Економіка замкненого циклу

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Економіка замкненого циклу або циркулярна економіка (англ. closed-loop economy, circular economy) — модель економічного розвитку, заснована на відновленні та раціональному споживанні ресурсів, альтернатива традиційній, лінійній, економіці. Характеризується створенням нових альтернативних економічних підходів, завданням яких є мінімізація негативного людського впливу на довкілля.[1]

Характеристика[ред. | ред. код]

Економіка замкнутого циклу покликана змінити класичну лінійну модель виробництва, концентруючись на продуктах і послугах, які мінімізують відходи та інші види забруднень.

Основні принципи економіки замкнутого циклу засновані на відновленні ресурсів, переробці вторинної сировини, перехід від викопного палива до використання відновлюваних джерел енергії.

Даний тип економіки розглядається як частина Четвертої промислової революції, в результаті якої в цілому підвищиться раціональність використання ресурсів, в тому числі природних, економіка стане більш прозорою, передбачуваною, а її розвиток швидким і системним.[2]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. The Closed-Loop or Circular Economy [Архівовано 9 травня 2018 у Wayback Machine.] (англ.)
  2. Allwood, Julian M. Squaring the Circular Economy. с. 445–477. doi:10.1016/b978-0-12-396459-5.00030-1. Архів оригіналу за 23 березня 2018. Процитовано 27 квітня 2018.  (англ.)

Посилання[ред. | ред. код]