Московська кільцева автомобільна дорога

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
МКАД на карті Москви. Точкою 0 позначений нульовий кілометр

Московська кільцева автомобільна дорога (МКАД) (рос. Московская кольцевая автомобильная дорога (МКАД)) — кільцева дорога в Москві, що проходить переважно (до 1984 року — повністю) адміністративною межею міста. Довжина — 108,9 км.

Історія[ред.ред. код]

Проектування МКАДу розпочалося в 1935 році, але через німецько-радянську війну повністю не вдалося здійснити задумане. Реконструкція дороги почалася в 1956 році, а в 1962 був відкритий рух через усе кільце. Кільце мало вигляд 2 доріг 7-метрової ширини, розділених 4-метровою роздільною лінією.

З початку 90-х років виникла нагальна проблема реконструкції дороги. Постійні затори, аварії значно ускладнювали рух по магістралі. Планувалося освітити дороги, поставити бар'єрне загородження для розділення напрямку руху. Другий етап, який включав у себе розширення дороги до 50 м і збільшення кількості смуг руху до 7, розпочалася у 1995 році.

Нинішній стан[ред.ред. код]

  • Ширина МКАД — 10 смуг, по п'ять смуг у кожному напрямку руху. З них 4 мають ширину 3,75 м і п'ята, перехідно-швидкісна, має ширину 4,5 м.
  • Довжина МКАД — 108,9 км.
  • Середня відстань від центру Москви — 17,35 км(найбільша — 22,1 км від Каширського шосе, 24-ий км).

Дивіться також[ред.ред. код]