Kombat 11 є продовженням Mortal Kombat X. Богиня Кроніка збирає з різних епох бійців, які допоможуть їй стерти з історії Рейдена, виправити наслідки його дій та самій правити світом. Рейден з минулого, який ще не став на бік зла, береться знайти прибічників, які завадять планам Кроніки.

Ігровий процес[ред. | ред. код]

Основи[ред. | ред. код]

Mortal Kombat 11 розвиває основи ігрового процесу попередніх ігор. Гравець керує бійцем, що повинен впродовж кількох раундів змагатися з противником на аренах, використовуючи бойові прийоми, магію та обладнання. Як і в попередніх іграх перезапущеної серії Mortal Kombat, бійці переміщуються у площині, але самі вони та арени виконані в тривимірній графіці.

Поряд зі смертельними Фаталіті та руйнівними Бруталіті, які вимагають вчасного натискання відповідних клавіш, з'явилися нові прийоми — Фатальний удар (Fatal Blow) і Нищівний удар (Krushing Blow). Fatal Blow — особливий прийом, який завдає великої шкоди противнику, але стає доступним тільки тоді, коли здоров'я противника опускається нижче рівня в 30 %. Fatal Blow є заміною прийому X-Ray і може бути виконаний тільки один раз за матч. Krushing Blow — видовищний спец-прийом, що виконується за виконання серії вдалих ударів. Крім того наявні Помилування (Mercy), коли боєць не виконує фінального добивання в Фаталіті.

На виконання спец-прийомів витрачається енергія, шкалу якої поділено на 4 частини (дві для нападу і дві для захисту). Різні прийоми вимагають різного обсягу енергії, а поповнюється вона автоматично з часом.

Mortal Kombat 11 надає систему екіпіровки та вмінь, які відкриваються за успіхи в боях, або купуються за Кристали Часу, отримувані за реальні гроші. Екіпіровка переважно лише змінює вигляд персонажів: колір одягу й деталі, такі як маски, капелюхи, зброя тощо. Перемагаючи в боях, гравець заробляє досвід, за який отримує посилення своїх персонажів, нові прийоми та переможні пози для них. З умінь пропонується 10 на кожного персонажа, а гравцеві належить обрати 3 з них. Набори вмінь можливо зберігати і швидко змінювати їх[2][3].

Режими[ред. | ред. код]

 • Режим Історії — режим, у якому розповідається сюжет гри, поділений на акти, в кожному з яких слід грати за вказаних персонажів. Місцями пропонуються незначні розвилки сюжету, коли гравцеві слід обрати за якого з двох доступних персонажів грати. Час на вибір при цьому обмежений[4].
 • Сутичка — бій обраним бійцем проти керованого ШІ противника або іншої людини[5].
 • Вежі Часу — низка боїв з певним набором противників, де гравець може вибирати з декількох варіантів: Навчальні Вежі (ознайомлюють з грою), Тимчасові Вежі (список противників і нагород оновлюється кожні кілька годин, щоденно і через кілька днів), Вежі Персонажів (відкриваються за монети, перемоги винагороджуються новими елементами оформлення персонажів, посиленнями, прийомами й анімаціями) і Призивні Вежі (відкриваються тільки спеціальними ключами, за перемогу в них даються найцінніші винагороди)[6].
 • Класичні Вежі — низка боїв з певним набором противників, або нескінченна[7].
 • Крипта — території на острові Шанг Цунга, наповнені головоломками і сховками з корисними предметами. Персонаж переміщується по Крипті з видом від третьої особи, може користуватися різними зброєю і спорядженням. Наприклад, молот дозволяє розбивати стіни та входити до прихованих місць. Деякі сховки, такі як скрині, відкриваються тільки якщо персонаж володіє певним предметом, або виконав особливі умови як-от здійснив вказану кількість Фаталіті. Також вони можуть вимагати пожертвування спеціальних предметів: монет, фрагментів душ і сердець. Всі вони отримуються за успіхи в інших режимах. Крім того в Крипті міститься Кузня, де гравець може виготовити нові корисні предмети, витративши отримані в боях складники: частини обладунків переможених героїв, есенції магії тощо[8].

