XCOM: Enemy Unknown

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
XCOM: Enemy Unknown
XCOM Enemy Unknown Game Cover.jpg
Розробник Firaxis Games
Видавець 2K Games
Дистриб'ютор Take-Two Interactive
Локалізатор 1С-СофтКлаб (в Росії)
Композитор Michael McCann[d]
Частина серії X-COM[d]
Дата випуску 9 жовтня 2012
Жанр(и) покрокова стратегія
Платформа Windows, Xbox 360, PlayStation 3, iOS, Mac OS X, Linux, Android
Рушій гри Unreal Engine 3
Режим гри однокористувацький, багатокористувацький
Носій оптичний диск і Steam
Сайт xcom.com

XCOM: Enemy Unknown — відеогра в жанрі покрокової стратегії, римейк гри X-Com: UFO Defense. Гравець виступає в ролі керівника надсекретного міжнародного проекту XCOM, мета якого — запобігти загрозі з боку іншопланетян, що атакують Землю.

Ігровий процес[ред.ред. код]

Геймплей у грі складається з двох частин: управління базою та керування військами під час сутичок.

Управління базою[ред.ред. код]

Гравець має в своєму розпорядженні таємний бункер, який потрібно розбудовувати. В бункері знаходиться науково-дослідний центр, інженерний відділ, командний пункт, ангар для винищувачів, центр управління супутниками, казарми, електростанції. Гравець вирішує які наукові дослідження проводити, як саме розбудовувати базу, яким спорядженням екіпірувати своїх бійців, які операції здійснювати, а які — ігнорувати, слідкує за рівнем паніки. При досягненні критичного рівня паніки в деякій країні її уряд припинить фінансування. Якщо це зроблять більш ніж вісім держав (всього є 16 спонсорів) то проект провалюється, а гравець — програє. Щомісяця приходить звіт з оцінкою діяльності проекту.

Тактичне керування[ред.ред. код]

На кожну операцію гравець, в залежності від розвинених умінь, може брати до 6 бійців, які поділяються на 4 класи: штурмовики, важкі піхотинці, снайпери та солдати підтримки. Солдати різного класу по-різному озброєні та мають різні навички. Бій проходить покроково: гравець і ворог ходять по черзі. Під час ходу кожен боєць має змогу виконати дві дії (переміститись, відкрити вогонь, перезарядитись, влаштувати засідку тощо). Для перемоги гравець повинен виконати ціль місії (зачистити територію, врятувати цивільних або високопосадовця). Ворогом є різноманітні форми позаземних прибульців, які атакують Землю.

Сюжет[ред.ред. код]

2015 рік. На Землю нападають невідомі іншопланетяни, створюється секретна міжнародна організація для боротьби з позаземною загрозою. Гравця призначають її керівником. Нападники утримуються від відкритої війни, натомість влаштовують точкові атаки на людські мегаполіси та викрадають людей. Серед позаземних істот можна виділити різноманітні види, які відрізняються будовою тіла і поведінкою, деякі з них мають телепатичні здібності. З часом люди розвинули в себе телепатичні здібності та запозичили технології інопланетян.З їх допомогою було виявлено основний корабель агресорів, в який направили бойовий загін. Після їхнього прибуття на борт найрозвинутіші іншопланетні прибульці розказують свою історію та свої мотиви: вони шукали ідеальних істот, щоб використати їхні тіла, оскільки їхні тіла їх не влаштовували, а інші істоти, які прибули на Землю з ними, це попередні невдалі результати пошуків. Люди перемагають прибульців і, за допомогою телепатичних здібностей, знищують корабель. Людство врятоване.

Посилання[ред.ред. код]

  1. Огляд гри XCOM: Enemy Unknown на сайті opengamer
  2. Огляд гри XCOM: Enemy Unknown від сайту PlayUa