Автошлях E97

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Автошлях E97
Tabliczka E97.svg
Автошлях Е97.jpg
Автошлях E97 в Олешках
Країна Україна Україна
Росія Росія
Грузія Грузія
Довжина 1790
початок Херсон
кінець Поті
Міста Херсон
Джанкой
Новоросійськ
Сочі
Сухумі
Поті

E97, Європейський маршрут E97 — європейський автошлях, що бере свій початок в українському Херсоні і закінчується у грузинському Поті, належить до проміжних маршрутів європейських доріг. Довжина в Україні — 423,6 км, загальна довжина 1150 кілометрів.

Починається в Херсоні і, збігаючись із міжнародною автомагістраллю М17 (Херсон — Джанкой — Феодосія — Керч), закінчується на поромній переправі через Керченську протоку біля населеного пункту Глазівка. Далі маршрут переходить у федеральну автомагістраль М-25 на території Росії.

У перспективі розглядається проект будівництва моста через Керченську протоку вартістю близько $480 млн. Слід зазначити, що автодороги E58, E87 і E97 розглядаються також як потенційні маршрути створення Кільцевої автомагістралі навколо Чорного моря (Стамбул — Бургас — Варна — Констанца — Тулча — Одеса — Миколаїв — Херсон — Керч — НоворосійськСочіСухуміБатуміТрабзонСамсунІзмітСтамбул), про що детальніше можна довідатися з документа, підписаного у червні 2007 року представниками країн Чорноморського регіону.

Маршрут автошляху[ред.ред. код]

Шлях проходить через такі міста:

Автошлях E97 пролягає територією України, Росії та Грузії.

Джерела[ред.ред. код]