Персонажі[9][ред. | ред. код]

Персонажі з попередніх частин:

 • Барака
 • Джакс
 • Джейд
 • Джекі Бріггс
 • Джонні Кейдж
 • Д'Вора
 • Кабал
 • Кано
 • Кітана
 • Котал Кан
 • Кунг Лао
 • Кессі Кейдж
 • Лю Кан
 • Нуб Сайбот
 • Рейден
 • Саб-Зіро
 • Скарлет
 • Скорпіон
 • Соня Блейд
 • Фрост
 • Еррон Блек

Нові персонажі:

 • Герас
 • Збирач
 • Цетріон

DLC-персонажі:

 • Шао Кан
 • Шан Цунг

В сюжеті також з'являються: Кроніка, Бо Рай Чо, Сайракс, Горо, Гсу Хао, Кунг Джин, Харон, Нічний Вовк, Саріна, Сектор, Шива, Шіннок, Сіндел і Такеда Такаші.

У Крипті на додаток можна зустріти чи знайти згадки про таких персонажів: Блейз, Єрмак, Кенші, Рейн, Рептилія.

Сюжет[ред. | ред. код]

Перша глава. Після перемоги над Шінноком Рейден ув'язнив його в своєму палаці та катує блискавками. Шіннок втім зловтішається, що Рейден став схожий на нього. Той відрубує Шінноку голову, але лишає її живою — слугувати попередженням всім ворогам Земного царства. Коли Рейден іде, з'являється мати Шіннока, Кроніка, здатна керувати часом, і каже, що в Шіннока буде інша доля.

Тим часом Кессі Кейдж отримує підвищення до сержанта і сходиться в символічному поєдинку зі своєю командиркою Сонею. Несподівано прибуває Рейден з вимогою завдати атаки по Пеклу, військом якого командують Лю Кан і Джейд. Рейден переносить Соню, Кессі та Жаклін Бріггс з їх загоном до Пекла. Спецпризначенці пробираються в Кістяний храм, де протистоять демонам і встановлюють вибухівку. Кессі б'ється з Кабалом і Кітаною, аби прикрити Соню. Та Лю Кан обвалює стелю і Соня опиняється під завалом. Кессі долає Лю Кана й намагається визволити Соню, але та наказує відступати і підриває вибухівку. Кістяний храм руйнується, позбавивши Пекло захисту, а вцілілі спецпризначенці повертаються на Землю. До Пекла прибуває Кроніка й демонструє силу відновити храм. Лю Кан і Кітана погоджуються служити їй. Кітана просить допомогти їй створити нову історію, де не буде їхнього спільного ворога — Рейдена.

Друга глава. У Зовнішньому світі імператор Котал страчує на арені розбійника. В цю мить Кроніка змінює історію Пісками Часу з магічного годинника, що переносить різних ключових персонажів між епохами. Рейден внаслідок цього розсипається, хоча його версія з минулого ще лишається. На арені з'являється Шао Кан, обурений тим, що трон зайняв його генерал Котал. Колишній Рейден з бійцями Земного царства опиняється там же, перенесений просто з останнього турніру Смертельної Битви. Шао Кан ледве не вбиває Котала, тоді Рейден стає на бік чинного імператора і Котал виходить переможцем. Скарлет намагається вбити Котала, проте програє. Після цього Котал зустрічає свою кохану Джейд, яка вважала його загиблим. Слідом його намагається вбити Еррон Блек, вигравши бій з ним, Котал знову стикається з Шао Каном і змушує його тікати. Д'Вора створює портал і забирає Шао Кана з його прибічниками. Котал розповідає Рейдену як той переміг Шіннока і став безжально знищувати всіх, кого підозрював у невірності.

