Авіаційний комплекс ім. Іллюшина

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Авіаційний комплекс ім. Іллюшина
Тип бізнес-підприємство
Форма власності Акціонерне товариство
Галузь авіація
Засновано 1933
Засновник(и) Іллюшин Сергій Володимирович
Штаб-квартира Москва
Холдингова компанія Об'єднана авіабудівна корпорація
Сайт ilyushin.org
Нагороди
Орден Трудового Червоного Прапора

CMNS: Авіаційний комплекс ім. Іллюшина на Вікісховищі

Авіаційний комплекс імені С. В. Ільюшина — одне з провідних підприємств Росії по розробці авіаційної техніки. Повне найменування — Відкрите акціонерне товариство «Авіаційний комплекс імені С. В. Ільюшина». Знаходиться в Москві (колишній завод № 240). Раніше носив назву «КБ ім. С. В. Іллюшина».

Заснований 13 січня 1933 С. В. Іллюшиним в результаті поділу конструкторського бюро Центрального Аерогідродинамічного інституту (ЦАГІ) на два самостійні структури — ЦКБ авіазаводу при ЦАГІ для проектування легких літаків (завод номер 39 ім. Менжинського), та власне конструкторський відділ з розробки важких літаків, який і очолив Іллюшин[1].

Першою значною розробкою новоствореного КБ став дальній бомбардувальник ДБ-3 (в подальшому був перейменований на Іл-4). В КБ також був зпроектований наймасовіший літак Другої світової війни Іл-2[2].

Голова правління і президент комплексу імені Іллюшина — Олексій Інокентійович Федоров. Генеральний директор / Генеральний конструктор — лауреат Державної премії Російської Федерації Віктор Володимирович Ліванов.

Виробництво літаків, розроблених КБ, здійснюється у ВАТ «ВАЛТ» (Воронезькому акціонерному літакобудівному товаристві), яке серійно випускає літаки Іл-96 та Іл-96Т; на ДАТ «Ташкентське авіаційно-виробниче об'єднання ім. Чкалова» (рос. ТАПОИЧ), яке випускає літаки типу Іл-114 і Іл-76 та їх модифікації, і на ФГУП «РСК МіГ» Лохвицький авіаційний виробничо-випробувальний комплекс (рос. ЛАПИК), яке випускає літак Іл-103.

Галерея[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]