SIG Sauer P225

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
SIG P225
SIG 225.jpg
Тип самозарядний пістолет
Походження Швейцарія Швейцарія
Німеччина Німеччина
Історія використання
На озброєнні 19701995
Оператори див. Оператори
Історія виробництва
Виробник Swiss Arms AG
Характеристики
Вага 898 г
Довжина 180 мм
Довжина ствола 98 мм
Ширина 34 мм
Висота 131 мм

Калібр 9 мм
Дія короткий хід ствола
Система живлення магазин на 8 патронів

Commons-logo.svg SIG Sauer P225 у Вікісховищі

SIG Sauer P225 — пістолет, що випускається швейцарсько-німецькою компанією SIG Sauer. SIG Sauer P225 був розроблений в 1975 році. Він являє собою подальший розвиток пістолета SIG Sauer P220, від якого відрізняється невеликими технічними змінами. Перебуває на озброєнні низки країн.

Історія[ред. | ред. код]

До середини 1970-х рр. Швейцарія, Німеччина і Франція оголосили конкурс на новий пістолет для своїх збройних сил. Була потрібна зброя, що поєднувала б у собі високі бойові якості, такі як надійність, точність стрільби, малу вагу, і наявність ударно-спускового механізму подвійної дії, при відносно не високій вартості.

Після об'єднання в 1974 році швейцарської фірми SIG і німецької Sauer & Sohn був представлений розроблений ними спільно пістолет Sig Sauer P220. Нова більш компактна версія P220 — P225, була розроблена в 1975 році, оскільки старіша версія уже не відповідала вимогам німецької поліції. Також були представлені моделі і інших компаній (зокрема, Heckler & Kock). Проте SIG Sauer P225 виявився дешевшим за аналогічні версії (головним чином завдяки оптимальній конструкції) і тому отримав поліцейські замовлення. Для того, щоб мати змогу випускати масово цю версію, компанія SIG придбала контрольний пакет акцій Sauer & Sohn. В місті Еккердорф, де знаходився завод Sauer & Sohn для виробництва P220, був запущений випуск P225 (прийнятий на озброєння під назвою P6). Також модель P225 постачалась на експорт в США, де також використовувалась правоохоронними органами. Основна різниця між звичайним P225 (P6) і експортним полягає в вазі спускової тяги (в P6 вона більша) і прицільних пристосуваннях. У 1995 році в німецькій поліції почалось нове переозброєння, тому старі P6 вирішили продати, зокрема, у США, де ця модель користувалась великим попитом через малі розміри, зручні для скритного носіння.

У 2015 році компанія SIG вирішила повернути у виробництво модель P225.

Конструкція[ред. | ред. код]

Автоматика пістолета P225 працює за схемою використання віддачі при короткому ході ствола. Замикання здійснюється за допомогою ствола, який знижується, зчепленням верхнього виступу його казенної частини зі збільшеним вікном затвора-кожуха для викиду стріляних гільз. Затвор-кожух, що виготовляється з високоякісної легованої сталі з подальшою обробкою поверхонь захисним покриттям Nitron®, тепер переміщається по зовнішнім напрямних рами, що трохи знижує точність стрільби, але спрощує виробництво і знижує вартість зброї. Затвор-кожух складається з двох деталей — кожуха, що виготовляється штампуванням із сталевого листа, і затвора, закріпленого в кожусі за допомогою штифта.

Рама виготовляється з легкого сплаву. На нижній поверхні її передньої частини є стандартні напрямні Picatinny rail Mil-Std 1913 для кріплення різних додаткових пристосувань, таких як тактичний ліхтар або лазерний цілевказівник. Ударно-спусковий механізм курковий, подвійної дії з запобіжним зведенням курка.

Широкий скіс патронника і напрямний паз рами забезпечують надійність подачі патронів з різними типами експансивних куль. Зброя має розташований з лівого боку рами важіль безпечного спуску курка. При натисканні на цей важіль він опускається вниз, піднімаючи шептало, і розчіплює його з прорізом бойового зведення курка. Під дією бойової пружини курок обертається до зчеплення прорізів запобіжного зводу із шепталом без контакту з ударником, що робить зброю зручною і безпечною в використанні. Сам ударник закривається стрижнем, який проходить через нього і утримується пружиною, і не буде рухатися навіть при падінні пістолета.

Оператори[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

  • Gander, Terry J.; Hogg, Ian V. Jane's Infantry Weapons 1995/1996. Jane's Information Group; 21 edition (May 1995).
  • Miller, David (2001). The Illustrated Directory of 20th Century Guns. Salamander Books Ltd.
  • Н. Л. Волковский. Современная пехота. — С. 18-19.

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]