Яндекс.Вебмайстер
Яндекс.Вебмайстер | |
---|---|
Яндекс.Вебмастер | |
Посилання | webmaster.yandex.com |
Тип | сервіс для вебмайстрів |
Реєстрація | обов'язкова на Яндексі |
Мови | Російська, Англійська |
Власник | Яндекс |
Започатковано | 19 жовтня 2007 року |
Стан | активний |
Яндекс.Вебмайстер — заборонений в Україні[1] сервіс Яндекса для вебмайстрів, панель інструментів для оцінки індексації сайту і налаштування опису сайту в результатах пошуку Яндекса.
Перша версія панелі Вебмастера стала доступна 19 жовтня 2007 року. Про запуск сервісу [2] розповів Олександр Садовський (керівник відділу вебпошуку, Яндекс) на засіданні клубу seo-оптимізаторів. Доступ до сервісу для закритого бета-тестування надавався за запрошеннями. Офіційна дата відкриття сервісу для широкої аудиторії — 21 грудня 2007 року.[3]
- додавання нового сайту на індексацію Пошуковою системою Яндекс;
- статистика проіндексованих сторінок ТІЦ;
- перегляд помилок індексації;
- дані про зовнішні і внутрішні посилання;
- перевірка файлів robots.txt;
- додавання файлів sitemap;
- статистика обходу сайту роботом Яндекса;
- управління видом сайту в результатах пошуку, зміна сніпетів.
Для додавання сайту в сервіс необхідно зареєструватися на Яндексі і підтвердити права на володіння сайтом одним з 3-х способів: за допомогою додавання мета-тегу в HTML-код головної сторінки, розміщення в корені сайту згенерованого системою файлу, за допомогою додавання запису у DNS.
Яндекс.Вебмастер дозволяє відстежувати статистики по пошуковим запитам, за якими відвідувачі заходять на сайт. Дані розділяються за показами (по яких запитах і на якому місці сайт показується в результатах пошуку) і стовпцях (по яких запитах користувачі прийшли на сайт). Аналіз пошукових запитів може допомогти виділити цільову аудиторію сайту для залучення відвідувачів.
Перевіряє вміст і коректність обробки robots.txt, XML-фідів, мікророзмітки, Sitemap/
Дозволяє перевірити, як сервер відповідає на запити різних роботів Яндекса.
Шукає помилки в текстах на сайті.
Надає інформацію про індексування:
- дату останнього завантаження сторінки;
- наявність помилок під час завантаження;
- чи виключена сторінка з пошукової бази;
- яка версія сторінки потрапила в пошук;
- кількість зовнішніх і внутрішніх посилань на сторінку.
Зміна регістру доменного імені сайту в результатах пошуку. Наприклад, для сайту tsemiysayt.ua можна налаштувати регістр імені у вигляді TseMiySayt.ua.
Сервіс відстежує наявність на сайті шкідливого коду і повідомляє власника, якщо на сайті виявлено вірус.[4]
Після введення в дію пошукового алгоритму «Арзамас» [5] Яндекс став враховувати при пошуку регіон користувача, і результати пошуку по одному і тому ж запиту, залежному від місцезнаходження користувача, стали розрізнятися у різних регіонах. У сервісі можна вказати регіон сайту[6] або відсутність регіональної приналежності. Раніше функція вказівки регіону була доступна в режимі тестування тільки для сайтів з ТІЦ більше 10. У липні 2010 року обмеження по ТІЦ було знято.
Для сайтів організацій можна вказати контактну інформацію, яка буде відображатися в результатах пошуку і на Яндекс.Картах.
Можна вказати роботу на видалену сторінку, щоб вона швидше зникла з результатів пошуку Яндекса.
Існує також кілька спеціальних можливостей для сайтів визначених тематик. З використанням спеціальних форматів (XML або мікроформатів) можуть бути передані дані про вміст сайту. Такі дані використовуються для побудови спеціальних сніпетів в результатах пошуку. У різних тематиках набори даних і відображення відрізняються. У даний момент можливість сформувати спеціальний сніпет є для різних типів організацій (ресторани, фітнес-центри, готелі, різні установи та організації[7]), каталогів товарів і послуг, сайтів з кулінарними рецептами, банків рефератів та письмових робіт, сайтів з енциклопедіями та словниками, з відгуками про автомобілі. В Яндексі це називають «оптимізацією зовнішнього вигляду сайту в результатах пошуку».[8]
На сайті президента України 15 травня 2017 року з'явився указ, яким вводиться в дію рішення Ради національної безпеки і оборони щодо санкцій стосовно російських компаній. Указ наказує українським інтернет-провайдерам блокувати популярні російські інтернет-ресурси, такі як: сервіси «Яндекса» і «Mail.Ru», а також соцмережі «ВКонтакте» і «Одноклассники»[9]. Блокування діє донині.
- ↑ Борис Ткачук. Зеленський продовжив заборону на «ВКонтакте» та «Одноклассники».//Громадське, 15 травня 2020
- ↑ Розсилка Optimization.ru. Випуск 203. Яндекс.Вебмайстер, новий SeoRate та інші інструменти для оптимізатора. Архів оригіналу за 20 листопада 2010. Процитовано 20 червня 2015.
- ↑ Яндекс відкрив сервіс для вебмайстрів. Архів оригіналу за 26 жовтня 2011. Процитовано 20 червня 2015.
- ↑ Цей вебсайт охороняється Яндекс.Вебмайстром. Архів оригіналу за 9 січня 2012. Процитовано 20 червня 2015.
- ↑ Розсилка Optimization.ru. Випуск 277. Новий реліз Яндекс. Пошук «Арзамас» і регіони: передумови та наслідки. Архів оригіналу за 10 травня 2011. Процитовано 20 червня 2015.
- ↑ У сервісі Яндекс.Вебмастер з'явилася можливість вказати регіон сайту. Архів оригіналу за 4 січня 2011. Процитовано 20 червня 2015.
- ↑ Для каких типов организаций может быть сформирован специальный сниппет? [Архівовано 9 листопада 2016 у Wayback Machine.](рос.)
- ↑ «Оптимізація» зовнішнього вигляду сайту в результатах пошуку Яндекса. Архів оригіналу за 4 жовтня 2010. Процитовано 20 червня 2015.
- ↑ УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №133/2017.
- Яндекс.Вебмайстер [Архівовано 20 листопада 2018 у Wayback Machine.]
- Блог Яндекса для вебмайстріа [Архівовано 15 травня 2015 у Wayback Machine.]
- Рекомендації Яндекса по створенню сайтів [Архівовано 2 липня 2011 у Wayback Machine.]