Голос країни

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Голос країни
The Voice
Голос країни
Тип співоче талант-шоу
Телеканал(и) 1 plus 1 logo.svg 1+1
Ведучий Юрій Горбунов
Катя Осадча
Ольга Фреймут
Андрій Доманський
Катя Осадча
Анатолій Анатоліч
Формат зображення 16:9
Музичний продюсер Руслан Квінта
Продюсер Ірина Іонова
У головних ролях Наталя Валевська (8-)
Время и Стекло (8-)
Сергій Бабкін (7-)
Джамала
Іван Дорн
Потап (5-)
Святослав Вакарчук
Тіна Кароль
Діана Арбеніна
Руслана Лижичко
Стас П'єха 
Олександр Пономарьов
Олег Скрипка
Валерія
Ані Лорак
Сергій Лазарєв
Тамара Гвердцителі
Країна-виробник Україна Україна
Мова оригіналу українська, російська
Перший показ 22 травня 2011
Кількість сезонів 7

«Голос країни» — телевізійне співоче талант-шоу, що виходить на телеканалі «1+1». Головна відмінність проекту в тому, що участь у шоу забезпечують насамперед вокальні здібності та талант; зовнішність і вік учасників мають вторинне значення.

Шоу є українською адаптацією формату The Voice, створеного медіа-магнатом Джоном де Молом у Нідерландах. Шоу почали показувати в Нідерландах в 2010 році. Перший сезон відповідного проекту «Голос Голландії» (The Voice of Holland) добіг кінця на телеканалі RTL4 і мав шалений успіх в своїй країні. Наступною країною, де було втілено проект, стали Сполучені Штати. Україна стала третьою країною, де втілено цей формат, хоча права придбали понад 20 країн.

Перший сезон шоу розпочався 22 травня 2011.

Опис проекту[ред.ред. код]

Окрім співаків-учасників, головними дійовими особами шоу є чотири тренери — відомі вокальні виконавці, кожен з яких представляє певний музичний жанр. Кожен тренер формує свою команду співаків, з якими співпрацюватиме на подальших етапах проекту.

Під час проекту тренери не змінюють учасника, не обмежують його «форматом». Їх головна мета, за допомогою професійної команди підкреслити талант співака та вивести його на «музичну Говерлу» країни. В шоу немає місця іронічним зауваженням та упередженій критиці — лише професійні поради та підтримка учасників.

Музичний продюсер шоу — Костянтин Меладзе. Він керує першим етапом кастингу, а також підбирає репертуар учасникам, займається аранжуванням тощо.[1] В третьому сезоні «Голосу країни» музичним продюсером став Юрій Шепета, який багато років працював у команді Меладзе. Сам Костянтин Меладзе продовжив роботу з проектом як консультант[2].

Головний приз «Голосу країни» — контракт із рекординговою компанією.

Виступи відбуваються наживо в супроводі живого оркестру.

Зйомки проводяться за адресою: Київ, Експоцентр України, 12 павільйон (пр. Ак. Глушкова, 1).

3G-репортер[ред.ред. код]

В рамках «Голосу країни» також виходить спеціальне онлайнове шоу «3G-репортер» про закулісне життя проекту. На сайті «Голосу країни» і на сторінках соціальних мереж глядачі, паралельно з телевізійним ефіром, можуть спостерігати за закулісними подіями, бачити емоції учасників безпосередньо після виступу, дізнаватися більше про їх біографію.

Правила шоу[ред.ред. код]

Кастинг[ред.ред. код]

Кастинг проекту відбувається у два етапи. Перший — доефірний, коли «голос країни» шукають всією Україною. Відбором керує музичний продюсер шоу. Так, участь у першому етапі кастингу першого сезону шоу взяли 5000 осіб, з яких до наступного етапу відібрали 150 учасників.[3]

Другий етап — «сліпі прослуховування» (або «Вибір наосліп»), де чотири тренери роблять свій вибір, орієнтуючись виключно на голос учасника. Під час виступу учасників тренери сидять спиною до сцени. Якщо вони вирішують обирати учасника до своєї команди, вони повертаються до сцени лицем. Якщо до кінця виступу вони не повернулися лицем до учасника — вони не можуть взяти його в команду. Якщо до учасника під час виступу повернулося кілька тренерів, учасник сам обирає, в команду якого з можливих тренерів іти.

Із 150 учасників другого етапу кастингу до наступного етапу змагань проходять лише 56 співаків[3] (по 14 учасників в команді кожного тренера).

