Веном (персонаж)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Веном
Venom Vol 3 1 Variant.png
Історія
Видавець Marvel Comics
Дебют The Amazing Spider-Man #300 (1988)
Автор(и) Девід Мішелін, Тодд Макфарлейн
Характеристики
Альтер его Едді Брок
Повне ім'я Edward Charles Allan Brock
Позиція Зло
Вид Людина - симбіот (іншопланетянин)
Зріст 190
Вага 118
Колір очей голубі
Колір волосся Блондин
Псевдоніми Klyntar
Місце народження Нью-Йорк, США (Едді Брок)/сам Веном є іншопланетного походження
Громадянство Flag of the United States.svg США
Команди й організації
Темні месники
Союзники
Карнаж
Вороги
Людина-павук
Особливі сили

Веном (англ. Venom — отрута, злість) — вигаданий персонаж, 998 покоління симбіотів, які з'являються в коміксах видавництва Marvel Comics, в основному пов'язаних з людиною-павуком. Перша поява Венома відбулося в The Amazing Spider-Man # 300 (Травень, 1988). Спочатку виступав як суперзлодій, персонаж згодом набув статусу антигероя. Веном — симбіот, розумна інопланетна істота в'язкої, практично рідкої форми. Подібно реальним симбіотам, для того, щоб вижити, він потребує носія, як правило людини. Єднання з симбіотом надає його власнику надлюдські можливості.

Першим відомим власником симбіота був людина-павук, який зрештою відмовився від прибульця, дізнавшись про його справжні наміри. Згодом симбіот об'єднувався з іншими носіями, зокрема з Едді Броком, його другим і найвідомішим господарем, який став першим Веномом і заклятим ворогом людини-павука. Відповідно до джерел Щ. И. Т., він є однією з найбільших загроз людства, поряд з Магнето, Доктором Думом і Червоним Черепом.

Журналіст Майк Конрой описав персонажа наступним чином: «Те, що спочатку мало стати заміною костюма Людини-павука перетворилося в один з найбільших нічних кошмарів пускача павутини з Marvel». У 2009 році Веном посів 22 місце в списку 100 найбільших лиходіїв з коміксів за версією IGN. Також IGN помістив версію Мака Гаргано на 17 місце в списку 50 найбільших Месників, у той час як втілення Флеша Томпсона зайняло 27 місце. Інкарнація Едді Брока у вигляді Венома отримала 33 місце в списку 50 кращих персонажів коміксів за версією Empire.

Фільми[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]