Шао Кан дізнається, що Д'Вора вбила його доньку Міліну і хоче помститись, та його зупиняє Кроніка. Вона пропонує служити, захищаючи годинник, в обмін на більшу імперію, ніж та, якою Шао Кан володів раніше. Рейден лишає Лю Кана і Кунг Лао захищати Земне царство, поки він питатиме у Старших богів поради. Джонні Кейдж зустрічає свого більш серйозного двійника з майбутнього, а Кессі зустрічає Соню з минулого. Сили Пекла нападають на сховище життєвої енергії Землі — джінсей. Лю Кан і Кунг Лао з подивом дізнаються від Соні, що перший в її часі став на бік зла, а другий загинув.

Третя глава. Лю Кан і Кунг Лао прибувають в академію Шао Лінь, де бачать, що демони випередили їх — усіх захисників джінсей убито. Вони зустрічають Скорпіона, що служить Кроніці в обмін на воскресіння його родини і клану. Лю Кан перемагає Скорпіона, але слідом приходить зла Джейд зі словами, що Лю Кана і Кунг Лао в майбутньому загинули через Рейдена. Давши бій їй та Скорпіону, воїни відмовляються стати на їхній бік.

Рейден постає перед Старшими богами, котрі радять знищити годинник Кроніки, який ще не ввібрав досить енергії. Втім, вони не гарантують, що Рейден не стане тираном — цю чи іншу долю він мусить обрати сам. Лю Кан і Кунг Лао зустрічають слугу Кроніки Гераса, та своїх злих двійників. Ті запевняють власні молодші версії, що Рейден зрадить їх, але вони не вірять. Побивши двійників, оригінальні Лю Кан і Кунг Лао вбивають Гераса, але він воскресає завдяки магії своєї володарки. Герас поважає бійців Шао Ліня та лишає їх живими, лише спинивши в часі. Тепер, безперешкодно зарядивши магічні колби енергією джінсей, Кроніка доручає Шао Кану, Сектору та Міліні зібрати війська. Рейден клянеться Лю Кану з Кунг Лао, що не нашкодить їм. Утім, Кунг Лао недовіряє йому. Саб-Зіро просить допомогти його клану, адже Сектор створює армію кіборгів з полонених.

Четверта глава. Саб-Зіро зустрічається зі Скорпіоном свого часу біля фабрики Сектора. Вдвох вони проникають всередину, де бачать Сайракса та ученицю Саб-Зіро Фрост, що відправляють полонених на кіборгізацію. Здолавши Фрост, а потім рядових кіборгів, вони вимикають чип контролю Сайракса. Та слідом з'являється Нуб Сайбот, хоча скоро і програє. Сайракс отямлюється та перепрограмовує кіборгів, а Саб-Зіро протистоїть Сектору. Кано об'єднується зі своєю майбутньою версією, щоб відремонтувати Сектора.

Кроніка з'являється до Джакса з пропозицією змінити його долю на краще.

П'ята глава. Котал, Джейд, Рейден і Кітана вирішують заручитися підтримкою Шиви. Джейд провалюється в підземелля, де зустрічає майбутню злу себе. Д'Вора ранить Котала, та Джейд змушує її відступити й розповісти де перебуває Шао Кан. Котал зі своїми прибічниками проникають в табір канібалів таркатанів, але випадково видають себе. Котал поспішає на допомогу, поки Джейд бореться з продажним Збирачем. Котал наказує стратити таркатанів, що шокує Джейд. Вона розуміє, що імператор став невиправдано жорстоким і ранить його. Але після цього приходить Шао Кан і полонить Котала.

Шоста глава. Кессі та Соня разом розшукують часові аномалії. Старший Кейдж свариться з молодшим і перемагає його в поєдинку, змусивши переосмислити його несерйозність. Соня бачить запис з останньої місії та вирішує, що донька покинула її на смерть. Але тут на їхню базу нападають Еррон зі своїми найманцями. Старий Кейдж перемагає Еррона та допомагає пораненій Кессі. Найманці викрадають Соню та приводять до Сектора. Кейдж сідає в танк і їде її визволяти, він перемагає вдосконаленого Сектора й молодого Кано. Та старий Кано ранить його і захоплює молодшого Кейджа. Кано підриває Сектора, тоді Рейден переносить союзних бійців із бази до саду Скорпіона.

