Overlord (ранобе)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Overlord
Overlord (novel series).svg
オーバーロード
О:ба:ро:до
Оверлорд
Жанр пригоди, фентезі, бойовик, наукова фантастика


Overlord (яп. オーバーロード О:ба:ро:до, «Оверлорд») — серія ранобе авторства Кугане Маруями з ілюстраціями so-bin. Перший роман серії почав публікуватися онлайн в 2010 році, потім права на книги були придбані видавництвом Enterbrain . З 30 липня 2012 року було видано 13 томів. Манга-адаптація виходить в журналі Comp Ace компанії Kadokawa Shoten з 26 листопада 2014 року[1] . Студією Madhouse була створена аніме -адаптація, яка транслювалася з 7 червня по 29 вересня 2015 року[2] . У січні 2018 року розпочали виходити серії 2 сезону аніме-адаптації. 3 сезон стартував 10 липня 2018 року.

Overlord дуже популярний в Японії. Станом на червень 2015 року, кількість проданих книг склало близько 600 тис. Примірників, за даними на серпень 2015 року, книги розійшлися тиражем понад 1,5 млн копій.[3][4] Станом на кінець 2017 року продано понад 2,6 млн примірників (дані тільки Японського ринку).

9 квітня 2019 року за твором у вигляді аніме-серіалу був випущений кросовер Isekai Quartet[5] .

Сюжет[ред. | ред. код]

У 2126 році була випущена масова багатокористувацька онлайн гра c повним зануренням (англ. Dive Massively Multiplayer Online Role Playing Game Dive Massively Multiplayer Online Role Playing Game) або DMMO-RPG під назвою «Іґґдрасіль». Вона дає гравцеві надзвичайну можливість високої взаємодії з ігровим світом, що виділяє її серед усіх інших DMMO-RPG. Через 12 років після запуску ігрових серверів, оголошують про їх відключення. У грі є гільдія Айнц Оал Гоун (яп. アインズ・ウール・ゴウン Айндзу У:ру Гоун, Ainz Ooal Gown) яка колись складалась з 41 гравця і вважалася однією з найсильніших гільдій в грі (займала 9 місце з більш ніж 800 гільдій, але на момент відключення серверів опустилася до 29 місця). Зараз залишилося тільки 4 гравці, решта 37 назавжди покинули гру. З цих 4 тільки один, глава гільдії Момонга, продовжує грати і підтримувати стан Великої гробниці Назарік. В день закриття гри крім нього в Назарікові був всього один член гільдії, який вийшов з клієнта гри незадовго до відключення серверів.

За ностальгічними міркуваннями Момонга вирішив побути в грі до відключення серверів опівночі (00:00:00). У призначений час гра не відключилася, але зникла можливість вийти з гри, а ігрові боти (NPC) стали вести себе значно реалістичніше. Світ навколо Гробниці Назарік теж змінився, це був більше не Іґґдрасіль. У світі працює вся магія і є різні монстри зі світу Иггдрасиля. Сам Момонга розуміє, що тепер він ліч. А ось кнопки вийти з гри вже немає. Момонга збирається дізнатися чи потрапив хтось із гравців Іґґдрасіль в новий світ. Він змінює своє ім'я на Айнц Оал Гоун, щоб інші гравці змогли впізнати його, і приймається вивчати світ.

Персонажі[ред. | ред. код]

Назарік[ред. | ред. код]

Значні персонажі виступають на стороні Назаріка. Головним героєм є Момонга (пізніше Айнц Оул Гон) колишній гравець у грі Іґґдрасіль. Решта персонажів є NPC з ігрового світу Іґґдрасіль, або приєдналися до Назаріка в новому світі

Айнз Оал Гоун[ред. | ред. код]

Айнз Оал Гоун (яп. アインズ・ウール・ゴウン Айндзу У:ру Гоун) також відомий як Момонга (яп. モモンガ) / Момон (яп. モモン)

Сейю: Сатосі Хіно: Головний герой, лідер і єдиний член гільдії Айнц Оал Гоун. В реальності офісний клерк і завзятий гравець ММОРПГ «Іґґдрасіль». В день закриття вищезгаданої гри, перебуваючи онлайн, раптово потрапляє в інший світ в образі свого ігрового персонажа — Момонги. Буквально переродившись в справжню нежить, і усвідомивши своє становище, головний герой починає збір інформації про новий світ, а також змінює ім'я на назву своєї колись прославленої гільдії в надії, що в майбутньому воно прогримить на весь світ і приверне гравців, які теж могли залишитися в грі . Протагоніст дуже обережний в новому світі і перший час не вживає ніяких серйозних дій. Айнц вступає в гільдію авантюристів під ім'ям Момон і стає відомий як загадковий «Темний воїн». Є дві мети які переслідує герой: досліджувати новий світ і отримати місцеві гроші.

