Splashtop

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Splashtop
Splashtop first screen.jpgПочатковий екран Splashtop
Розробник Splashtop Inc.
Родина ОС Linux
Стан проекту активний
Модель коду власницька[1]
Останній стабільний випуск 2.0/ 7 січня 2010; 3086 днів тому[2]
Останній нестабільний випуск Community Preview v0.9.0.1/ до 2007/10/06[3]
Ринкова ніша вбудовані системи
Платформи, що підтримуються x86
Тип ядра монолітне ядро Linux
Інтерфейс Blackbox
Ліцензія переважно вільне відкрите програмне забезпечення
Веб-сайт www.splashtop.com

Splashtop — комерційний мініатюрний дистрибутив Linux зі швидким завантаженням, призначений переважно для вбудови у BIOS комп'ютерних материнських плат і інші прилади.[4] Ця операційна система розробляється Splashtop Inc. (раніше називалася DeviceVM Inc).[5][6][7]

Концепція[ред.ред. код]

Платформа призначена для інтеграції у пристрої, і як правило постачається вже встановленою, а не вимагає окремого встановлення користувачем. Раніше платформа Splashtop поставлялася тільки разом з певними моделями материнських плат і комп'ютерами ряду відомих виробників, таких як ASUS, Dell і HP. Splashtop завантажується перед основною операційною системою відразу після включення ПК і дозволяє буквально протягом декількох секунд отримати доступ до базового набору застосунків, в число яких входять браузер, медіаплеєр, клієнт електронної пошти, програма для обміну миттєвими повідомленнями тощо.

Проте міні-ОС може бути і встановлена як альтернативне завантаження операційної системи[8], може співіснувати з Windows. Загальнодоступна версія Splashtop містить лише «простий і зручний у використанні» браузер на основі Chromium, доповнений низкою плагінів.

Splashtop тільки зчитує дані. Схоже, може працювати з 512МБ флеш-пам'яті в DIOS материнської плати[9]. Завантаження триває близько 5 секунд[10], і ця характеристика при просуванні на ринку проголошується як "миттєва".

Splashtop використовує Bootsplash[11], SquashFS[12], Blackbox, SCIM, і ядро Linux 2.6.[13] Система має графічний інтерфейс користувача[10], веб-браузер на основі Mozilla Firefox 3.0[10] або Chromium[8], VoIP-клієнт Skype[10], чат, побудований на Pidgin[13], також включений Adobe Flash Player 10[14].

Компанія Splashtop Inc. повідомила про укладення угоди з Microsoft, за умовами якої Bing стане стандартним пошуковим інструментом у Splashtop OS.[15]

Виноски[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]