Сьома глава. Лю Кан і Кунг Лао просять Шиву визволити Котала, та вона відмовляється допомогти. Тоді вони видають себе за дикунів і вдають наче схопили Кітану. Вони приводять її до Скарлет, яка саме планувала випити кров Джейд. Скарлет розуміє, що перед нею самозванці, але Кітана долає її. З Джейд, Лю Каном і Кунг Лао вона вирушає на пошуки Бараки, щоб він став на бік Котала. Кітана перемагає і його та змушує вислухати. Барака погоджується визволити Котала в обмін на високу посаду при ньому.

Шао Кан готується стратити Котала і повернути собі трон. В цю мить нападають таркатани, Кітана нападає на Шао Кана, проте їй на заваді стає Збирач. Розправившись із ним, вона поспішає допомогти Коталу. Джейд звільняє Котала, проте Шао Кан ламає йому спину. Кітана перерізає Шао Кану горло й повертає трон Коталу. Той визнає свою жорстокість і віддає владу Кітані. Вона проголошує, що відтепер всі народи Зовнішнього світу рівні та будуть битися разом.

Скорпіон здогадується, що цитадель Кроніки перебуває поза світами і дістатися туди може тільки перевізник дух померлих, Харон.

Восьма глава. Кано кидає Соню на бої без правил. Там вона перемагає Кабала, але наступним противником виставляють молодого Кейджа. Вони вдають наче б'ються, тут вривається Кесі зі своїм загоном. Соня не дає Еррону вистрелити в Кейджа. Кано зі своїм двійником намагаються вбити Соню і та перемагає обох. Старий Кано однак погрожує вбити молодого Кейджа і цим стерти з історії його доньку Кессі. У відповідь Соня застрелює молодого Кано — старий як наслідок розсипається. Герас атакує захисників Землі, та Кессі затримує його, даючи матері та Кейджу відступити. Соня визнає, що донька не зраджувала її.

Злий Лю Кан сумнівається в планах Кроніки. Вона показує, що втілення її плану вимагає більше енергії. Вона відправляє Лю заволодіти енергією душ, зібраною чаклуном Шанг Цунгом.

Дев'ята глава. Джакс і Жаклін припливають на острів Шанг Цунга аби убезпечити зібрану ним енергію. Вони застають острів занедбаним, але там вже чекають зла Кітана і Кабал. Кітана оживлює мерців острова. Побивши ворогів, Джакс і Жаклін спускаються в підземелля й стикаються з Нубом Сайботом. Вони майже схоплюють корону Кроніки, залишену Лю, яка вбирає енергію, але їх спиняє старший Джакс. Він каже, що хоче кращої долі дочці, але для цього слід служити Кроніці. Молодший Джакс приголомшує його та забирає з собою.

Дорогою з острова їх зупиняє донька Кроніки, Цитріон. Жаклін одягає корону Кроніки і перемагає Цитріон, та вона скидає Жаклін у розщелину. Старий Джакс віддає Цитріон корону в обмін на порятунок доньки. Заволодівши короною, Кроніка починає ритуал з Пісками Часу, що поверне історію назад і дозволить створити новий світ. Кессі пропонує Рейдену скористатись амулетом Шіннока, але він заперечує, щоб не стати знову на бік зла.

Десята глава. Саб-Зіро та Скорпіон знаходять Харона. Скорпіон рятує Харона від Д'Вори, але стикається з майбутнім собою. Він переконує старого Скорпіона, що той помиляється, але Д'Вора вжалює молодого. Старший Скорпіон обіцяє допомогти Рейдену. Він прибуває до Саб-Зіро, але той не вірить в його добрі наміри.

