Даури

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Даури
Кількість 132 394
Ареал КНР, Внутрішня Монголія, Сіньцзян, Хейлунцзян
Близькі до: Кидані, Монголи
Мова даурська
Релігія Шаманізм, Тибетський буддизм

Дау́ри (дахури, дагури, монг. дагуур, кит. спр. 达斡尔族, піньїнь: dáwò'ěrzú, акад. да'оерцзи) — народ, представники якого мешкають у північному Китаї. Належать до 56 офіційно визнаних національностей країни. Розмовляють дагурською мовою, що входить у монгольську сім'ю мов. За релігійними переконаннями — шаманісти.

Даури панували в усій Даурії (Забайкалля) до появи там у XVII столітті представників Російської імперії.

Даури будували села з просторими дерев'яними міцними будинками, з вікнами, затуленими промасленим папером. Вони мали запаси збіжжя, бобових та інші продукти, багато худоби та домашньої птиці. Одяг мали з шовкової та бавовняної тканини. Шовк, ситець, металеві вироби та інші товари вони отримували з Китаю в обмін на хутро. Даури платили данину маньчжурам, також розраховуючись хутром[1].

Були частково винищені росіянами і змушені були перейти на правий берег Амуру під захист манжурської влади[2].

За даними 2000 року чисельність даурів становила 132 394 осіб.

До середини XVII сторіччя даури мешкали у верхів'ях Амуру і долин річки Аргунь. За назвою народу регіон їхнього проживання російські першопрохідці назвали Даурією.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Магідович В. І., Магідович І. П. Нариси з історії географічних відкриттів. Доба великих відкриттів. — М.: ЗАО Центрполиграф, 2003.- С. 444. (рос.)
  2. Мала Радянська Енциклопедія. Том другий. Ванини — Дротики. — М.: Акционерное об-во «Советская Энциклопедия», 1929.— Стб. 754. (рос.)

Посилання[ред. | ред. код]