Віжн (персонаж)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Віжн
англ. Vision
New York Comic Con 2015 - The Vision (21916157810).jpg
Інформація
Стать чол
Рід занять супергерой

Віжн (англ. Vision), також відомий як Віктор Шейді (англ. Victor Shade) — персонаж, робот-андроїд з коміксів видавництва Marvel Comics, член Месників.

Історія публікацій[ред. | ред. код]

Віжн був створений письменником Роєм Томасом і художником Джоном Бусема, і вперше з'явився в The Avengers #57 (жовтень 1968). Він став членом команди Месників, і з'являвся на напіврегулярній основі до # 500 (вересень 2004), коли персонаж був імовірно знищений. Віжн з іншими Месниками та дружиною Багряною Відьмою з'являється в обмеженій серії Vision and the Scarlet Witch #1-4 (листопад 1982 — лютий 1983), створеної письменником Біллом Мантло і художником Ріком Леонарді. За цим послідував другий том номерів # 1-12 (жовтень 1985 — вересень 1986), написаних Стівом Інґлхартом і намальованих Річардом Гауеллом. Десять років потому Віжн з'явився у сольній серії Vision # 1-4 (листопад 1994 — лютий 1995), створеної письменником Бобом Гаррасом і художником Менні Кларком. Майже через десять років після цього вийшов другий випуск (жовтень 2002 — січень 2003), написаний Джеффом Джонсом і намальований Айваном Рейсом.

Біографія вигаданого персонажа[ред. | ред. код]

Віжн був створений злим роботом Альтроном для боротьби зі своїми творцями Генком Пімом і Джанет ван Дайн, які є членами Месників. Основою для Віжна послужили залишки оригінальної Людини-факела, супергероя-андроїда 1940-х років. Жива машина була запрограмована нейронними процесорами з моделлю мозку, зарядженого іонами супергероя Диво-людини, також Віжну були імплантовані контролюючі кристали, щоб тримати його у покорі.

Альтрон відправив Віжна проти Месників, і це було під час першої його зустрічі з супергероїнею Осою, яка придумала назву синтезоїд. Спонукуваний Месниками, Віжн зрадив свою програму і допоміг команді супергероїв перемогти свого розважливого творця.

Віжн служив з Месниками кілька років, стоячи з товаришами по команді проти ворогів. У андроїда з'явилися романтичні відносини з героїнею Багряною Відьмою, що перетворилося у справжнє кохання і шлюб. Молодята залишили Особняк Месників, щоб жити спокійним життям в Нью-Джерсі.

Несправність контролюючих кристалів стала заважати здібності Віжна міркувати й він став прагнути створити новий золотий вік на Землі, захопивши контроль над комп'ютерами та оборонними системами світу. В кінцевому підсумку, Віжн повернувся до форми, розриваючи свої підключення до банків даних планети та витягуючи контролюючі кристали з механізованого розуму. На хвилі кризи народи Землі стали розглядати його як високий рівень загрози безпеки. Урядові оперативники викрали та демонтували Віжна, стерши йому пам'ять. Багряна Відьма і Месники повернули компоненти свого товариша по команді, а Генк Пім відновив і перепрограмував андроїда. Вчений завантажив файли з комп'ютера Месників у нейронні процесори синтезоїда, але Диво-людина відмовився дати нові елементи свого мозку. Таким чином, Віжн повернувся до існування без людських емоцій, не в силах навіть згадати свою любов до дружини.

Віжну з часом завантажили новий набір моделей мозку і він знову набуває здатність відчувати. Хоча він пам'ятає свого часу з Багряною Відьмою, він вирішив не намагатися миритися з нею. Бажаючи випробувати людські емоції в повному обсязі, синтезоїд зробив зусилля по вивченню аспектів його особистості окремо від тих, які запрограмував йому Пім.

Коли Багряна Відьма втратила контроль над своїми силами та зійшла з розуму, убивши багатьох з Месників, Віжн був розірваний розлюченою Жінкою-Галк. Він не підлягав ремонту і тому був поміщений в сховище.