Змагання[ред.ред. код]

Власне змагання в шоу також відбувається в два етапи. На першому «командному» етапі кожен тренер готує та відправляє на «ринг» двох вокалістів своєї команди для «музичного двобою» — спільного виконання однієї пісні (дует), після якого тренер вирішує хто зі співаків залишається у команді, а хто вибуває. У результаті цього етапу, у кожній команді залишиться по шість вокалістів, які вже сольно змагаються за головний приз у прямих ефірах шоу.[4]

Під час кожного прямого ефіру інтерактивне голосування глядачів визначає лідерів, які проходять до наступного ефіру (глядачі їх «рятують» від вибування). Серед інших, не «врятованих», конкурсантів тренери обирають також тих, хто на їхню думку може проявити себе найкраще у наступних ефірах (їм даровано «імунітет» від вибування). Решта учасників або повторюють свої виступи на пустій сцені, і тренер має обрати хто залишає проект («бій на виліт»), або вибувають одразу.

Такий формат ефірів повторюється до півфіналу, у якому глядацьке голосуванням разом з тренерськими преференціями спільно визначає переможців у кожній команді. У фіналі глядачі спершу визначають двох найкращих співаків за загальним голосуванням, а насамкінець — відбувається остаточне голосування глядачів для вибору кращого серед двох лідерів. Саме той і отримує головний приз конкурсу.

Сезони[ред.ред. код]

Сезон Перший ефір Фінал Ведучі Тренери Фіналісти
Основні Інші
Перший сезон 22 травня 2011 11 вересня 2011 Андрій Доманський
Катерина Осадча
Анатолій Анатоліч
Діана Арбеніна
Руслана Лижичко
Олександр Пономарьов
Стас П'єха
Іван Ганзера (переможець)
Антоніна Матвієнко (друге місце)
Владислав Ситник
Арсен Мірзоян-Бабурка
Другий сезон 8 січня 2012 29 квітня 2012 Діана Арбеніна
Олег Скрипка 
Олександр Пономарьов
Валерія
Павло Табаков (переможець)
Ангеліна Моняк (друге місце)
Назар Савко
Марічка Яремчук
Третій сезон 10 березня 2013 9 червня 2013 Святослав Вакарчук
Тіна Кароль
Олег Скрипка
Олександр Пономарьов
Отар Немсадзе (друге місце)
Тарас Мельник
Артем Кондратюк
Анна Ходоровська (переможець)
Четвертий сезон 2 березня 2014 8 червня 2014 Ольга Фреймут Анатолій Анатоліч Ані Лорак
Сергій Лазарєв
Святослав Вакарчук
Тамара Гвардцителі
Марлен Карімов (друге місце)
Михайло Мирка
Ольга Мельник
Ігор Грохоцький (переможець)
П'ятий сезон 8 березня 2015 7 червня 2015 Святослав Вакарчук
Тіна Кароль
Олександр Пономарьов
Потап
Тетяна Решетняк (друге місце)
Антон Копитін (переможець)
Шостий сезон 28 лютого 2016 29 травня 2016 Катерина Осадча
Юрій Горбунов
Святослав Вакарчук
Тіна Кароль
Потап
Іван Дорн
Віталіна Мусієнко (переможець)
Інна Іщенко (друге місце)
Владислав Каращук
Павло Палійчук
Сьомий сезон 22 січня 2017 23 квітня 2017 Тіна Кароль
Потап
Джамала
Сергій Бабкін
Олександр Клименко(переможець)[5]

Інгрет Костенко(друге місце)


Переможець першого сезону Іван Ганзера підписав контракт з Universal Music в жовтні 2011 року[6]. В грудні 2012 року Ганзера презентував дебютний альбом «Я не могу тебя терять»[7].

Переможець другого сезону Павло Табаков підписав контракт з Universal Music Group у грудні 2012 року[8].

Переможець третього сезону підпише унікальний контракт з телеканалом 1+1 та запис дисків у найвідомішій студії звукозапису. Телеканал 1+1 підпише контракт з переможцем «Голосу країни» для підтримки і розвитку його кар'єри. Запис пісні та випуск дисків бере на себе «Комп Мьюзік», ліцензіат компанії EMI — найвпливовішої студії звукозапису у світі. Саме тут народилися пісні таких легенд музики, як Deep Purple, Depeche Mode, Queen та, навіть, The Beatles[9].

Див.також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]