Баранина

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Стегно барана

Бара́нина — м'ясо домашніх баранів (овець) при вживанні в їжу. Важлива частина щоденного раціону кочових, тюркських і монгольських народів Азії.

Баранину споживають як самостійну страву у смаженому, вареному, пареному, копченому і солоному вигляді, а також використовують для приготування великого спектру страв, включаючи: супи, наприклад, шурпа, і другі страви — бешбармак, плов, шашлик, манти, ковбаси, сосиски тощо.

Баранина цінний дієтичний продукт, за вмістом білка, амінокислот, вітамінів і мінеральних речовин — не поступається яловичині, а вміст холестерину в ній в кілька разів менший, ніж в яловичині й свинині (холестерину в жиру — 29 мг%, тоді як у м’ясі великої рогатої худоби — 75 мг %, свиней — 74 — 126 мг%.) і, майже вільна від туберкульозної інфекції і дуже рідко уражається інвазіями.

У баранині також підвищений вміст вітамінів РР і Вг.Вівці виявляють незамінність у здатності перетравлювати грубі корми і корми з високим вмістом клітковини; високі поживні якості молодої баранини, які забезпечуються оптимальним співвідношенням білка і жиру (17:17) і підвищеним вмістом вітамінів групи В <[1]

Примітки[ред.ред. код]

  1. Беженар І. М. Щодо необхідності відродження галузі вівчарства в Україні / І. М. Беженар. – Вісник Степу : науковий збірник. Ювілейний випуск до 80-річчя заснування Національної академії аграрних наук та 100-річчя Кіровоградського інституту АПВ. Матеріали V11 Всеукраїнської науково-практичної конференції молодих вчених і спеціалістів "Агропромислове виробництво України-стан та перспективи розвитку" 24 березня 2011 року / Національна академія аграрних наук України. - Кіровоград : КОД, 2011. - 228 с.- С .210-212

Посилання[ред.ред. код]


Їжа та напої Це незавершена стаття про їжу та напої.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.