Зібрання Воллеса

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Гертфорд-хаус на Манчестер-сквер

Зібрання Воллеса (англ. Wallace Collection) — порівняно невеликий (бл. 5500 експонатів), але рідкісний за добором та якістю предметів приватний художній музей в лондонському кварталі Мерілебон. У музеї представлене одне з найкращих у світі зібрань французького мистецтва XVIII століття (картини, фарфор, антикваріат).

Історія[ред.ред. код]

Зібрання започаткували графи, а потім маркізи Гертфорди з родини Сеймур-Конвей, які збирали полотна «старих майстрів» для прикраси свого лондонського особняка на Манчестер-сквер. 1870 року особняк з усім його вмістом перейшов до побічного сина останнього маркіза — серв Річарда Воллеса. Воллес кохався витворах мистецтва французької культурої епохи рококо та більшу частину життя провів у Парижі, скуповуючи роботи Буше, Фрагонара та інших майстрів. На знак вдячності він подарував місту Парижу п'ять десятків «фонтанів Воллеса», які стали міськими пам'ятками. Колекціонер помер 1890 року і був похований на кладовищі Пер-Лашез. Через сім років його вдова заповіла його колекцію британській нації за умови, що особняк Гертфорд-хаус буде відкритий для безкоштовного відвідування всіма бажаючими, що і сталося 1900 року.

До зібрання Воллеса входять двадцять дві картини Каналетто, дев'ятнадцять Буше, по дев'ять Тенірса та Мурільо, сім Ватто, по чотири Рембрандта та ван Дейка, три Рубенса, по дві Тиціана та Веласкеса, тощо.

Окрім живопису, двадцять п'ять залів Гертфорд-хауса представляють виняткову за якістю колекцію севрської порцеляни та ліможських емалей, одне з найкращий зібрань французьких меблів епохи Людовика XV (включаючи авторську копію королівського секретера), а також колекцію скульптури, декоративно-вжиткового мистецтва та зброї (найраніші зразки — XV століття).

Галерея[ред.ред. код]

Література[ред.ред. код]

  • Кудрявцев Б. У. Художні музеї Лондона: Галерея Тейт. Галерея Інституту Курто. Колекція Воллеса. Картинна галерея Далідж-Коледжу та Галерея Кенвуд-хаус / Рецензент І. А. Кузнецова; Художник серії Н. І. Васильєв. — М.: Мистецтво, 1994. — 224 с. — (Міста та музеї світу). — 25 000 прим. — ISBN 5-210-02545-4 (рос.)

Посилання[ред.ред. код]

Координати: 51°31′03″ пн. ш. 0°09′11″ зх. д. / 51.51750° пн. ш. 0.15306° зх. д. / 51.51750; -0.15306