Андромеда (телесеріал)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Андромеда
Andromeda
Andromeda 2000 logo.svg
Телеканал(и) ABC Family
Global Television Network
Sci-Fi Channel (США)
СТС, Домашний
Жанр Наукова фантастика
пригоди
Тривалість серії 45 хв.
Режисер Джордж Менделюк
Ідея Джин Родденберрі
У головних ролях Кевін Сорбо
Ліза Райдер
Кейт Гамільтон Кобб
Лекса Дойг
Лаура Бертрам
Гордон Майкл Вульвет
Брент Стейт
Стів Бейсік
Бренді Ледфорд
Она Гравер
Країна-виробник США США
КанадаКанада
Мова оригіналу англійська мова
Перший показ 2 жовтня 200013 травня 2005
Кількість сезонів 5
Кількість серій 110

«Андромеда» (англ. Andromeda) — канадсько-американський науково-фантастичний телесеріал, заснований на невикористаному матеріалі останньої частини «Зоряного шляху» творця Джина Родденберрі, розробленого Робертом Г'юіттом Вулфом і створеного вдовою Родденберрі, Меджі Баррет Родденберрі. У ньому знявся Кевін Сорбо як капітан Зоряної Гвардії Ділан Хант. Прем'єра серіалу відбулася 2 жовтня 2000 року, тривав він до 13 травня 2005-го.

«Андромеда» була знята у Ванкувері, Британська Колумбія, Канада і створена компаніями Tribune Entertainment та Fireworks Entertainment. Він поширювався Global TV (компанія-засновник Fireworks) в Канаді і був синдикований у Сполучених Штатах WGN та іншими каналами. Серіал налічує п'ять сезонів. Четвертий сезон серіалу в США був підхоплений Sci-Fi Channel. «Андромеда» є одним з двох серіалів (на сьогоднішній день), заснованим на концепції Родденберрі, яка була створена ще в 1960-ті і 1970-ті роки. Ім'я Ділан Хант також використано для героїв двох телефільмів, підготовлених Родденберрі в середині 1970-х — «Генезис 2» і «Планета Земля». Інші ідеї вже були створені посмертно з ідей творця — наприклад, «Земля: Останній конфлікт».

Телесеріал отримав 16 нагород і 23 номінації.

Сюжет[ред.ред. код]

Всесвіт «Андромеди»[ред.ред. код]

Дія серіалу відбувається у невизначеному майбутньому і обертається навколо відновлення Співдружності систем, конституційної монархії заснованої у далекій зоряній системі під назвою Тарн-Ведра. Людство було частиною Співдружності, виявленою цивілізаціями екзопланет за кілька тисяч років до початку дії серіалу. Співдружність базувалася в трьох галактиках : Чумацькому Шляху, галактиці Трикутника і галактиці Андромеди. Кораблі подорожують між системами через гіперпростір, безпечний шлях крізь який можуть знаходити тільки живі пілоти, але не комп'ютери. Співдружність вважалася щасною спільнотою, але фактично перебувала у стані війни з Магогом, войовничим гуманоїдним видом, представники якого мають вигляд людиноподібних кажанів. Кількома роками раніше, в результаті переговорів про мир, щоб показати доброзичливість, Співдружність поступилося Магогам колонізованим світом. Цей світ — ключова планета одного з членів Співдружності, генетично спроектованих ніцшеанців. Ніцшеанці, розгнівані цією угодою з Магогом, стали таємно готуватися узурпувати владу над Співдружністю. Це було втіленням їхніх вірувань, оскільки вони розглядали себе расою, описаною як «надлюдина» філософом Фрідріхом Ніцше.

Співдружність захищалося Зоряною Гвардією, армадою кораблів. Головний герой серіалу, Ділан Хант, є капітаном крейсера Співдружності «Сузір'я Андромеди». Комп'ютер судна, потужний штучний інтелект, втіленням якого є робот Роммі, є ключовим персонажем у серіалі.

