Публій Корнелій Лентул Сципіон (консул-суффект 24 року)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Публій Корнелій Лентул Сципіон
Народився15 до н. е.
Помер52
КраїнаСтародавній Рим
Діяльністьполітик
Суспільний станпатрицій[d]
Посадаконсул і давньоримський сенатор[d]
БатькоПублій Корнелій Лентул Сципіон
Брати, сестриПублій Корнелій Лентул
У шлюбі зневідомо і Поппея Сабіна Старша
ДітиПублій Корнелій Сципіон і Публій Корнелій Сципіон Азіатік

Публій Корнелій Лентул Сципіон (лат. Publius Cornelius Lentulus Scipio; 15 рік до н. е. — після 52 року н. е.) — політичний та військовий діяч Римської імперії, консул-суффект 24 року.

Життєпис

[ред. | ред. код]

Походив з патриціанського роду Корнеліїв Лентулів. Син Публія Корнелія Лентула Сципіона, консула-суффекта 2 року. З 5 року став членом колегій понтифіків та феціалів. У 15 році виконував обов'язки претора. З 20 до 23 року був легатом IX Іспанського легіону. У 20 році привів легіон з Паннонії до Африки для посилення африканської армії. У 21—22 роках Лентул брав участь у придушенні повстання Такфаріната, захищав місто Лепту, а потім відрізав Такфарінату шляхи відступу до племені гарамантів. У 23 році легіон повернувся назад до Паннонії.

У 24 році Сципіон обіймав посаду консула-суффекта разом з Гаєм Кальпурнієм Авіолою. У 32 році Публій Корнелій у сенаті вніс пропозицію про прокляття пам'яті Лівії Юлії, що отруїла свого чоловіка Друза, сина Тиберія, а також про передачу конфіскованого майна Сеяна з казначейства до імператорської скарбниці. У 41—42 році як проконсул керував провінцією Азія.

У 47 році в результаті підступів імператриці Мессаліни друга дружина Сципіона Поппея Сабіна була притягнута до суду за подружню зраду з Валерієм Азіатіком та наклала на себе руки. Під час обговорення цієї справи у сенаті Сципіон висловився ухильно, не бажаючи ні образити принцепса, ні визнати винність дружини. У 51 році у сенаті Лентул запропонував принести подяку від імені держави впливовому вільновідпущенику Клавдія — Палланту — за те, що він, нехтуючи своїм знатним походженням від царів Аркадії, задовольняється становищем помічника принцепса.

Родина

[ред. | ред. код]

1. Дружина (ім'я невідоме).

Діти:

2. Поппея Сабіна

Діти:

Джерела

[ред. | ред. код]
  • Тацит. Ann. III 9, 74; IV 23; VI 2; XI 2—4; XII 53. (лат.)
  • Syme R., The Augustan aristocracy. Oxford, 1986(англ.)