Зловісна шістка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Зловісна Шістка (англ. Sinister Six) - вигадана команда суперзлодіїв під Всесвіту Marvel, створена Стеном Лі і Стівом Дитко. Складається з противників супергероя Людини-павука і зазвичай з'являється в різних серіях коміксів про нього. Перша інкарнація команди була організована Доктором восьминога і з'явилася в коміксі The Amazing Spider-Man Annual # 1 (1964).

Вигадана історія[ред. | ред. код]

Перша Зловісна Шістка[ред. | ред. код]

Після трьох поразок поспіль від Людини-павука, Доктор Восьминіг збігає з в'язниці і вирішує зв'язатися з усіма суперлиходіями, які коли-небудь перетиналися з Людиною-павуком, але тільки п'ять з них відповідають: Стерв'ятник, Електро, Крейвен-мисливець, Містеріо, Пісочна людина. Розуміючи, що у нього не вийде стримувати всіх лиходіїв в одній команді довгий час, Доктор Восьминіг швидко складає план битви, за яким кожний окремий член Зловісною шістки повинен битися з Людиною-павуком в спеціально відібраній місцевості.

У цей час Людина-павук незрозумілим чином втратив свої надздібності і збирався повернутися до звичайного життя підлітка. Зловісна шістка дізнається, що Бетті Брант (секретарка Daily Bugle, де працює Пітер) відіграє велику роль в житті Людини-павука. Вони крадуть її і перехожу, якою опиняється тітка Мей. Пітер дізнається про це в офісі Daily Bugle, де Стерв'ятник говорить Джею Джона Джеймсон, щоб той проінформував Людини-павука про те, що Бетті тримають в заручниках разом з тіткою Мей і що, якщо він хоче бачити їх живими, він повинен битися зі Зловісною шісткою.

Незважаючи на те, що у Пітера відсутні суперздатності, він одягає костюм Людини-павука і відправляється рятувати Бетті з Мей. Першим лиходієм був Електро на електротехнічному заводі. Під час цієї битви Пітер якимось чином знову знаходить свої здібності, ухиляючись від удару електроенергії, в результаті чого він легко перемагає Електро. Після цього він по черзі б'ється з Крейвеном, Містеріо, Пісочною людиною і стерв'ятником, перемагаючи їх усіх. Нарешті, він відправляється битися з Доктором восьминогом, який заманив його на величезний акваріум, де хотів убити його як справжній восьминіг, але Людина-павук і тут здобуває перемогу.

Повернення Зловісною Шістки[ред. | ред. код]

У номерах # 334-339 серії коміксів The Amazing Spider-Man всі злочинці тікають з в'язниці і вирішують помститися Павуку. Місце Крейвена, який покінчив життя самогубством, займає Гобґоблін. Команда знову була організована Доктором восьминогів, який заявляв, що їхня мета - перемогти Людини-павука. Згодом, виявляється, що це була виверт, частина більшого плану, за яким Восьминіг хотів стати володарем всього світу. Пісочна людина переходить на сторону Павука і допомагає йому зупинити Лиховісну шістку, руйнуючи плани Доктора Восьминога.

Помста Зловісної Шістки[ред. | ред. код]

Зелений Гоблін сформував ще одну зловісну Шістку, щоб помститися Людині-павуку. Але вони зазнали поразки.

Зловісна Сімка[ред. | ред. код]

Гобґоблін сформував Лиховісну сімку, щоб перемогти Каїна, дефективного клону Людини-павука. Їм майже вдається вбити його, але Людина-павук рятує Каїна, і вони разом перемагають сімку.

Зловісна Шестірка Пісочного Людини[ред. | ред. код]

Пісочна людина і другий Містерія знову формують Лиховісну шістку, в якій Веном заміняв Доктора Восьминога. Вони також були переможені.

Зловісна Дюжина[ред. | ред. код]

Команда «Зловісна Дюжина» брала участь в Секретної Війні.

