Apache Allura

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Apache Allura, також відома під іменами New Forge і Forge 2.0 — хостинг-платформа, котра спочатку була розроблена як рушій нового покоління для хостингу SourceForge, і після впровадження в SourceForge передана в руки фонду Apache. Проте, Allura не прив'язана до SourceForge і може використовуватися для організація роботи будь-яких сайтів, які забезпечують процес спільної розробки застосунків. Платформа надає розробникам інструменти для управління репозиторіями сирцевих текстів, відстеження помилок, організації обговорень, ведення списків розсилки, підтримки Wiki-документації, публікації новин, спільну підготовку документації.

Для управління сирцевим кодом в оточеннях на базі Allura можуть використовуватися Git, SVN і Mercurial. Платформа підтримує інтеграцію зовнішніх модулів, які можуть бути створені ентузіастами для власних потреб. Код Allura написаний на мові Python із задіянням великої кількості додаткових Python-модулів. Як СУБД використовується MongoDB, як рушій для організації черг повідомлень задіяний RabbitMQ, пошукові функції базуються на проекті Apache Solr.

Використання[ред.ред. код]

Система забезпечує відмінну масштабованість і перевірена в роботі інфраструктур з сотнями тисяч проектів і мільйонами користувачів. Крім, ресурсу SourceForge, в якому Allura обслуговує розробку понад 400 тисяч проектів, платформа також застосовується для координації розробки відкритих проектів державними установами в Євросоюзі, в Аерокосмічному Центрі DLR в Німеччині і в проекті VehicleForge, створеному агентством з перспективних оборонних науково-дослідних розробок США (DARPA).[1]

При цьому Allura може використовуватися не тільки для створення хостинг-сервісів, але і для підтримки локальних оточень для координування розробки відкритих проектів великих компаній або незалежних спільнот.

Фонд Apache перевів хостинг-платформу Allura в розряд первинних проектів Apache у квітні 2014. Присвоєння статусу первинного проекту вироблено після дворічної перевірки в інкубаторі Apache, в якому була підтверджена здатність спільноті розробників Allura слідувати принципам розробки та управління, прийнятим в співтоваристві Apache і заснованим на ідеях меритократії.

Виноски[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]