Одинадцята глава. Рейден вражає Скорпіона блискавками і збирається вирушити проти Кроніки з наявними силами. Сам того не помічаючи, він підпадає під вплив амулета Шіннока. Лю Кан намагається переконати його в чесності Скорпіона, Рейден лютує, але вчасно отямлюється. Несподівано поряд виникає Шао Кан з іншого часу, Рейден не дозволяє Лю битися з ним. Тоді Лю, вважаючи Рейдена божевільним, нападає на нього. Обоє потрапляють у вихор часу й проносяться крізь різні епохи в різних своїх втіленнях. Рейден бачить різні варіанти історії та розуміє, що вбивство ним Лю Кана завжди веде до перемоги Кроніки, а всі попередні події підлаштовані нею.

Кроніка прибуває особисто, кажучи, що всі спроби завадити їй марні. Вона забирає Лю Кана у свою цитадель, тож Рейден з товаришами вирушає туди. Злий Лю Кан пояснює план Кроніки — злити душі двох Лю Канів різних епох і їх силою знищити Рейдена назавжди.

Спецпризначенці, монахи та народи Зовнішнього світу разом вирушають до цитаделі Кроніки на кораблях. Харон проводить їх туди, але шлях перепиняє величезне пекельне судно з демонами й кіборгами. Рейден стикається з Джаксом, якому відкриває очі на справжні плани Кроніки і той стає на його бік. Проти Рейдена виступає безсмертний Герас, та Рейден обплутує його ланцюгом і скидає в море. Слідом нападає Фрост, він долає її та розуміє, що всі кіборги пов'язані. Йому вдається вразити імпланти Фрост так, щоб всі кіборги вимкнулися.

Злий Лю Кан витягує душу двійника, після чого нападає на флот. Рейден все одно бере гору й повертає душу молодому Лю Кану.

Дванадцята глава. Рейден віддає свою силу Лю Кану, таким чином Лю Кан стає новим богом грому, здатним перемогти Кроніку. Армії сил Добра та Зла стикаються біля цитаделі Кроніки. Лю Кан спалює пекельну армію і з Кітаною та Кунг Лао вривається до зали з годинником. Але Кроніка встигає повернути плин часу назад. Незачепленими лишаються тільки Лю Кан, вона та її слуги. Лю Кан протистоїть їм усім: пекельним Цетріон, Кунг Лао і Джейд. Врешті він сходиться у двобої з самою Кронікою і перетворює її фінальним магічним ударом на скляну статую, яку тут же розбиває.

З'являється Рейден, тепер позбавлений божественних сил, і каже Лю Кану створити нову історію. Лю Кан каже, що не повинен братися за це сам і бере з собою або Кітану (якщо встиг перемогти в доісторичну епоху), або Рейдена (якщо перемагає на початку історії всесвіту). Вони дають початок новій історії, але вирішують дати всім майбутнім жителям всіх світів самим обирати власну долю.

Оцінки й відгуки[ред. | ред. код]

Огляди
Світові
ВиданняОцінка
GameSpot8/10[16]
GamesRadar4/5 зірок[15]
IGN9/10[17]
PC Gamer (US)85/100[19]
Metro8/10[20]
Push Square7/10 зірок[21]
PC World3.5/5 зірок[22]
Агрегатори
АгрегаторОцінка
Metacritic83/100 (PS4)[11]
87/100 (XONE)[12]
83/100 (PC)[13]
79/100 (NS)[14]

Mortal Kombat 11 здобула визнання критиків, зібравши середню оцінку на агрегаторі Metacritic у 83 бали зі 100 для PlayStation 4[11], 87/100 для Xbox One[12], 83/100 для Windows[13] і 79/100 для Nintendo Switch[14]. В той же час одразу після виходу оцінки гравцями було обвалено до рівня 2-2,9 з 10. Причиною на те став протест проти мікротранзакцій, які знецінюють зусилля гравців. Також невдоволення спричинили відсутність деяких класичних персонажів і засилля пропаганди «соціальної справедливості»[23].

IGN високо оцінили сюжет та нові прийоми, здобули схвалення оснащення та вміння. Ціни за оформлення і вдосконалення персонажів було названо надмірно високими. Загалом Mortal Kombat 11 було визнано найкращою грою в серії[17].

GamesRadar відзначили драматичний сюжет, ностальгічний, вивірений геймплей, багатий вибір налаштувань персонажів і легке навчання. Натомість було розкритиковано невиправдано жорстокі Фатальні удари та нових персонажів, визнаних нецікавими[15].

