Даури

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Даури
Daur woman smiling.jpg
Кількість 132 394
Ареал КНР, Внутрішня Монголія, Сіньцзян, Хейлунцзян
Близькі народи Кідані, Монголи
Мова даурська
Релігія Шаманізм, Тибетський буддизм

Дау́ри (дахури, дагури, кит. 达斡尔族, піньїнь Dáwò'ěrzú) — народ, представники якого мешкають у північному Китаї. Належать до 56 офіційно визнаних національностей країни. Розмовляють дагурською мовою, що входить у монгольську гілку мов. За релігійними переконаннями — шаманісти.

Даури панували у всій Даурії (Забайкалля) до появи там у 17 століття росіян.

Даури будували села з просторими дерев'яними міцними будинками, з вікнами, затуленими промасленим папером. Вони мали запаси збіжжя, бобових та інші продукти, багато худоби та домашньої пташини. Одяг мали з шовкової та бавовняної тканини. Шовк, ситець, металеві вироби та інші товари вони отримували з Китаю в обмін на хутро. Даури платили данину манчьжурам, також розраховуючись хутром [1].

Були частково винищені росіянами і змушені були перейти на правий берег Амура під захист манжурської влади [2].

За даними 2000 року чисельність даурів становила 132 394 осіб.

До середини XVII сторіччя даури мешкали у верхів'ях Амуру й у долинах річок Аргунь та Зея. За назвою народу регіон їхнього проживання російські першопрохідці назвали Даурією.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Магидович В.И., Магидович И.П. Очерки по истории географических открытий. Эпоха великих открытий.— М.: ЗАО Центрполиграф, 2003.- С. 444.
  2. Малая Советская Энциклопедия. Том второй. Ванини — Дротики. — М.: Акционерное об-во «Советская Энциклопедия», 1929.— Стб. 754.

Посилання[ред. | ред. код]