Bubble tea

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Bubble tea, також відомий під назвою pearl tea (чай з бульбашками, чай з перлинами) - напій на основі чорного або зеленого чаю, в який додають фруктові сиропи, молоко, екстракти екзотичних рослин і різні топінги. Інгредієнти змішують і збивають у спеціальній машині до появи піни з бульбашками. Звідси і пішла назва «bubble» (англ. бульбашка).

Історія виникнення[ред.ред. код]

Bubble tea був винайдений на о. Тайвань у середині 80-х років. Спочатку це був просто збитий коктейль з чаю та фруктового сиропу. Пізніше в нього стали додавати кульки з тапіоки. Популярним він став тільки завдяки тому, що потрапив в японські телевізійні новини. У 90-ті роки напій дістався до Каліфорнії, а потім підкорив всю Америку. З 2010 року напій продається в Європі, де він входить, наприклад, в асортимент напоїв «McDonalds». Bubble tea поширений на Тайвані і в Китаї, в США, Австралії, завоював величезну популярність в Європі, особливо у Великобританії та Німеччині.

Смаки та приготування[ред.ред. код]

Напій можна приготувати в різних варіаціях. На Тайвані в нього часто додають згущене молоко та мед. Коктейль bubble tea подається як в холодному, так і гарячому вигляді. Особливістю напою є додані до нього рослинні кульки з тапіоки, які випивають разом з коктейлем через широку соломинку. Зараз різноманітність натуральних сиропів та топінгів дозволяють запропонувати споживачу широкий вибір улюблених смаків: від традиційного яблука до вишуканого шампанського.

Приготування напою займає всього 30 секунд. Чай, молоко або каву збиваються до появи піни, куди бармен додає вибраний вами сироп. Унікальність bubble tea полягає в кульках тапіоки, які можуть бути чорними або різнокольоровими. Тапіока містить безліч корисних мінералів і вважається прекрасним джерелом енергії. Тому bubble tea не тільки доставляє задоволення, але і додає бадьорість на цілий день.

Замість тапіоки бармен може запропонувати вам перлини з соком в натуральній оболонці "popping boba" або желейні наповнювачі. Bubble tea вважається відмінною альтернативою чаю або кави. Прихильники здорового способу життя рекомендують вживати bubble tea замість звичних газованих напоїв.

Bubble tea в Україні[ред.ред. код]

В Украйні напій bubble tea з'явився у 2009 році у Дніпропетровську, де пропонувався класичний bubble tea з кульками тапіоки. На початку 2012 року ТМ Pearl Tea. Жемчужный Чай відкрила свій перший бар у Донецьку з повним асортиментом перлин з соком та різноманіттям фруктових сиропів.

Коктейль bubble tea набуває популярності серед молоді України та стає модним напоєм.