Ва (народ, М'янма)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ва
Дві представниці народу ва в традиційному одязі
Кількість 1,2 млн. чол
Ареал М'янма 800 тис.
КНР КНР 400 тис. чол
Близькі до: Мон-кхмерські народи
Мова мова ва
Релігія анімізм, буддизм
Визначені урядом КНР автономії ва

Ва (кит. 佤族, пін. wǎzú; бірм. ဝ လူမ္ ယုိး; [wa̰ lùmjóʊ]; самоназва — Ba rāog (брао), плао) — група народів, що вважаються одними з найдавніших мешканців Індокитайського півострова.

Живуть на південному заході провінції Юньнань в КНР (400 тис. чол), на півночі Таїланду (800 тис. чол) і в гірських районах на північному сході М'янми. Споріднені з народами палаунг, разом з якими нараховують близько 400 тис. осіб. Входять в 56 офіційно визнаних народів КНР.

Мови ва, що розпадаються на безліч діалектів, належить до мон-кхмерської підсім'ї австроазіатськой сім'ї мов. Релігія — анімізм; поширений культ черепів, що вважаються вмістилищем духа-хранителя. Серед ва високогірних районів значною мірою зберігаються родоплемінні структури. Жінки займаються землеробством (підсічно-вогневого типу), чоловіки — полюванням. У передгірних і долинних районах М'янми і Китаю ва перейшли до орного землеробства. У деяких груп китайських ва було традиційно розвинене виробництво срібних прикрас. Традиційні релігійні уявлення — анімізм, тотемізм і культ предків. До середини XX століття серед ва було поширене полювання за людськими головами.

Див. також[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

  • Народи Південно-Східної Азії, М., 1966.
  • Ва // Велика радянська енциклопедія / Глав. ред. А. М. Прохоров. Т. 4. М .: Радянська Енциклопедія, 1971. С.213.
  • Чеснов Я. В. Ва // Народи і релігії світу / Глав. ред. В. А. Тишков. М .: Велика Російська Енциклопедія, 1999. С.118.

Посилання[ред. | ред. код]