Віжн був відновлений молодим супергероєм Залізною людиною, який прагнув об'єднати команду Месників, щоб допомогти йому перемогти Канґа, для чого він завантажив програми Віжна в свою броню. Коли Залізний хлопець залишив броню у спробі втекти від Канґа, Віжн ще раз ожив і взяв броню під свій контроль.

Сили та здібності[ред. | ред. код]

Сонячний камінь на лобі Віжна поглинає навколишнє сонячну енергію, щоб забезпечити необхідну потужність для його функцій, і він також здатний випускати цю енергію у вигляді оптичних пучків, завдяки чому може стріляти пучками інфрачервоного та мікрохвильового випромінювання. У крайньому разі він може виконувати цю здатність через свій камінь, який значно посилює руйнівні наслідки, хоча і ціною більшої втрати своїх ресурсів.

Віжн також має здатність маніпулювати щільністю свого тіла, яка на самому низькому рівні дозволяє йому літати та фазувати крізь об'єкти, а на самому високому забезпечує його надлюдською силою і твердістю.

Будучи роботом, має можливість взаємодіяти з комп'ютерами та інформаційними мережами. Також має надлюдським інтелектом, рефлексами й почуттями. Здатний на самостійний ремонт та відновлення.

Інші версії[ред. | ред. код]

Mainframe[ред. | ред. код]

Версія Віжна, названа Mainframe, є головною операційною системою всієї планети та зберігачем щита Капітана Америки[1]. Незабаром він приєднується до Вартових Галактики[2].

MC2[ред. | ред. код]

Стара версія Віжна з сучасними можливостями з'являється в Spider-Girl у всесвіті MC2. Персонаж є радником Президента Сполучених Штатів і приєднується до молодих героїв A-Next, версії Месників майбутнього[3].

Ultimate[ред. | ред. код]

Персонаж дебютує в обмеженій серії Ultimate Nightmare, опублікованій під грифом Ultimate Marvel. Ця версія виявляється жінкою. Альтернативні групи всесвіту Ultimates і Люди Ікс Ultimate виявляють пошкодженого розумного робота, який стверджує, що найближчий переклад його імені на англійську мову — «Vision». Робот попереджає про прихід загарбника з космосу, відомого як Га Лак Тус, Пожирач Світів.[4]

Віжн показана в однойменній обмеженої серії, включаючи зіткнення з організацією АІМ з Джорджем Тарлтоном в голові, разом з роздумами про її минулого життя з участю агента Щ.В.Т. доктора Сема Вілсона.

Пізніше Генк Пім створює робота на основі Віжна під назвою Віжн-2, якого разом з іншим роботом Альтроном безрезультатно намагається продати Ніку Ф'юрі, як заміну суперсолдатам Щ. В. Т. Вони в подальшому використовуються Пімом, щоб напасти на Визволителів.

Остання історія Месників[ред. | ред. код]

Обмежена серія The Last Avengers Story розташована в альтернативному майбутньому, де Віжн має двох синів від Багряної Відьми, яка померла у випадковій сутичці між андроїдом і її братом Ртуттю. Ця версія Віжна об'єднує Месників у боротьбі проти лиходіїв Канґа та Альтрона[5].

Зомбі Marvel[ред. | ред. код]

В обмеженій серії Marvel Zombies 3 Віжн був частково демонтований і використовувався Кінґпімом як засіб зв'язку. Персонаж як і раніше був закоханий в зомбовану Багряну Відьму[6].

Home of M[ред. | ред. код]

У сюжетній лінії House of M, Віжн був теоретичною конструкцією для нової моделі робота-стража від Говарда Старка. Коли роботи надійшли в масове виробництво, ніхто не перевірив кодування, яка включає в себе схему корекції, яка дозволила йому використовувати їх в якості особистої армії. Зрештою, всі вони були швидко знищені[7].