Перші атаки Ніцшеанського повстання застали Зоряну Гвардію зненацька. Заколотники знайшли систему, якій загрожувала мандрівна чорна діра, і послали сигнал про допомогу Зоряній Гвардії, влаштувавши засідку. Капітан Хант був змушений евакуювати свою команду, але «Андромеда» виявилася на краю горизонту подій чорної діри, через що, поки на борту минули хвилини, у всесвіті навколо минули століття.

303 роки по тому, команда корабля «Еврика Мару» виявила місцезнаходження корабля Ханта і витягнула його з метою заволодіти технологіями, які до того часу стали майже легендарними. Ніцшеанці так і не добилися втілення своїх планів, їхній флот і Зоряна Гвардія знищили одне одного і Співдружність Систем розвалилася, погрузши в міжусобицях. Настала ера, відома як «Довга Ніч». Хант збирає собі нову команду, щоб відновити Співдружність Систем і «розпалити вогонь цивілізації». Згодом він зустрічає наступ Магога і відкриває існування ще більш могутніх сил, які загрожують миру у всесвіті.

Перший сезон[ред.ред. код]

Капітан Ділан Хант на кораблі «Андромеда» поспішає на допомогу в битві Співдружності проти ніцшенаців. Корабель опиняється біля чорної діри, капітан евакуює екіпаж, а сам лишається на борту. Через сповільнення часу гравітацією чорної діри за хвилини для нього навколо минає кілька століть. Корабель «Еврика Мару» витягає «Андромеду», Ділан Хант бачить занепад цивілізації та набирає команду для відновлення Співдружності з капітана Ребекки Валентайн, інженера Шеймуса, лікаря Тренс, магога-монаха Бема, ніцшеанського раба Тіра й робота Роммі.

Однак ідею приймають далеко не всі, в пошуках однодумців команда відвідує різні планети, а Хант бачить наслідки власних минулих дій. Наприкінці сезону Хант випадково активовує приховану програму корабля, згідно якої «Андромеда» відлітає до Світу-корабля магогів.

Другий сезон[ред.ред. код]

«Андромеду» атакують магоги, Ділан вирушає на Світ-корабель, що спрямовується до колишніх планет Співдружності, врятувати викрадених членів екіпажу. Вони зустрічають Духа Безодні, якому поклоняються магоги. Капітану вдається врятувати друзів, але зіткнення з магогами стає для них шоком. Екіпаж усвідомлює необхідність відновлення Співдружності для протистояння цим ворогам.

Знаходячи прихильні планети, команда переконує їх підписати Хартію Співдружності, але на заваді стають повсюдні злочинці й інтриги. Нарешті вдається об'єднати 50 планет і на борту «Андромеди» відбувається урочиста церемонія, яку перериває напад невідомих істот, котрі служать Безодні.

Третій сезон[ред.ред. код]

Сезон найбільш різнорідний з усіх, показуючи мало пов'язані між собою події. Хоча Співдружність відновлено, це лише мізерна частка її колишньої величі. Тривають інтриги і боротьба за владу, а тим часом магоги і Безодня, що править ними, насуваються на населені світи.

Тір у фіналі очолює об'єднання ніцшеанських кланів та покидає екіпаж. Один з кланів починає війну проти співдружності.

Четвертий сезон[ред.ред. код]

Агенти Безодні, Збирачі, проникають в керівництво Співдружності, виставаляючи Ділана злочинцем. Тір укладає союз зі Збирачами, але плекає план знищити Духа Безодні. Тір дізнається про Шлях Віків, який поєднує всі три колишні галактики Співдружності та думає скористатися ним, але карта до Шляху опиняється в Ділана. Капітан «Андромеди» подорожує крізь нього і опиняється у вимірі, де долає Тіра. Він не встигає повернутися до закриття Шляху, та несподівано Тренс виявляється аватарою мислячої зорі та повертає його.

