Джованні Батіста Сальві

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Джованні БаттістаСальві, (Сассоферрато)
італ. Giovanni Battista Salvi da Sassoferrato
Народження25 серпня 1609(1609-08-25)
Сассоферрато, Італія
Смерть8 серпня 1685(1685-08-08) (75 років)
 Рим, Папська держава
Національністьіталієць
Країна Папська держава
Жанрбіблійні композиції, портрети
Навчанняв місті Сассоферрато у батька і стажування у художника Доменікіно
Діяльністьхудожник
Напрямокбароко і караваджизм
Роки творчостіблизько 1625 — 1680 р.
ТвориМадонна з немовлям[d], Madonna[d] і Madonna and Childd
Роботи в колекціїШтедель, Музей Прадо, Художній інститут Чикаго, Музей мистецтв Нельсона-Аткінсаd, Оклендська галерея мистецтвd, Національна галерея Вікторії, Національний музей Швеції, Museum voor Religieuze Kunstd, Страсбурзький музей образотворчого мистецтва, Національний музей у Варшаві, Державна картинна галерея (Карлсруе), Музей образотворчих мистецтв, Pinacoteca Comunale di Cesenad, Рейксмузей, Музей Франса Галса, Художній музей Волтерс, Державний музей мистецтв, Ермітаж, Музей Соумаяd, Musée des Beaux-Arts et d'Archéologie de Besançond, Національна галерея, Музей мистецтв Індіанаполіса, Музей історії мистецтв, Національна галерея Вірменії, Баварські державні колекції картин, Музей Конде, Державні художні зібрання Дрездена, Музей Фіцвільяма, Детройтський інститут мистецтв, Королівські музеї витончених мистецтв[1], Галерея Уффіці, Бостонський музей образотворчих мистецтв, Рінглінг музей, Зібрання Воллеса, Музей Польді-Пеццолі, Національна галерея Ірландії, Берлінська картинна галерея, Художній музей Сент-Луїса, Музей фюрера, Національна галерея, Музей красних мистецтв, Музей Фабра, Courtauld Galleryd, Ашмолеан музей, Епслі-хаус, Brighton Museum & Art Galleryd, Palazzo Pretorio Museumd, Bristol City Museum and Art Galleryd, Niedersächsisches Landesmuseum für Kunst und Kulturgeschichted, Музей палацу короля Яна III у Вілянуві, Holburne Museumd, Музей Ґетті і Paisley Museumd

CMNS: Джованні Батіста Сальві у Вікісховищі

Джованні Батіста Сальві, Сассоферрато (італ. Giovanni Battista Salvi da Sassoferrato; 25 серпня 1609, Сассоферрато — 8 серпня 1685) — італійський живописець, представник епохи бароко.

Народився у Сассоферрато; ще в молодості приїхав у Рим, де вступив у майстерню Доменікіно. За місцем народження його і називають найчастіше — Джованні Сассоферрато.

Біографія

[ред. | ред. код]
Джованні Батіста Сальві. «Портет Оттавіано Праті», бл. 1650 р., Національна галерея старовинного мистецтва (Рим)

Про життя Джованні відомо небагато. Він народився в невеликому містечку Сассоферрато, в регіоні Марке центральної Італії. Містечко розташоване на півдорозі між Римом і Флоренцією, на захід від Апеннінських гір. Живопису Джованні почав вчитися у свого батька, художника Тарквінія Сальві. Фрагменти робіт Тарквінія досі помітні в церкві Святого Франциска в Сассоферрато. Де Джованні закінчував своє навчання — невідомо, однак можна припустити, що у Доменікіно, в Болоньї. Доменікіно ж був старшим учнем Аннібале Карраччі. Двоє інших учнів Карраччі, Франческо Альбані і Гвідо Рені, також мали вплив на творчість Джованні Сассофератто. Картини Джованні видають, в тому числі, впливу Альбрехта Дюрера, Гверчіно і, більшою мірою, — Рафаеля. І, нарешті, можливо, він зазнав впливу творчості П'єра Міньяра, з яким швидше за все зустрічався в Римі в 1630-х роках.

Відомо небагато публічних робіт Сассоферрато. Судячи з усього він, як, наприклад, Карло Дольчі, в основному волів створювати засновані на біблійних сюжетах численні копії картин для приватних покровителів, виконані в різних стилях — підкоряючись віянню часу, коли католицька церква посилювала рух контрреформації. Осібно від його невеликих робіт стоять картини, написані для церкви Сан-П'єтро у монастирі бенедиктинців у Перуджі, і розпис значного вівтаря в Санта-Сабіні, в Римі, де він написав портрет «Мадонна дель Розаріо» (1643)[2]. У 1683 році кардинал Чігі підніс автопортрет Джованні Сассоферрато герцогу Козімо III Медічі[3].

Сасоферрато помер у 1685 hjws. Його заповіт датовано 29 червня того ж року.

Роботи

[ред. | ред. код]

Найбільший інтерес роботи Джованні викликали до себе в середині XIX-го століття. Потім інтерес до солодкавих картин на біблійні теми помітно знизився після критичних коментарів мистецтвознавця Джона Раскіна. До кінця XX-го століття інтерес до робіт Сассоферрато знову виріс, на хвилі інтересу до італійського бароко. У музейних колекціях існує, станом на 2006 рік, більше трьох сотень робіт цього художника. Майже всі його відомі картини зберігаються в британській Королівської колекції в Віндзорському замку.

Галерея

[ред. | ред. код]


Див. також

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. https://www.fine-arts-museum.be/nl/de-collectie/artist/sassoferrato-giovanni
  2. Натомість передбачуваної там роботи Рафаеля.
  3. Зараз він перебуває в галереї Уфицци, Флоренція.

Посилання

[ред. | ред. код]