Зловісна Шестірка під час Громадянської війни[ред. | ред. код]

Нова версія Зловісною шістки була сформована під час Громадянської війни, але була зупинена Секретними Месниками на чолі з Капітаном Америкою.

Зловісна Шестірка під час арка «Big Time»[ред. | ред. код]

Новий склад в особі Електро, Хамелеона, Носорога, Пісочного людини і Містерія знову був зібраний Доктором восьминога для свого таємного багатоступінчастого плану. Коли Людина-Павук вступив до Фонду Майбутнього, команда лиходіїв проникла в будівлю Бакстера, а до героїв перебували на острові в Карибському морі були підіслані Хамелеон і Містерія, а також роботи-двійники інших членів Шістки. Деякий час по тому лиходії напали на Академію Месників. Нарешті, коли Доктор розкрив свій план по знищенню всього світу за допомогою знищення озонового шару Землі, лиходії були переможені. Містерія зрадив Шестірку і зник. Пісочна людина потрапив у полон. Електро був запущений в космос молотом Тора. Хамелеон погодився співпрацювати, коли броню зображає Доктора Восьминога, якою він керував вивів з ладу Людина-Павук, а Чорна Вдова пригрозила розкрити його справжнє обличчя. Носоріг потонув, потягнувши за собою і Сріблястого Соболя, яка разом з Чорної Вдовою допомагала Павука. Восьминіг був переможений останнім, коли виліз зі своєї броні чим і скористався Людина-Павук.

Чудова Шестірка[ред. | ред. код]

Організована Чудовим Людиною-павуком (Доктором восьминога в тілі Людини-Павука) як особиста команда супергероїв на заміну Месників допомогою контролю розуму її членів. Наприкінці Досконала Шістка вибирається з-під контролю Октавіуса і майже вбиває його, при цьому мало не знищивши Нью-Йорк.

Агенти Зловісною Шістки[ред. | ред. код]

 

Альтернативні версії[ред. | ред. код]

Ultimate Marvel[ред. | ред. код]

У всесвіті Ultimate Marvel Зловісна шістка вперше з'явилася в сюжеті Ultimate Six. До неї увійшли: Зелений гоблін, Доктор Восьминіг, Електро, Пісочний Людина і Крейвен-мисливець. Кожен з них піддав себе незаконному генетичному експерименту і перебував у в'язниці Щ.І.Т. А., Проте їм вдалося втекти. Зелений гоблін змусив Людини-павука стати шостим членом команди, заявивши, що в іншому випадку він уб'є його тітку. Зловісна шістка атакувала Білий дім, але незабаром в битву з ними вступили Алтімейтс. Капітан Америка розповів Пітеру Паркеру, що його тітка перебуває в безпеці, після чого той став на їхній бік і допоміг зупинити п'ятьох злодіїв [1].

Зловісна шістка повернулася в сюжеті "Смерть Людини-павука". Шостим членом команди, цього разу, став Стервятник. Всі лиходії були звільнені Норманом Озборном, який жадав помститися Людині-павуку. Коли Доктор Восьминіг відмовився вбивати Пітера, Озборн вбив його. Інші ж попрямували до будинку Паркера в Квінсі. Там вони зустріли Людини-факела і Людини-льоду і між ними зав'язався бій. Їм вдалося перемогти, однак герої все ж вибили Озборна з ладу. Після цього з'являється Пітер Паркер і вступає в боротьбу з залишилася четвіркою. Після битви Електро збирався добити Людини-павук, але з'явилася тітка Мей і підстрелила його. В результаті короткого замикання Електро видав потужний електричний імпульс, при цьому знепритомнів і убив своїх товаришів. Озброєні був переможений, однак Пітер Паркер загинув у битві з ним [2].

Поза коміксів[ред. | ред. код]

Мультфільм[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Ultimate Six # 1-7
  2. Ultimate Spider-Man # 157-159

Посилання[ред. | ред. код]