Багтрекер

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Багтрекер — прикладна програма, розроблена, щоб допомогти тестерам та програмістам відстежувати історію звітів про баги під час своєї роботи. Він може розглядатись як різновид issue tracking system.

Багато багтрекерів, зокрема ті, що використовуютьcя більшістю open source software проектів, дозволяють користувачам вводити звіт про помилку безпосередньо. Інші системи використовуються лише всередині компаній чи організацій, що займаються розробкою програмного забезпечення. Здебільшого багтрекери з іншими програмами керування проектами програмного забезпечення.

Наявність багтрекера вкрай важлива у розробці програмного забезпечення, і вони широко використовуються компаніями, що розробляють програмні продукти. Послідовне використання багтрекера чи issue tracking system вважається однією з «ознак хорошої команди програмістів».[1]

Компоненти[ред.ред. код]

Головний компонент багтрекера — база даних, що записує факти про відомі баги. Факти можуть включати час звіту про баг, його серйозність, неправильну поведінку програми, деталі про те, як відтворити помилку, а також особу, що повідомила про помилку, та програмістів, котрі могли працювати над її виправленням.[2]

Типові багтрекери підтримують концепцію життєвого циклу бага, що відстежується через статус, присвоєний багу. Багтрекер дозволяє адміністраторам конфігурувати права на основі статусу, змінювати статус бага чи вилучати баг. Система також дозволяє адміністратору конфігурувати статуси багів і до якого статусу баг може бути змінено в кожному окремому випадку. Деякі системи надсилають електронного листа зацікавленим сторонам, таким як submitter та assigned програмісти, коли додається новий запис чи змінюється статус.

Використання[ред.ред. код]

Головна перевага багтрекера полягає в забезпеченні чіткого централізованого огляду запитів розробки (включаючи як баги, так і зручності, різниця часто нечітка), і їх стану. Список пріоритетів незавершених пунктів (що часто називається backlog) забезпечує вагомий вклад при визначенні перспективного плану продукту, чи просто «наступного релізу».

У корпоративному середовищі багтрекер може використовуватись, щоб генерувати звіт з продуктивності програмістів у виправленні багів. Однак, це може інколи спричинити неточний результат через те, що різні баги можуть мати різні рівні серйозності й складності. Серйозність бага не може безпосередньо пов'язуватись зі складністю виправлення бага. Погляди менеджерів та архітекторів можуть відрізнятись.

Локальний багтрекер (LBT) — звичайно комп'ютерна програма, використовувана командою професійних підтримувачів додатку (часто служба технічної підтримки) відстежування of issues communicated to розробникам програмного забезпечення. Використання LBT дозволяє спеціалістам зі служби підтримки відстежувати баги на «своїй власній мові», а не на «мові розробників.» Крім того, використання LBT дозволяє команді підтримки відстежувати інформацію про користувачів, що висловили скарги, неважливі для процесу розробки (таким чином, коли використовується LBT, існує два багтрекери.)

Розподілені багтрекери[ред.ред. код]

Деякі багтрекери розроблено для роботи з програмами розподіленого контролю версій. Ці розподілені багтрекери дозволяють легко читати, додаватити до бази даних чи оновлювати звіти про помилки, поки розробник не в мережі.[3] Розподілені багтрекери включають Bugs Everywhere, DisTract і Fossil.

Останнім часом комерційні багтрекери також почали об'єднуватись з розподіленим контролем версій. FogBugz, наприклад, дозволяє цю функціональність через інструменти контролю вихідного коду, Kiln.[4]

Хоча wiki та багтрекери вважаються різними типами програмного забезпечення, ikiwiki може також використовуватись як розподілений багтрекер. В ній можливо керувати як документами, так і кодом, в інтегрованому розподіленому стилі. Однак, функціональність її запитів широка чи дружня до користувача, як у деяких інших, нерозподілених багтрекерів, таких як Bugzilla.[5] Подібні твердження стосуються й org-mode, хоча це й не програма для вікі як така.

Посилання[ред.ред. код]

  1. Joel Spolsky (November 08 2000). Painless Bug Tracking. Архів оригіналу за 2013-07-09. Процитовано 2010-10-29. 
  2. Multiple (wiki). Bug report. Docforge. Архів оригіналу за 2013-07-09. Процитовано 2010-03-09. 
  3. Jonathan Corbet (May 14 2008). Distributed bug tracking. LWN.net. Архів оригіналу за 2013-07-09. Процитовано 2009-01-07. 
  4. FogBugz Features. Fogbugz.com. Архів оригіналу за 2013-07-09. Процитовано 2010-10-29. 
  5. Joey Hess (2007-04-06). Integrated issue tracking with Ikiwiki. LinuxWorld.com. IDG. Архів оригіналу за 2013-07-09. Процитовано 2009-01-07. 

Зовнішні посилання[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]