Даури

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Даури
Daur woman smiling.jpg
Кількість 132 394
Ареал КНР, Внутрішня Монголія, Сіньцзян, Хейлунцзян
Близькі до: Кідані, Монголи
Мова даурська
Релігія Шаманізм, Тибетський буддизм

Дау́ри (дахури, дагури, кит. 达斡尔族, піньїнь Dáwò'ěrzú) — народ, представники якого мешкають у північному Китаї. Належать до 56 офіційно визнаних національностей країни. Розмовляють дагурською мовою, що входить у монгольську гілку мов. За релігійними переконаннями — шаманісти.

Даури панували у всій Даурії (Забайкалля) до появи там у 17 століття росіян.

Даури будували села з просторими дерев'яними міцними будинками, з вікнами, затуленими промасленим папером. Вони мали запаси збіжжя, бобових та інші продукти, багато худоби та домашньої пташини. Одяг мали з шовкової та бавовняної тканини. Шовк, ситець, металеві вироби та інші товари вони отримували з Китаю в обмін на хутро. Даури платили данину манчьжурам, також розраховуючись хутром [1].

Були частково винищені росіянами і змушені були перейти на правий берег Амура під захист манжурської влади [2].

За даними 2000 року чисельність даурів становила 132 394 осіб.

До середини XVII сторіччя даури мешкали у верхів'ях Амуру й у долинах річок Аргунь та Зея. За назвою народу регіон їхнього проживання російські першопрохідці назвали Даурією.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Магидович В.И., Магидович И.П. Очерки по истории географических открытий. Эпоха великих открытий.— М.: ЗАО Центрполиграф, 2003.- С. 444.
  2. Малая Советская Энциклопедия. Том второй. Ванини — Дротики. — М.: Акционерное об-во «Советская Энциклопедия», 1929.— Стб. 754.

Посилання[ред. | ред. код]