NPC Назаріка[ред. | ред. код]

Колишні елітні NPC, створені членами гільдії Айнц Оал Гоун («вищими істотами») для захисту великої гробниці назаріка. При переході в інший світ вони ожили, втілюючи в собі описи придумані їхнім автором. В описі кожного було закладено відданість Назаріку і вищим істотам, тобто членам гільдії Айнц Оал Гоун.

Альбедо (яп. アルベド Арубедо)

Сейю: Юмі Хара: Доглядач вартою поверхів, суккуб. Друга у владній ієрархії Назаріка після Айнца. Постає в образі гарної жінки з крилами занепалого ангела і рогами, які як корона обрамляють її голову. Повне екіпірування Альбедо складається з важких чорно-фіолетових обладунків, рогатого шолома і сокири. Внаслідок легковажної зміни її опису, внесеного Айнзом безпосередньо перед переходом в новий світ, відчуває до нього сильний любовний потяг. Зневажає людей, вважаючи їх нижчою формою життя.

Шалти Бладфоллен (яп. シャルティア・ブラッドフォールン Сярутиа Бураддофо:рун)

Сейю: Суміре Уесака: Вартовий першого, другого і третього поверхів Назаріка, істинний предок, колишня NPC. Також закохана в Момонгу, що робить відносини з Альбедо конкурентними. У повсякденному житті виглядає як маленька дівчинка з непропорційно великими грудьми, блідою шкірою та білим волоссям, в сукні вікторіанської епохи. Істинний же її вигляд разюче відрізняється: кровосисний монстр з лицем міноги, а саме довгим язиком і круглим ротом-присоскою. Володіє червоними бойовими обладунками і бореться модифікованим списом .

Коцит (яп. コキュートス Кокю:тосу)

Сейю: Кента Міяке: Вартовий п'ятого поверху, інсектоїд. Могутній воїн і виконавчий слуга, який робить свої перші кроки в тактиці і стратегії щоб стати гідним полководцем. На відміну від інших вартових, Коцит не зневажає слабших істот, цінує в смертних хоробрість і бойовий дух. Очолив перше нашестя на землі людоящерів і зазнав поразки. У другій битві особисто перебив лідерів людоящерів, згодом ставши правителем цих земель і народу. Схожий на крижаного комаховидного гуманоїда, з чотирма руками і біло-блакитним, покритим льодом панциром, в бою використовує 4 зброї по одній в кожній руці.

Аура Белла Фьора (яп. アウラ・ベラ・フィオーラ Аура Белла Фіо:ра)

Сейю: Емірі Като: Вартовий шостого поверху; темний ельф. Персонаж жіночої статі, сестра-близнюк Маре. За мірками ельфів вона дуже юна, але не за людськими, їй 80 років. Дуже егоїстична особистість, пустотлива і енергійна, екстраверт. Між Аурою і Шалтір постійно відбуваються словесні перепалки. Аура досить спритно управляється з довгими мечами, а одна з її сил полягає в прирученні тварин і чудовиськ. Незважаючи на юність і легковажний дитячий характер, є смертоносним захисником Назаріка, нещадною вбивцею і бездоганною слугою Айнц Оал Гоун. Вважає за краще носити чоловічий одяг і має яскраво виражену гетерохромію.

Маре Белло Фьора (яп. マーレ・ベロ・フィオーレ Ма:ре Беро Фіо:ре)

Сейю: Юмі Утіяма: Вартовий шостого поверху; друїд; темний ельф Персонаж чоловічої статі, брат-близнюк аури. За мірками ельфів він дуже юний, але не за людськими — йому 80 років. На відміну від своєї сестри Марі сором'язливий і спокійний інтроверт, що не заважає йому відмінно виконувати обов'язки смертоносного слуги Назаріка. Під час заворушень в столиці за планом Деміурга сили Назаріка захоплюють і підпорядковують найбільшу злочинну організацію королівства Ре-Естіз «Вісім пальців», головою якої стає Маре. Особливою силою Маре є магія терраформирования. Також як і у його сестри, у Марі спостерігається гетерохромія (різнокольорові очі), з тією лише різницею, що у Аури ліве око блакитне, а праве — зелене; у Маре — навпаки. Носить жіночий одяг, застосовує в бою магічний посох друїда.