Капітан приймає в команду нового ніцшеанця Телемаха. В цей час Світ-корабель магогів наближаєтсья до космічної станції Арколог, жителів якої Ділан марно намагається переконатися битися, а не укладати мир із загарбниками. «Андромеда» потерпає від нерівного бою з магогами, а Ділан дізнається від лідера Арколога, що він — парадин, втілення розумної зорі. Тренс прикликає свою зорю та знищує Світ-корабель, а капітан рятується крізь Шлях Віків.

П'ятий сезон[ред.ред. код]

Ділан опиняється в загадковій системі Сифра, куди в різний час і різними шляхами вже потрапили члени його команди. Шеймус створює з Роммі нового робота Дойл, а Тренс, витративши свої сили, знову стає людиною і втрачає частину пам'яті. «Андромеда» не може полетіти з Сифри через брак енергії.

Команда намагається запустити свій корабель і з'ясувати які таємниці криють в собі планети Сифри. Вони довідуються, що система є загубленою столицею Співдружності Тарн-Ведрою, схованою в штучному всесвіті. Система стає місцем протистояння парадинів і слуги Безодні, релігійного діяча Бурми. Парадини замислюють знищити Безодню разом з усім «незначним» органічним життям галактики, лишивши Сифру як єдине місце, здатне вціліти в катаклізмі. Капітан підозрює, що лідер парадинів Маура насправді служить Безодні.

Ділану Ханту вдається покинути систему і дістатися до Співдружності, де він дізнається, що Світ-корабель не знищено цілком. Команда відвідує Землю, але це виявляється засідкою, Безодня руйнує планету і за нею виявляється флот ніцшеанців. Ділан повертається в Сифру, за «Адромедою» слідують і сили Безодні. Вони знищують Мауру за її викриття. Тренс своєю зорею спалює Безодню, що перетворює Шлях Віків на доступний усім тунель, який поєднує нову Співдружність.

Виробництво[ред.ред. код]

Телесеріал заснований на ідеї з невеликими доповненнями, яку Джин Родденбері написав у 1976 році.[1]

Продюсер Меджел Барретт-Родденберрі померла 18 грудня 2008 року.[2]

Раян, Дойл, Роммі, Тренс Джеміні та Іоне є аватарами. Аватара — це прояв божества або звільнення душі в тілесному вигляді на землі, знак чи образ, що представляє особу в комп'ютерній грі. Прем'єра серіалу та згадка про аватарів відбулася за 9 років до фільму Джеймса Кемерона Аватар (2009).[3]

Алюзії[ред.ред. код]

У пілотному епізоді Кевін Сорбо описується як «грецький бог». Це явне посилання на його попередню роль у фентезійному телесеріалі Геркулес: Легендарні подорожі (1995).[4]

Один з головних персонажів серіалу називається Тренс Джеміні. Тут можна побачити гру слів. По-перше, транс (англ. trance) — це напівсвідомий стан, що характеризується відсутністю реакції на зовнішні подразники. Як правило, він створюється або гіпнозом, або медитацією. По-друге, Близнюки (англ. Gemini) — третій знак зодіаку, коли Сонце знаходиться біля мітки 21 травня.[5]

Одного з прибульців у серіалі звуть Тан-Тре-Кулл (англ. Than-Thre-Kull). Кевін Сорбо зіграв Кулла у фентезійному фільмі Кулл-завойовник (1997).[6]

На додаток до інших історичних/міфологічних імен ніцшеанців, Телемахус Раде отримує своє ім'я на честь сина Одіссея. Телемах стає видатним персонажем у кінці «Одіссеї».[7]

Корабель Беки називається «Мару» (Maru). Японське слово «maru» означає «коло» і традиційно додається до назви будь-якого невійськового корабля.[8]

Сприйняття[ред.ред. код]

Оцінка на сайті IMDb — 6,6/10.[9]

Телесеріал отримав 16 нагород і 23 номінації.

Шеймус Харпер був визнаний найдратівливішим персонажем серіалу.[10]

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]