YouTrack

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

YouTrack — комерційна система відслідковування помилок, програмне забезпечення для управління проектами розроблене компанією JetBrains. YouTrack підтримує пошукові запити, автодоповнення, маніпуляцію з наборами завдань, настройку набору атрибутів завдання, створення користувацьких робочих процесів і реалізує підхід заснований на переважному використанні клавіатури.

Архітектура[ред.ред. код]

YouTrack розроблений відповідно до парадигмою мовно-орієнтованого програмування, використовує JetBrains MPS і набір власних предметно-орієнтованих мов програмування, розроблених компанією JetBrains. Система використовує вбудовану базу даних JetBrains Database — транзакційні сховище пар «ключ — значення». Для віддалених викликів процедур використовує REST-стиль.

Інтеграція із стороннім ПЗ[ред.ред. код]

YouTrack інтегрується з системами управління версіями, такими як Subversion , CVS , Rational ClearCase , Visual SourceSafe , Mercurial , Git і Perforce за допомогою TeamCity . Також є можливість інтеграції з сервісом GitHub . Є можливість інтеграції з TeamCity , IntelliJ IDEA , TestLink , TestRail, підтримка аутентифікації користувачів за допомогою Google Account , Yahoo! , OpenID і LDAP. YouTrack може імпортувати завдання, створені в інших системах відслідковування помилок : JIRA , FogBugz , Bugzilla , MantisBT , Trac , CSV — файлів і багтрекер Google Code . YouTrack надає бібліотеку, написану мовою Python для імпорту завдань створених в інших система відслідковування помилок.

Інтерфейс користувача[ред.ред. код]

Інтерфейс користувача YouTrack заснований на технології AJAX і дозволяє робити керування як за допомогою клавіатури, так і за допомогою миші. Пошук задач здійснюється за допомогою пошукових запитів, виконуваних в єдиній рядку пошуку.

Системні вимоги та варіанти розповсюдження[ред.ред. код]

YouTrack є кросплатформним програмним забезпеченням і працює в будь-яких операційних системах підтримують платформу Java, включаючи Microsoft Windows, Linux (* nix), Mac OS X і Solaris. Є три варіанти розповсюдження YouTrack: web-архів (. War) який може бути запущений в будь-якому контейнері сервлетів (Tomcat, Jetty і т. д.); виконуваний Jar-архів (. Jar), який готовий до запуску і не вимагає яких-небудь дій з встановлення та налаштування; інсталятор Windows (. exe), який встановлює і налаштовує JRE і сервер додатків Tomcat з розгорнутою в ньому веб-архівом YouTrack.

YouTrack RESTful API[ред.ред. код]

YouTrack RESTful API дозволяє розробникам виробляти різні дії програмно, в тому числі:

  • Імпорт існуючих проектів і завдань з інших систем відслідковування помилок.
  • Створення, зміна, отримання всіх атрибутів завдань.
  • Управління проектами, користувачами, групами і ролями.

Ліцензія[ред.ред. код]

YouTrack розповсюджується під комерційною ліцензією в п'яти різних варіантах, що розрізняються кількістю підтримуваних користувачів, які можуть працювати з системою . JetBrains надає YouTrack для безкоштовного використання розробникам відкритих проектів і для навчання. YouTrack доступний також у вигляді сервісу (SaaS), під назвою YouTrack InCloud, безкоштовно в базовій конфігурації. Також YouTrack надається безкоштовно для відкритих проектів через http://youtrack.codebetter.com