В Україні Mortal Kombat 11 було знято з продажів через закон про декомунізацію — альтернативний костюм Скарлет має комуністичну символіку[24][25].

Примітки[ред. | ред. код]

 1. Mortal Kombat 11 1.04 Update Patch Notes — 2019.
 2. Everything that's new in Mortal Kombat 11. GameRevolution. 2019-04-17. Процитовано 2019-04-30. 
 3. Kuchera, Ben (2019-04-24). How Fatal Blows work in Mortal Kombat 11. Polygon. Процитовано 2019-04-30. 
 4. Mortal Kombat 11 Story Mode Length. Prima Games (en). Процитовано 2019-04-30. 
 5. Mortal Kombat 11: How to Play Local & Online Multiplayer. Twinfinite (en-US). 2019-04-22. Процитовано 2019-05-01. 
 6. Mortal Kombat 11 developer details Towers of Time mode, how gear works, and hints at secret characters. Gamecrate (en). Процитовано 2019-04-30. 
 7. Williams, Mike (2019-04-22). Mortal Kombat 11 Review. USgamer (en). Процитовано 2019-05-01. 
 8. Mortal Kombat 11 Krypt walkthrough: key items, chests, and secret rooms. PCGamesN (en-GB). Процитовано 2019-04-30. 
 9. Characters: Roster, Moves, Fatalities, and Guides - Mortal Kombat 11 Wiki Guide - IGN (en). Процитовано 2019-04-30. 
 10. Moyse, Chris (April 23, 2019). Review: Mortal Kombat 11. Destructoid. Процитовано April 24, 2019. 
 11. а б Mortal Kombat 11 for PlayStation 4 Reviews. Metacritic. CBS Interactive. Процитовано April 23, 2019. 
 12. а б Mortal Kombat 11 for Xbox One Reviews. Metacritic. CBS Interactive. Процитовано April 23, 2019. 
 13. а б Mortal Kombat 11 for PC Reviews. Metacritic. CBS Interactive. Процитовано April 23, 2019. 
 14. а б Mortal Kombat 11 for Switch Reviews. Metacritic. CBS Interactive. Процитовано April 23, 2019. 
 15. а б Garst, Aron (April 22, 2019). Mortal Kombat 11 review: "Newcomers and fans alike will have a lot to love.". GamesRadar. Процитовано April 22, 2019. 
 16. Tran, Edmond (April 22, 2019). Mortal Kombat 11 Review In Progress. GameSpot. Процитовано April 22, 2019. 
 17. а б Saltzman, Mitchell (April 22, 2019). Mortal Kombat 11 Review. IGN. Процитовано April 22, 2019. 
 18. Silent_Jay (April 22, 2019). Test de Mortal Kombat 11 sur PS4 par jeuxvideo.com. Jeuxvideo.com. Процитовано April 22, 2019. 
 19. Elliott, Matt. Mortal Kombat 11 Review. PC Gamer. Процитовано 26 April 2019. 
 20. GameCentral (April 23, 2019). Game review: Mortal Kombat 11 is bloody terrific. Metro. Процитовано April 24, 2019. 
 21. Coombes, Lloyd (April 22, 2019). Mortal Kombat 11 Review (PS4). Push Square. Процитовано April 22, 2019. 
 22. Mortal Kombat 11 review: Great fighting, bad port, ugly monetization. PC World. Процитовано 26 April 2019. 
 23. Mortal Kombat 11 Review Bombed Because of ‘SJW Propaganda’ and Microtransactions. Game Rant (en-US). 2019-04-23. Процитовано 2019-05-01. 
 24. Mortal Kombat 11 не продаватиметься в Україні [Оновлено]. PlayUA (uk). 2019-04-15. Процитовано 2019-05-01. 
 25. В Украине не будут продавать Mortal Kombat 11 из-за местного законодательства. ФОКУС. Процитовано 2019-05-01. 

Посилання[ред. | ред. код]