Pinus ayacahuite

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Сосна веймутова мексиканська
Pinus ayacahuite
Pinus ayacahuite
Охоронний статус
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Рослини (Plantae)
Відділ: Голонасінні (Pinophyta)
Клас: Хвойні (Pinopsida)
Родина: Соснові (Pinaceae)
Рід: Сосна (Pinus)
Вид: Pinus ayacahuite
Біноміальна назва
Pinus ayacahuite
Ehrenb. ex Schltdl., 1838
Pinus ayacahuite range map 1.png
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Pinus ayacahuite
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Pinus ayacahuite
EOL logo.svg EOL: 1061760
IPNI: 314973-2
ITIS logo.svg ITIS: 194795
IUCN logo.svg МСОП: 42344
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 71625

Pinus ayacahuite (Сосна веймутова мексиканська, або Сосна біла мексиканська) — вид дерев роду сосна родини соснових.

Опис[ред. | ред. код]

Велике дерево до 45 м у висоту і 200 см діаметром, з прямим, круглим стовбуром, форма крони від пірамідальної до конічної. Кора тонка, гладка, попелясто-сіра на молодих деревах, з віком стає грубою сіро-коричневою. Гілки довгі, тонкі, гладкі, ростуть горизонтально з голками на кінці, нижні гілки часто пониклі. Голки зібрані в пучки по 5, 10—18 см довжиною, з абаксиальною поверхню яскраво-зеленого кольору, краї зубчасті з дуже маленькими, широко розставленими зубцями, прямі або злегка скручені, гнучкі, але не висячі, зовнішні; пучок піхви 15—20 (—25) мм довжиною з 5—7 вільними, довгастими, оранжево-коричневими або червоно-коричневими лусочками. Сім'ядолей 11—13. Пилок конусів розміщується на кінцях нових пагонів, яйцеподібної, короткої циліндричної форми 7—10 міліметрів довжиною, жовтого, кольору, який перетворюється на помаранчево-коричневий. Шишки мають плодоніжку до 25 мм довжиною, яка незалежна, злегка зігнута 15—40 см × 7—15 см, у зрілому і відкритому стані. Насіннєвих лусок 100—150, вони тонкі, гнучкі, 5—7 см довжиною, апофіз видовжений з округленням до тупої сполистої вершини терміналу. Насіння світло-коричневе з темними плямами, з зрощеними крилами 30—40 мм. Насіннєвий розмір не визначений, 5—8 мм.

У районах зростання, цей вид важко сплутати з будь-яким іншим. Він займає вищі і сухі ділянки, а також має набагато більше шишок, ніж Pinus chiapensis.

Поширення[ред. | ред. код]

Країни зростання: Сальвадор, Гватемала, Гондурас, Мексика.

Посилання[ред. | ред. код]

  • Dvorak, W. S., G. R. Hodge, E. A. Gutiérrez, L. F. Osorio, F. S. Malan and T. K. Stanger. 2000. Pinus tecunumanii. In: Conservation and Testing of Tropical and Subtropical Forest Species by the CAMCORE Cooperative. College of Natural Resources, NCSU. Raleigh, NC. USA.
  • Richardson D.M. (Ed) 2005. Ecology and biogeography of Pinus. Department of Conservation. South Island Wilding Conifer Strategy. New Zealand.
  • Chandler, N.G. Pulpwood plantations in South Africa. Proc. Aust. Paper Indus. Tech. Ass.
  • Conifer Specialist Group (1998). Pinus ayacahuite. 2006. IUCN Red List of Threatened Species. IUCN 2006. www.iucnredlist.org. Retrieved on 12 May 2006.

Джерела[ред. | ред. код]