Багтрекер

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Багтрекер — прикладна програма, розроблена, щоб допомогти тестувальникам та програмістам відстежувати історію звітів про баги під час своєї роботи. Він може розглядатись як різновид системи відстеження проблем.

Багато багтрекерів, зокрема ті, що використовуються більшістю проектів відкритого програмного забезпечення, дозволяють користувачам вводити звіт про помилку безпосередньо. Інші системи використовуються лише всередині компаній чи організацій, що займаються розробкою програмного забезпечення. Здебільшого багтрекери використовуються спільно з іншими програмами керування проектами програмного забезпечення.

Наявність багтрекера вкрай важлива у розробці програмного забезпечення, і вони широко використовуються компаніями, що розробляють програмні продукти. Послідовне використання багтрекера чи системи відстеження проблем вважається однією з «ознак хорошої команди програмістів»[1].

Компоненти[ред. | ред. код]

Головний компонент багтрекера — база даних, що записує факти про відомі баги. Факти можуть включати час звіту про баг, його серйозність, неправильну поведінку програми, деталі про відтворення помилки, а також особу, що повідомила про помилку, та програмістів, котрі могли працювати над її виправленням[2].

Типові багтрекери підтримують концепцію життєвого циклу бага, що відстежується через статус, присвоєний багу. Багтрекер дозволяє адміністраторам конфігурувати права на основі статусу, змінювати статус бага чи вилучати баг. Система також дозволяє адміністратору конфігурувати статуси багів і до якого статусу баг може бути змінено в кожному окремому випадку. Деякі системи надсилають електронного листа зацікавленим сторонам, таким як представленому (англ. submitter) та призначеному (англ. assigned) програмістам, у разі додавання нового запису чи зміни статус.

Використання[ред. | ред. код]

Головна перевага багтрекера полягає в забезпеченні чіткого централізованого огляду запитів розробки (включаючи як баги, так і зручності, різниця часто нечітка) та їх стану. Список пріоритетів незавершених пунктів (що часто називається backlog) забезпечує вагомий внесок при визначенні перспективного плану продукту, чи просто «наступного релізу».

У корпоративному середовищі багтрекер може використовуватися для генерації звітів[en] із продуктивності програмістів у виправленні багів. Однак, це може інколи спричинити неточний результат через те, що різні баги можуть мати різні рівні серйозності й складності. Серйозність бага не може безпосередньо пов'язуватись зі складністю його виправлення. Погляди менеджерів та архітекторів можуть відрізнятись.

Локальний багтрекер (англ. Local bugtracker, LBT) — зазвичай комп'ютерна програма, використовувана командою професійних підтримувачів додатку (часто служба технічної підтримки) для відстеження проблем і спілкування з розробниками програмного забезпечення. Використання LBT дозволяє спеціалістам зі служби підтримки відстежувати баги «своєю власною мовою», а не «мовою розробників». Крім того, використання LBT дозволяє команді підтримки відстежувати інформацію про користувачів, що висловили скарги, неважливі для процесу розробки (тоді у разі використання LBT існує два багтрекери).

Розподілені багтрекери[ред. | ред. код]

Деякі багтрекери розроблено для роботи з програмами розподіленого контролю версій. Такі розподілені багтрекери дозволяють легко читати, додавати до бази даних чи оновлювати звіти про помилки, поки розробник поза мережі[3]. До розподілених багтрекерів належать Bugs Everywhere, DisTract і Fossil.

Останнім часом комерційні багтрекери також почали об'єднуватися з розподіленим контролем версій. FogBugz[en], наприклад, дозволяє цю функціональність через інструменти контролю вихідного коду, Kiln[4].

Хоча вікі та багтрекери вважаються різними типами програмного забезпечення, ikiwiki[en] може також використовуватись як розподілений багтрекер. У ній можливо керувати як документами, так і кодом, в інтегрованому розподіленому стилі. Однак, функціональність її запитів широка чи дружня до користувача, як у деяких інших, нерозподілених багтрекерів, таких як Bugzilla[5]. Подібні твердження стосуються й org-mode, хоча це й не програма для вікі як така.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Сполські, Джоел (8 листопада 2000). Painless Bug Tracking. Архів оригіналу за 9 липня 2013. Процитовано 29 жовтня 2010. 
  2. Bug report. Docforge. Архів оригіналу за 9 липня 2013. Процитовано 9 березня 2010. 
  3. Корбет, Джонатан (14 травня 2008). Distributed bug tracking. LWN.net. Архів оригіналу за 9 липня 2013. Процитовано 7 січня 2009. 
  4. FogBugz Features. FogBugz[en]. Архів оригіналу за 9 липня 2013. Процитовано 29 жовтня 2010. 
  5. Гесс, Джоуї (6 квітня 2007). Integrated issue tracking with Ikiwiki. LinuxWorld. IDG[en]. Архів оригіналу за 9 липня 2013. Процитовано 7 січня 2009. 

Посилання[ред. | ред. код]