Деміург (яп. デミウルゴス Деміуругосу)

Сейю: Масаюкі Като: Вартовий Сьомого поверху, демон; головний стратег гробниці Назаріка. Деміург носить стильний помаранчевий костюм і круглі окуляри; в своїй людиноподібної формі має алмазні очі і довгий металевий хвіст; а в демонічної нагадує гігантську жабу. Найлютіший і геніальний NPC в Назарікові, насолоджується чужими стражданнями, про що свідчать його експерименти над в'язнями. Деміург відповідає за тактику і захист Назаріка; прагнучи передбачити плани свого повелителя, він, сам того не відаючи, підказує Айнц Оал Гоуну, як краще вчинити. Деміург і Себас мають різні погляди на світ, як і їх творці, які часто конфліктували. Після слів Айнц Оул Гона (про захоплення світу) стає одержимим цією ідеєю і намагається всіляко йому допомогти в цій справі.

Себас Тьян/Себас (яп. セバス・チャン Себасу Тян)

Сейю: Сігеру Тіба: Головний дворецький Назаріка, драконоїд; глава загону Плеяди. Зовні він повністю схожий на літнього з акуратною бородою людини. Спеціалізацією Себаса є рукопашний бій. За силою і іншими характеристикам він не поступається вартовим поверхів. На відміну від інших NPC володіє сильним почуттям справедливості, закладений його творцем Touch-Me. Намагається не вбивати без вагомої причини, а нужденним допомагати. Деміург володіє протилежним поглядом, через що вони конфліктують.

Ранобе[ред. | ред. код]

Серія ранобе написана Кугане Маруями з ілюстраціями so-bin, почав публікуватися в 2010 році до придбання Enterbrain. Станом на 30 вересня 2017 року були опубліковані дванадцять томів, перший випуск був опублікований 30 липня 2012 року[6] і дванадцятий випуск виданий 30 вересня 2017 року.[7]

Японський ринок[ред. | ред. код]

Станом на червень 2015 року, кількість проданих книг склало близько 600 тис. примірників, за даними на серпень 2015 року, книги розійшлися тиражем понад 1,5 млн копій.[3][4]

За 2016 було продано 711 тис. копій.[8][9] Разом на 2016 рік продано 2,2 млн копій.

За 2017 було продано 426 тис. копій.[10][11] Разом на 2017 рік продано 2,6 млн копій.

Світовий ринок[ред. | ред. код]

Yen Press оголосила про покупку ліцензії на серію в жовтні 2015 для Північної Америки і почала публікувати романи англійською мовою[12], перша публікація була 24 травня 2016 року.[13]

На англійську мову перекладено перші 7 книг[13][14][15][16][17][18][19] і оголошено про швидкий вихід 8 книги.

У Росії серія викуплена Видавничим домом «Істарі комікс». Передзамовлення першого тому ранобе було закрито 28 лютого 2018 року.[20]

Манга[ред. | ред. код]

Манга адаптація з ілюстраціями Хугіна Міяма, почала виходити в журналі Comp Ace з 26 листопада 2014 року.[21]

Аніме[ред. | ред. код]

Аніме адаптація ранобе від студії Madhouse почалася в 7 липня 2015 року. Після, в 2017 році, з'явилися новини від надійних джерел, що другий сезон почне виходити в січні 2018 року.[22] В кінці 2 сезону творці оголосивши про швидкий вихід 3 сезону в цьому ж 2018 році влітку.[23][24][25]

Перший сезон[ред. | ред. код]

Перший сезон виходив з 7 липня по 29 вересня 2015 року. Кожна серія першого сезону аніме починається з опеннінга «Clattanoia» від OxT, а закінчується «L.L.L.» від Myth & Roid. Перший сезон охоплює перші три книги. Серії виходять в 24 хвилинному форматі. У 2017 році вийшло два фільми компіляції першого сезону. В кінці другого фільму був анонсований 2 сезон аніме.[22] Після виходу основних серій, були випущені 8 філлерних (спеціальних або додаткових) серії в трьох хвилинному форматі. Дані серії називаються «Пле-Плеяди» і переглянувши їх можна трохи краще дізнатися про персонажів. У 2016 році був опублікований OVA, який логічно є продовженням спеціальних серій, і не впливає на основний сюжет.

