Людина-павук

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Людина-павук
Spider-Man547.jpg
Історія
Видавець Marvel Comics
Дебют Amazing Fantasy № 15 (серпень 1962)
Автор(и) Стен Лі, Стів Дітко
Характеристики
Альтер его Пітер Бенджамін Паркер
Позиція Добро
Вид Людина
Зріст 178 см
Вага 76 кг
Колір очей Карий
Колір волосся Каштановий
Псевдоніми Рикошет, Сумрак, Продіджи, Шершень, Бен Рейлі (Червоний павук)
Місце народження Нью-Йорк, США
Громадянство Flag of the United States.svg США
Команди й організації
«Дейлі Бьюгл», «Фронтлайн», Фантастична четвірка, Месники, Секретні Месники, Нові Месники, Фонд Майбутнього, Команда Всесвіт, Нова Фантастична четвірка, Щ.И.Т.
Союзники
Люди-Ікс, Каратель (іноді), Доктор Стрендж, Блейд, Месники, Плащ і Кинджал, Дедпул, Халк, Залізний Кулак, Люк Кейдж, Росомаха, Капітан Америка та інші
Вороги
Зелений Гоблін, Веном, Доктор Восьминіг, Хижак та інші.
Особливі сили
  • Надприродні сили, швидкість, стійкість, спритність і рефлекси.
  • Здатність прилипати до твердих поверхонь.
  • Передбачення майбутнього («павукове чуття»).
  • Бачення у темряві.
  • Прискорене загоєння ран.
  • Здатність створювати як органічну, так і синтетичну павутину.
Обладнання
  • Пускачі павутини
  • Павукові жучки
  • Різні костюми з індивідуальними властивостями

Люди́на-паву́к або Спайдермен (Пітер Бенджамін Паркер, англ. Spiderman) — супергерой коміксів компанії Marvel, вигаданий Стеном Лі та Стівом Дітко. Вперше Людина-павук з'явилася у серії коміксів The Amazing Fantasy («Дивовижні фантазії») № 15 у серпні 1962 року. Відтоді вона є одним з найпопулярніших і комерційно найуспішніших супергероїв. Зараз вона з'являється не лише у коміксах, а й у фільмах, на телебаченні, на одязі, у відеоіграх та у вигляді іграшок.

Це перший персонаж супергерой-підліток, який діє самостійно, а не допомагає дорослому супергероєві. Хоча за час випуску історій про нього він встиг закінчити школу, коледж та навіть стати одруженим учителем.

Створення[ред.ред. код]

У 1962 році Стенлі Лібер намагався вигадати нового супергероя. Але усі імена персонажів, які йому подобались вже існували в інших коміксах. Тоді він натрапив у якомусь журналі на героя з ім'ям Павук, який боровся зі злочинністю. Назва йому сподобалась, до того ж Стен збирався створити супергероя з ім'ям комахи, хоча павуки насправді не комахи. Якось він стежив за мухою на стіні і у нього з'вилась думка про супергероя, що вміє повзати по стінах та стелях. Мартін Гудмен не схвалював цієї ідеї, тому що люди ненавидять павуків. Тому Лі підсунув комікс потай у преси. Історії дуже добре куплялися, перша партія про людину-павука була повністю розібрана. Тоді й почався випуск різних серій історій про нього. На ідею створення людини-павука також претендували Джек Кірбі та Джо Саймон, але їх герой називався Срібним Павуком.

Біографія[ред.ред. код]

Пітер Паркер

Пітер Паркер представлений дуже розумним та здібним підлітком, що живе у місті Нью-Йорк. Він весь час запізнюється і йому не таланить, але він розуміється на хімії та фізиці. Його не дуже люблять інші підлітки, не поважають та ображають. Пітер жив з тіткою й дядьком. Одного разу Дядько Бен сказав Пітеру, що велика сила потребує великої відповідальності. А якось на демонстрації Паркера вкусив радіоактивний павук, і у нього з'явились павучі здібності, серед яких вміння повзати по стінах, випускати павутиння (спочатку для цього він використовував механічні прилади з густою пастою), вміння відчувати небезпеку (павуче чуття), здатність бачити в темряві та без окулярів (до цього він був короткозорим), велика сила, швидкість, гнучкість, витривалість та спритність, до того ж він міг тепер швидко заживлювати рани, потім у нього з'явились отруйні жала. Після закінчення реслінг-шоу, де він виступав, він не захотів спинити злочинця, який потім вбив його дядька. Після цього Паркер вирішив боротися зі злочинністю. Але водночас йому доводиться заробляти гроші. Він вирішує фотографувати себе, як людину-павука та відносити фотографії до газети «Daily Bugle», де головним редактором є Джона Джеймсон. У Пітера з'являються декілька дівчат, щоправда не водночас, але одну з них, Гвен Стейсі, вбиває його ворог. Цим ворогом є батько його найкращого друга, Гаррі, Норман Озборн, переодягнений у костюм Зеленого гобліна. Після битви з ним, коли Норман Озборн дізнається, що Людина-павук це Пітер, він гине. Після цього Пітер одружується на Мері Джейн Вотсон. У них народжується дочка Мей Паркер(її звати як і тітку Пітера), у якої з'являються здібності схожі на батькові і вона теж стає супергероєм на ім'я Дівчина-павук, та син Бенджамін Річард Паркер. Згодом на Пітера причеплюється іншопланетний симбіот та він його знімає. Симбіот потрапляє на знайомого Пітера, Едді Брока та цим створює собі нового ворога — Венома (що означає — отрута). В одному з випусків The Amazing Spider-Man Людина-павук гине у битві з Морланом, після чого дивом відроджуєтья.

Вороги[ред.ред. код]

За час свого існування людина-павук наживає собі безліч ворогів. Найвідомішими серед них є Зелений Гоблін, Новий Зелений Гоблін (яким стає після смерті батька Гаррі), Гобґоблін, Доктор Восьминіг, Веном, Пісочна людина, Ящур, Скорпіон, Носоріг, Хамелеон, Електро, Містеріо, Крейвен-Мисливець, Стерв'ятник, Карнаж, КінґПін, Шокер, Морлан, Гідромен, Розплавлена людина, Морбіус, Могильник, Елістер Смайт, Блукаючий Вогник, Молотоголовий, Шакал, Жук, Срібногривий, Грiзлi та інші. До того ж Людина-павук допомагав іншим супергероям у боротьбі з їх ворогами.

Надздібності[ред.ред. код]

Пітер Паркер був укушений радіоактивним павуком, в результаті чого отримав надздібності за рахунок мутагенних ферментів в отруті павука, придбаних ним після опромінення. В оригінальних історіях під авторством Лі та Дітко Людина-павук вміє підніматися по стрімких стінах, володіє надлюдською силою, шостим почуттям («павуче чуття»), яке попереджає його про небезпеку, а також відмінним почуттям рівноваги, неймовірною швидкістю і спритністю.

Особистість[ред.ред. код]

Після смерті дядька Бена почуття відповідальності Пітера Паркера сильно загострилося. Найчастіше він даремно звинувачує себе в тому, до чого не має практично ніякого відношення. Наприклад, він відчував провину в тому, що Електро, один з його ворогів влаштував втечу з в'язниці «Рафт». Проте, в моменти загрози для чийогось життя Пітер зовсім не схожий на такого депресивного скиглія та зберігає здоровий розум і дотепність.

Дивіться також[ред.ред. код]