Поза коміксами[ред. | ред. код]

Кінематографічний всесвіт Marvel[ред. | ред. код]

 • У фільмі «Перший месник: Протистояння» Віжн виступає за реєстрацію, і виявляється на боці Залізної людини, але в той же час дуже сильно дбає про свою кохану — Ванду, що прийняла іншу сторону. Бере участь у битві в аеропорту, в ході якої помилково збиває Бойову Машину, коли той женеться за Квінджетом.
 • Пол Беттані повторив роль Віжна у фільмі «Месники: Війна Нескінченності». Він стає об'єктом полювання Таноса, що бажав отримати Камінь розуму. Спочатку піддається атаці членів Чорного Ордена в Шотландії, але був врятований Капітаном Америка, Соколом і Чорною вдовою. Потім Месники прилітають в Ваканду, де Ванда намагається витягнути Камінь без шкоди для Віжна. В результаті, коли в Ваканду з'явився сам Танос, Багряна Відьма знищує камінь, а разом з ним і самого Віжна. Але Танос перемотав час з допомогою Каменю часу, відновлюючи їх, і висмикнув камінь з чола, убивши Віжна.

Повнометражні мультфільми[ред. | ред. код]

 • В повнометражному мультфільмі «Нові Месники: Герої завтрашнього дня» Віжна озвучив Шон МакДональд. Тут Віжн є одним з небагатьох Месників, вижили після атаки Альтрона, проте більшу частину мультфільму проводить у відключеному стані[8].

Мультсеріали[ред. | ред. код]

 • У мультсеріалі «Фантастична Четвірка» 1994-1996 років Віжн з'являється в якості камео разом з іншими Месниками в серії «Битва з Живою планетою».
 • Віжн з'являється в якості постійного персонажа в мультсеріалі «Месники. Завжди разом», де його озвучив Рон Рубін[9]. Був створений Альтроном для знищення Месників, але пізніше до них приєднався після того, як у нього вживили частини мозку Диво-людини, важко пораненого їм же.
 • У мультсеріалі «Месники: Могутні герої Землі» Віжн з'явився у другому сезоні, де його озвучив Пітер Джессоп[10][11]. Він, як і в коміксах, був створений Альтроном і спочатку був противником Месників. Пізніше перейшов на бік добра, приєднався до команди супергероїв і допомагав їм у боротьбі з такими загрозами, як Пурпурний людина, Крии і Галактус.

Відеоігри[ред. | ред. код]

 • Віжн є одним з чотирьох ігрових персонажів у грі «Captain America and the Avengers»[12].
 • Віжн з'являється як допоміжний персонаж у грі «Bad in Galactic Storm».
 • Віжн, озвучений Роджером Роузом, є неможливо грати персонажем у «Marvel: Ultimate Alliance».
 • Віжн є іграбельним персонажем в грі «Marvel Super Hero Squad».
 • Віжн з'являється в грі «Marvel: Avengers Alliance».
 • Віжн, озвучений Дейвом Виттенбергом, з'являється масової багатокористувацької рольової онлайн-гри «Marvel Heroes». Він стане іграбельним персонажем з 2015 року[13].
 • Віжн є іграбельним персонажем в Marvel: Future Fight на Android і iOS.
 • Віжн є іграбельним персонажем в Marvel: Contest of Champions на Android і iOS.
 • Віжн є іграбельним персонажем в Lego Marvel's Avengers.
 • Віжн з'являється в Lego Marvel Super Heroes 2.

Серіали[ред. | ред. код]

 • Віжн є одним із ключових персонажів серіалу "ВандаВіжн" у якості творіння Ванди. Також наявна версія Білого Віжена, створеного для знищення головних героїв.[джерело?]

Примітки[ред. | ред. код]

 1. Guardians of the Galaxy #5 (жовтень 1990)
 2. Galactic Guardians #1-4
 3. Spider-Girl #94 (березень 2006)
 4. Ultimate Nightmare #1 — 5 (жовтень 2004 — лютий 2005)
 5. The Last Avengers Story #1 — 2 (листопад-грудень 1995)
 6. Marvel Zombies 3 (декабрб 2008 — березень 2009)
 7. House of M: Iron Man #1-3
 8. The Definitive Mass Effect Cast Interview: Part Four. TheGamingLiberty. 2011-01-06. Архів оригіналу за 2012-09-10. Процитовано 2011-02-21. 
 9. Vision (Earth-TRN090) — Marvel Comics Database[недоступне посилання з Июнь 2018]

Посилання[ред. | ред. код]