Другий сезон[ред. | ред. код]

Другий сезон виходив з 9 січня по 4 квітня 2018 року. Опенінг і ендінг в цьому сезоні також виконали OxT з «Go Cry Go», і Myth & Roid з «Hydra». У дні виходу останніх серій анонсували 3 сезон, який буде випущений в липні 2018 року. Творці не змусили себе чекати і в кінці 2 сезону було оголошено про приблизний вихід 3 сезону.[23][24][25] Творці аніме підготували 6 спеціальних мало хронометражних серій, з точки зору сценарію вони є продовженням 13 спеціальних серій першого сезону і OVA.

Третій сезон[ред. | ред. код]

Третій сезон стартував 10 липня 2018 року. Вступна заставка і фінальний ролик в цьому сезоні також виконали OxT з «Silent Solitude», і Myth & Roid з «Voracity». OxT виконали пісню в кінці, а Myth & Roid — на початку.

Примітки[ред. | ред. код]

 1. Over Lord Fantasy RPG Light Novels Gets Manga. Anime News Network. 25 жовтня 2014. 
 2. Cast, Staff, Premiere Date Announced for Over Lord Fantasy RPG TV Anime. Anime News Network. 24 березня 2015. 
 3. а б Overlord Novels, Manga Have 1.5 Million Copies in Circulation. Anime News Network. 20 серпня 2015. 
 4. а б Japan's Yearly Manga & Light Novel Rankings for 2015. MyAnimeList.net (en-US). Процитовано 2018-03-28. 
 5. Isekai Quartet Anime's Promo Video, 2 Ads Streamed (en). Anime News Network. 2019-03-22. 
 6. オーバーロード1 不死者の王 [Overlord 1: The Undead King] (ja). Enterbrain. Процитовано November 5, 2016. 
 7. 聖王国の聖騎士 上 [Overlord 12: The Paladin of the Holy Kingdom] (ja). Enterbrain. Процитовано October 10, 2017. 
 8. Top-Selling Light Novels in Japan by Series: 2016. Anime News Network. 2016-11-30. 
 9. Japan's Yearly Manga and Light Novel Rankings for 2016. MyAnimeList.net (en-US). Процитовано 2018-03-28. 
 10. Top-Selling Light Novels in Japan by Series: 2017. Anime News Network. 2017-12-06. 
 11. Japan's Yearly Manga and Light Novel Rankings for 2017. MyAnimeList.net (en-US). Процитовано 2018-03-28. 
 12. Yen Press Adds Space Dandy, Dimension W, Overlord, Boy & the Beast. Anime News Network. October 10, 2015. Процитовано November 5, 2016. 
 13. а б Overlord, Vol. 1. Hachette Book Group. Архів оригіналу за 2016-11-05. Процитовано November 5, 2016. 
 14. Overlord, Vol. 2. Hachette Book Group. Архів оригіналу за 2016-11-05. Процитовано November 5, 2016. 
 15. Overlord, Vol. 3. Hachette Book Group. Архів оригіналу за 2016-11-05. Процитовано November 5, 2016. 
 16. Overlord, Vol. 4. Hachette Book Group. Архів оригіналу за 2016-11-15. Процитовано November 14, 2016. 
 17. Overlord, Vol. 5. Hachette Book Group. Архів оригіналу за 2017-03-16. Процитовано March 15, 2017. 
 18. Overlord, Vol. 6 (light novel). Hachette Book Group. Процитовано November 14, 2017. 
 19. Overlord, Vol. 7 (light novel). Hachette Book Group. Процитовано November 14, 2017. 
 20. Истари Комикс Overlord. Том 1 (ru). istaricomics.com. Архів оригіналу за 2018-03-04. Процитовано 2018-03-04. 
 21. Over Lord Fantasy RPG Light Novels Gets Manga. Anime News Network. October 25, 2014. Процитовано October 25, 2014. 
 22. а б TV Anime 'Overlord' Receives Second Season. MyAnimeList.net (en-US). Процитовано 2018-04-14. 
 23. а б No Bones About It: "Overlord" Returns for 3rd Season in July of 2018. Crunchyroll (ru). Процитовано 2018-04-04. 
 24. а б Overlord Anime Gets 3rd Series (Update). 
 25. а б TV Anime 'Overlord' Gets Third Season for Summer 2018. MyAnimeList.net (en-US). Процитовано 2018-04-14. 

Посилання[ред. | ред. код]