Акха

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Акха
Акха. Бірманська книжкова мініатюра, початок XX століття
Ареал М'янма, Лаос, Таїланд, Китай
Релігія буддизм, анімізм, християнство

Акха — гірський землеробський тибето-бірманський народ на півдні КНР, на півночі Лаосу та Таїланду, М'янмі та східної Індії. Налічують понад 500 000 осіб.[1]

Відомі своїм прикладним мистецтвом.[2]

Чисельність[ред. | ред. код]

Прапор тайських акха

245 000 акха сьогодні проживають в М'янмі (де визнані як до, або акха-е-ко, в складі 33 шанських народів), 220 000 акха проживають в горах провінції Юньнань в Китаї, де включені до складу офіційно визнаною народності хані, в Таїланді, де близько 80 000 акха проживає в горах в північних провінціях Чіанграй та Чіангмай — як одне з шести головних гірських племен, і в Лаосі як частина лао сунг (гірських лаосців). Характерна міграція між Лаосом і Таїландом, КНР і Таїландом.

Мова[ред. | ред. код]

Акха говорять мовою акха, що відноситься до лоло-бірманських мов.

Історія[ред. | ред. код]

Імовірно, акха походять з території Монголії, де їх народ склався приблизно 1500 років тому.[2] Їх традиційні території — полонини Юньнані — підпали під владу лоялістів династії Мін після того, як в 1644 маньчжури взяли Пекін, викликавши значні китайські міграції на південь. У Таїланді вважається, що акха прийшли на територію Таїланду з Китаю на початку XX століття. Міграція з Китаю триває і сьогодні.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Дані Джошуа Проджект, не включають розбитих на підгрупи лаоських акха. Архів оригіналу за 24 серпня 2013. Процитовано 28 листопада 2016. 
  2. а б Laos: the Akha page 114, 115 and 176 December 2008 Conde and Nast Traveler

Посилання[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]